PUBG Mobile 1.9 Güncelleme Notları ve Detayları

Son yıllarda tüm dünyayı kasıp kavuran ve dünyanın en popüler mobil battle royale oyunu olarak kendini kabullendiren PUBG Mobile oyununda, merakla beklenen PUBG Mobile 1.9 Güncellemesi 16 Mart 2022 Çarşamba gününden itibaren mobil cihazlarda güncellenmeye ve yayınlanmaya başlıyor. PUBG Mobile 1.9 Yaması ile birlikte oyuncuları oyunda bir çok yenilik ve köklü değişikliklerin yanı sıra yepyeni bir sezon olan PUBG Mobile C2S5 Sezonu da bekliyor olacak.

PUBG Mobile 1.9 Yama Notları arasından ilginizi çekebilecek önemli olan birkaç tanesini açıklamak gerekirse; oyuncuları bu yamada PUBG Mobile Yıl Dönümü Kutlamaları, royale arena taarruz, renkli bisikletler ve renkli hava savaş alanı bekliyor. Bununla birlikte her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı oyun ve harita iyileştirmeleri yapılmıştır. Ayrıca yeni royale pass ayı olan PUBG Mobile Royale Pass(RPM) 9: Kozmik Çarpışma'ya ait ödül ve içeriklerde PUBG Mobile 1.9 Güncellemesini takip eden günlerde oyunda yayınlanmaya başlayacaktır. Bu güncellemenin yanı sıra yeni Royale Pass paketlerinin başlangıç ve bitiş tarihi bilgilerine de aşağıdan ulaşabilirsiniz.

PUBG Mobile Royale Pass 9 (RPM:9) Ne Zaman Başlayacak? Ne Zaman Sona Erecek?

PUBG Mobile Royale Pass 9: Kozmik Çarpışma 22 Mart 2022 Salı günü başlayacak olup, 19 Nisan 2022 Salı günü sona erecektir.

PUBG Mobile Royale Pass Paketi : 360 UC (1 Ay süren Royale Pass 9.Ay paketiniz sona erdiğinde, Royale Pass 10.Ay paketine sahip olabilmek için tekrardan 360 UC karşılığında royale pass satın almanız gerekmektedir. Bu miktar oyuncuya özel bazı indirimler ile 300 UC'ye düşebilmektedir.)

PUBG Mobile Elite Pass Plus Paketi : 1800 UC (1 Ay süren Royale Pass Elite Plus 9.Ay paketiniz sona erdiğinde, Royale Pass Elite Plus 10.Ay paketine sahip olabilmek için tekrardan 1800 UC karşılığında satın almanız gerekmektedir. Bu miktar oyuncuya özel bazı indirimler ile düşebilmektedir.)

PUBG Mobile Royale Pass 10 (RPM:10) Ne Zaman Başlayacak? Ne Zaman Sona Erecek?

PUBG Mobile Royale Pass 10, RPM:9'un bitişiyle birlikte 20 Nisan 2022 Çarşamba günü başlayacak olup, 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü sona erecektir.

PUBG Mobile 1.9 Güncelleme Notları ve detaylı bilgi için aşağıdaki PUBG Mobile 1.9 Güncelleme Notları başlığı altındaki yazımızı detaylıca inceleyebilirsiniz.

Bu arada ihtiyacınız doğrultusunda tüm PUBG Mobile UC yüklemelerinizi epin sektörünün 11 yıldır kesintisiz ve güvenle hizmet veren firması olan Yedioyun.com sitemizden %10 indirimli pubg mobile uc avantajıyla 7/24 kesintisiz, hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneği ile temin edebileceğinizi sizlere belirtmek isteriz.

Hemen %10 indirimli fiyat avantajıyla, indirimli pubg mobile uc satın almak için tıkla! >> UC Satın Al

PUBG Mobile 1.9 Güncellemesi ve Yenilikler

PUBG Mobile 1.9 Güncelleme Notları ve Detayları

PUBG Mobile Güncellemesi 16 Mart 2022 Çarşamba günü saat 11:00'de (UTC+0) yüklenmeye başlayacaktır. Hızlı ve sorunsuz bir güncelleme için Wifi bağlantısı ile güncellemeyi gerçekleştirmenizi öneririz. Ayrıca cihazınızda yeterince alan olduğundan emin olunuz.

Güncelleme Ödülü: 16 Mart - 22 Mart (UTC+0) arasında güncelleme yap ve 3.000 BP, 100 AG ve bir Gece Rapsodisi Başlığı (3g) kazan.

Renkli Yıl Dönümü

Yıl Dönümü Kutlaması temalı oyun başlıyor! Yıl Dönümü Kutlamasının tadını sonuna kadar çıkarın!

Nasıl Girilir: Mod Seçimi - Rütbeli Mod - Erangel Temalı Harita/Livik Temalı Harita.

Renkli Toplanma Alanı

Oyuncular temalı modda özel bir performansı tetiklemek amacıyla 4 dev heykeli favori renklerine boyamak için Toplanma Alanında 4 farklı Renkli Top kullanabilirsiniz.

Hava Savaş Alanı

Renkli hava savaş alanına atlayın ve renkli kıyafetler giyin. Oyuncular düşmanları tarafından vurulduklarında kafaları büyür ve havada uçmaya başlar. Oyuncular saf dışı kaldıktan sonra battle royale savaş alanına geri dönerler. Oyuncular takım arkadaşları tarafından vurulduklarında kafaları küçülür ve hava savaş alanındaki zemine geri dönmeye başlar. Renkli hava savaş alanı maçların sadece ilk 5 dakikasında görünmektedir.

Renkli Bisikletler

Haritadan bir tane katlanır dağ bisikleti alabilir ve tek kişilik bir araç olarak kullanmak için onu Sırt Çantasında taşıyabilirsiniz. Bu bisikletin yakıt doldurmaya veya şarj edilmeye ihtiyacı yoktur, kullandığınızda gürültü çıkarmaz, imha edilemez ve daha sonra tekrar kullanmak için istediğiniz an Sırt Çantasına geri koyabilirsiniz.

Yeni Kamplar

Büyük ölçekli kaynak kampı

- Renkli Meydan. Bisiklet Sergisine ve diğer özel yıl dönümü alanlarına bakın. Sizi bekleyen fazladan malzeme sandıkları var!

Küçük ölçekli kaynak kampı

- Renkli Kamp. Oyuncular tarafından oylanan anı sergilerine bakın ve mutlu anları tekrar yaşamak için onları etkinleştirin. Savaş malzemeleri ve hatıralar toplayabilirsiniz.

Yeni küçük ölçekli askeri temalı kamplar

- Araç Tarama: Araç Radarı eklenmiştir. Yakındaki araçların yerini öğrenmek için radarı etkinleştirebilir ve araçları kolayca bulabilirsiniz.

- Oyuncular tarafından yapılan yıl dönümü temalı grafitiler etraftaki binaların üzerinde ortaya çıkmaktadır. Takım arkadaşlarınızla birlikte onları bulabilirsiniz.

Yeni Silah Deposu

- Silah Deposu: İkinci katta bulunan Silah Deposunu açmak için Giriş Kartlarını bulabilir ve ek malzemeler alabilirsiniz.

Klasik Mod İyileştirmeleri

Çağrı

Her oyuncunun savaş alanına geri dönmek için 1 şansı vardır. Saf dışı kalan takım arkadaşlarını çağırmak için Çağrı Kulesini bulup, kullanabilirsiniz.

Kullanılabilen haritalar: Rütbesiz Mod - Erangel, Rütbesiz Mod - Livik, Rütbesiz Mod - Akıbet, Rütbeli Mod - Erangel Renkli Yıl Dönümü, Rütbeli Mod - Livik Renkli Yıl Dönümü

Malzeme Dükkânı

- Harita üzerindeki Malzeme Dükkânı konumları ayarlandı ve Malzeme Dükkânı sayısı artırıldı. Böylece oyuncular onları daha kolay bulabileceklerdir.

- Malzeme Dükkânlarında satılan ögeler güncellenmiştir. Erangel'de AWM, GROZA ve Avcı Kamuflajı kaldırıldı, İşaret Fişeği ve başka ögeler eklendi. Livik'te AWM ve Avcı Kamuflajı kaldırıldı, AUG ve başka ögeler eklendi.

- Daha iyi denge sağlamak amacıyla Malzeme Dükkânlarında satılan ögelerin fiyatları ayarlanmıştır.

Etkilenen Haritalar: Rütbesiz Mod - Erangel, Rütbesiz Mod - Livik, Rütbesiz Mod - Akıbet, Rütbeli Mod - Erangel Renkli Yıl Dönümü, Rütbeli Mod - Livik Renkli Yıl Dönümü

Harita İyileştirmeleri

Erangel'de Askerî Üsse giden köprü güncellendi, genişliği artırıldı ve mevzi miktarı çoğaltıldı, stratejik derinliği artırmak amacıyla köprünün iki yanına yan yollar eklendi.

Mekanizma İyileştirmeleri

- Müdahaleyi azaltmak amacıyla Oyun Alanındaki geri sayım hatırlatmasının sıklığı azaltıldı.

- Oyuncuların Sırt Çantası ekranının sağ alt köşesindeki çöp kutusu simgesine dokunarak Sırt Çantasını kapatabilmesini sağlayan bir özellik eklendi.

- Oyuncular artık yatma, çömelme ve zıplama butonlarına dokunarak görüş açısını ayarlayabilirler.

- Ekranın kenarındaki hızlı işaretlerin görünüm efektleri iyileştirildi.

- Çok amaçlı işaretlerin ve hızlı ses çarkının iptali iyileştirildi.

Kontrol İyileştirmeleri

- Oyuncuların su içindeyken daha kolay silah değiştirebilmesi için varsayılan silah değiştirme desteği getirildi.

- Oyuncuların tepki etkinliğini artırmak amacıyla silah ekleri artık doldurma esnasında da değiştirilebilecek.

- Tırmanma özelliği iyileştirildi. Oyuncular bir yükseltiye yaklaşırken Zıplama butonunu basılı tutarak otomatik olarak bu yükselti üzerine tırmanabilirler; bu özellik oyuncunun pencerelere tırmanmasını da kolaylaştırır.

- Oyuncuların bir şeyin üzerinden atlarken ya da bir yere tırmanırken gerçekleştirdiği eylemlerin akıcılığı artırıldı ve bu deneyimin daha iyi olması sağlandı.

Ayar İyileştirmeleri

- Kontroller sekmesine Yatay Kaydırma Hızlandırma eklendi. Bu özellik etkin değilken, görüş açısının kaydırma hızı sabit olur.

- Akıbet Modunda AC silahların mermi alma yapılandırmasındaki görüntü efektleri iyileştirildi.

- Oyuncuların hassasiyet ayarı güncelleme ve arama deneyimi iyileştirildi.

Harita İyileştirmeleri : Akıbet

- Hava hatlarının görünümü ile bunları kullanırken gösterilen oyuncu animasyonlarının akıcılığı güncellendi.

- Arayüzü daha anlaşılır hale getirmek amacıyla silah dürbünlerinin nişangâh renk değiştirme efektleri iyileştirildi.

- Pompalıların kullanımı iyileştirildi, bazen ateş etme sonrasında tetiklenen ekran sallantısı düzeltildi.

Royale Arena: Taarruz

7 Nisan 2022 saat 02:00'den (UTC+0) itibaren oynanabilecektir. Erangel ve Livik'te rastgele bir bölge 4v4 savaş alanı olmaktadır. Leş sayısını ilk tamamlayan takım oyunu kazanmaktadır. Saf dışı kaldıktan sonra takım arkadaşlarının yanında canlanırsınız.

Desteklenen haritalar: Erangel ve Livik

Nasıl girilir: Mod Seçimi - Arena - Royale Arena: Taarruz

Sosyal

Eğlence Parkı Güncellemesi

Eğlence Parkı tamamen yeniden tasarlanmış ve yepyeni görünümüne kavuşmuştur.

- Yeni yarış oyunu: İki oyunculu yarışma desteğine sahip bir yarış oyunu ile yarış için seçilebilecek çeşitli araçlar eklendi.

- Atış Poligonu ortamı bina içinde olacak şekilde değiştirildi. Artık Atış Poligonunda talim yaparken her oyuncunun kendi alanı olacak ve kimse diğer oyuncular tarafından rahatsız edilmeyecektir.

- Yeni kaykay platformları ve seyir platformları.

- Sistem mekanikleri ayarlandı: Oyuncular artık ortam gürültüsünü azaltabilirler, diğer oyuncuların silah seslerini azaltabilirler, yol bulma mekanizmasını iyileştirebilirler vb. Talim alanındaki araçlar artık hasar almaz hale getirildi ve talim alanının dışına sürüldüklerinde otomatik olarak geri döneceklerdir.

Klan

- Klan Liderinin/Lider Yardımcısının Klan Duyurusu yapmasını kolaylaştırmak için Klan Duyurusu özelliği eklendi.

- Oyuncuların Klan Primlerini daha kolay toplamaları için Klan Primlerine Tümünü Al özelliği eklendi.

Diğer Oyunlar

Metro Royale: Buluşma

Oynanabileceği Tarihler: 28 Mart 2022 02:00 - 10 Mayıs 2022 23:59 (UTC+0).

Denge Ayarlamaları: Mermi delme ve delmeye karşı koyma mekaniklerinin temel yapıları tekrar dengelendi, böylece bu özelliklere sahip ögeler savaşlarda daha iyi bir performans gösterecekler. Zırh Parçacıklarının özellikleri, savunma yeteneklerini daha da artıracak şekilde düzenlendi.

Yeni silah: FAMAS. Bu silah Karaborsadan satın alınabilir ya da haritadan elde edilebilir.

Ağır Silah 2.0

Bu mod 15 Mart 23:59'da (UTC+0) kaldırılacak.

Temel Güvenlik İçeriği

Savaş Belirsizliği Hile Mücadele Sistemi

Duvar hileleriyle daha etkin şekilde mücadele etmek amacıyla bazı Arena Haritalarına ve bazı Klasik Modlara Savaş Belirsizliği Hile Mücadele Sistemi eklenecek ve sınırlı sayıda kullanıcıya yayınlanacaktır.

Hesap Güvenliği

- E-posta adresini ve cep telefonu numarası değiştirmek için kullanılabilecek bir özellik eklendi. Doğrulama için bir e-posta adresi ve cep telefonu numarasının kullanılmasından sonra, oyuncular e-posta adresi ve cep telefonunu numarasını değiştirip yeni bir e-posta adresi ve cep telefonu numarası bağlayabilirler.

Liyakat Sistemi

- Takım arkadaşlarına zarar verme Liyakat cezası artırıldı; bu ceza eylem her tekrarlandığında artar.

- Uzun bir süre boyunca tam Liyakate sahip olan oyunculara özel kişisel alan hediyeleri verilir.

Güvenlik Merkezi

- Ana sayfadaki tanıtım içeriklerinin gösterimi iyileştirildi.

- Dedektiflerin mücadele görevleri ile TP kazanma yolları iyileştirildi.

- Dedektiflerin geçmiş verilerinin gösterilmesi eklendi.

Eşleşme Modlarının Ayrılması

- Güvenlik gözlemi süresinin kapsam sınırları genişletildi: Güvenlik gözlemi altındaki oyuncular sponsorlu turnuvalara katılamazlar.

Yeni Sezon

Yeni Cycle Sezonu: CYCLE 2 SEZON 5

22 Mart 2022 02:00 (UTC+0) - 18 Mayıs 23:59 (UTC+0)

Yeni Efsanevi ödül seti: C2S5 Gözlüğü, C2S5 Seti, C2S5 Paraşütü, C2S5 - MK14, C2S5 Maskesi, C2S5 Şapkası.

- CYCLE Hatıraları: Yeni 4. Yıl Dönümü temalı görevler. Anma unvanlarının ve özel ödüllerin kilidini açmak için hatıraları topla.

- Yeni bir takas dükkânı eklendi: Takas edilebilir ödüller güncellendi ve takas sınırı sezon satın alma sınırı olarak ayarlandı.

- Oyuncuların rütbelerini daha hızlı yükseltmeleri için Mücadele Puanları ayarlandı ve Mücadele Puanı Koruması tetikleme ihtimali yükseltildi!

- Hayatta Kalma Puanı hesaplamasına artık oyuncu çağırma da eklendi: Oyunda ne kadar çok oyuncu çağrılırsa Hayatta Kalma Puanı da o kadar yüksek olur.

- Rütbeli Klasik Mod takım aralıkları düzenlendi, şu aralıklardaki oyuncular aynı takımda yer alabilirler: Şu aralıklardaki oyuncular birlikte takım kurabilirler: Bronz - Platin, Altın - Elmas, Elmas - Taç, Taç - PUBG Fatihi.

Yeni Royale Pass

Royale Pass Month 9: Kozmik Çarpışma

22 Mart 2022 02:00 (UTC+0) - 19 Nisan 2022 23:59 (UTC+0)

- Wukong Prime Setini, Parlak Renkli Işıltı Setini ve temalı PP-19 Bizon, Kar98K ve QBZ kaplamalarını al!

- RP satın alma ekranı, okunabilirliği artırmak ve deneyimi iyileştirmek amacıyla değiştirildi.

- Bir sonraki ayın Royale Pass'ı için ücretsiz bir RP Kuponu (60 UC) al, sunucu Altın Tavuk etkinliğine katıl, Elit RP farkını tamamla, bonus RP Puanı etkinliği ile grup satın alma etkinliğine katıl ve daha fazla RP avantajı elde et.

- Rütbe 50 setleri için yeni bir yayın animasyonu eklendi. Animasyonu görmek için setlerdeki önizleme butonuna dokun.

Diğer Güncellemeler ve İyileştirmeler

- Yeni yıl dönümü kutlama oyun başarımları eklendi. Özel sınırlı süreli başarımları elde etmek için görevleri tamamla.

- Bazı modlarda MVP ekranı ile arkadaş ekranının görünümü ayarlandı.

- Yeni İlerleme Görevleri sisteminin görev sonuç paneline, ilerleme görevlerinin durumlarını görme ve ödülleri alma özelliği eklendi.

- Sonuçlar ekranına en son eklenen puan kazanma kuralları hakkında bilgi eklendi.

- Atlama mantığı iyileştirilerek atlama deneyimi daha akıcı hale getirildi.

- Karakter gölgeleri ile lobideki karakterlerin gölge kaliteleri iyileştirildi.

- Düşük teknolojili cihazlarda Akıbet Livik oynama ve kontrol deneyimini daha akıcı hale getirmek amacıyla dokunma olayı işleme süreci iyileştirildi.

- Akıbet modunda ateş etme sürecini daha akıcı hale getirmek için silah ateşleme süreci iyileştirildi.

- Bazı Qualcomm Snapdragon çipli cihazlarda 90FPS yüksek kare hızı kullanılırken kare hızı istikrarsızlığına neden olan bir sorun giderildi.

- Arena'ya Dolby Atmos desteği eklendi. Silah ve ayak sesine göre düşmanların yerini belirleme hassasiyeti ve ses kalitesi iyileştirildi.

- Araç kaplamaları, kendi ayarlarına sahip olacak şekilde iyileştirildi. Her araç modeli için azami 3 kaplama kuşanılabilir, böylece oyuncular ilgili aracı maç içinde kullanırken kuşanılan kaplamalardan herhangi birini kullanabilirler.

- Kaynak Temizleme İyileştirmeleri: Cihazın depolama alanı azaldığında, alan boşaltmak için kullanıcıya kılavuzluk edilerek kaynaklar silinir. Sık kullanılmayan kaynakları işaretlemek amacıyla depolama alanı temizleme listesi oluşturuldu.

Hata Düzeltmeleri

- Göklerden Gelen Tehlike başarımını elde etmek amacıyla Miramar'da belirtilen bölgeye inilmesine rağmen görevin tamamlanamamasına neden olan sorun giderildi.

- Saf dışı kaldığında kameranın ara sıra yukarı doğru hareket etmesine neden olan sorun giderildi.

- Silah ses efektlerinin ara sıra çalmamasına neden olan sorun giderildi.

- İzleyici modundayken vurma efektlerinin doğru şekilde gösterilmemesine neden olan sorun giderildi.

- Kariyer Sonuçlarında BP, TP ve metinlerin doğru şekilde gösterilmemesine neden olan sorun giderildi.

- iPhone 13 Pro cihazlarda nişangâhın bazen hareket etmesine neden olan sorun giderildi.

- Kaynaklar indirilmediğinde ASM Abakan'ın düzgün şekilde gösterilmemesine neden olan sorun giderildi.

- İndirme sona ermesine rağmen kaynakların hâlâ indirilmemiş olarak gösterilmesine neden olan sorun giderildi.

15 Mart 2022, Salı

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat