PUBG 11.1 Güncelleme Notları ve Detayları

Son yılların popüler battle royal(hayatta kalma) oyunu olan ve dünya üzerinde milyonlarca oyuncu kitlesi bulunan Playerunknown's Battlegrounds, yani kısa adıyla PUBG'de bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde PUBG 4.Yıl Dönümü etkinliklerinin başlamıştı. Halen devam eden etkinliklerin dışında sizlere çok yakında PUBG 11.1 Güncellemesi'nin geleceğinin haberini vermek istiyoruz. Bu yeni güncelleme ile oyuncuları haliyle bazı yeniliklerin ve değişikliklerinde beklediğini belirtmek isteriz.

Hemen PUBG Steam Key satın almak ve PUBG 11.1 Güncellemesi'nin keyfini çıkarmak için tıklayınız >> PUBG Satın Al

Peki PUBG 11.1 Yamasıyla Birlikte Oyuncuları Neler Bekliyor?

PUBG 11.1 Yaması ile birlikte oyuncuları yeni oyun modlarının beklediği, paramo haritasında bazı değişikliklerin yapıldığı ve en güncel silahların güçlerinde dengeleme ile hasarların arttırıldığını söyleyebiliriz. Bu silahlar ise Mini-14, VSS, ve SCAR-L.

Ayrıca PUBG 11.1 Güncellemesi oyunda iyileştirilmiş PUBG ID, 10 yeni Ustalık Madalyası gibi yeniliklerin yanı sıra büyük haritalarda, Acil Kurtarma Balonu ile güvenli alana takımınızla birlikte hızlıca yolculuk yapma şansı getiriyor. Bunun dışında güncelleme; ölüm akışı güncellemesi, arkadaş eklemenin yeni yolları, maç geçmişi ve çok daha fazla değişiklikler içeriyor.

Bu güncelleme ile birlikte PUBG 10.Sezon'un sona erdiğini ve sezon ödüllerinin dağıtıldığını, çok yakında PUBG 11.Sezon'un geleceğini ve yeni sezonun başlayacağını belirtmek isteriz.

PUBG 11.1 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek?

PUBG 11.1 Güncellemesi 24 Mart 2021 tarihi itibariyle test sunucusunda yayınlanmaya başladı. Ana sunucuya ise 31 Mart 2021 Çarşamba günü geleceği ve tüm oyunculara ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca PUBG 11.1 Güncellemesi ile birlikte PUBG 11.Sezon'unda başlayacağını bildirmek isteriz.

PUBG 11.1 Güncellemesiyle ilgili resmi siteden yapılan PUBG 11.1 güncelleme notlarına ve detaylarına aşağıda yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

PUBG 11.1 Güncelleme Notları ve Detayları

Sezon 10 Dereceli Ödülleri

Sezon 10 sona erdi ve şimdi ödüllerinizin tadını çıkarma zamanı! Ödüller, Sezon 11’in başlangıcında dağıtılacaktır. Ödüllere envanterinizden ulaşabilirsiniz.

Sezon 10 ödülleri en güncel sezonda dereceli seviyenize göre verilmektedir. Ödüller;

Dereceli Amblem

Sezon 10 Dereceli Paraşüt Kozmetiği

Sezon 10 Dereceli Mirado Kozmetiği

Ödül Dağıtımı Koşulları

Sezonun sonunda herhangi bir derece elde etmiş oyuncular, bir dereceli amblem ile ödüllendirilecektir.

Sezonun sonunda Altın V veya üstü seviyede olan oyuncular, bir Mirado kozmetiğiyle ödüllendirilecektir.

Sezonun sonunda Elmas V veya üstü seviyede olan oyuncular, bir Mirado ve Paraşüt kozmetiğiyle ödüllendirilecektir.

Sezon 11 Dereceli Başlangıç

11.Sezondan itibaren Dereceli Sezonu iki aylık bir sürede gerçekleştirilecektir. Sezonun başlangıç ve bitiş tarihleri artık Pass’inkiyle aynı olmayacaktır. Buna uygun şekilde ödül tablosunda da değişiklikler yapılmıştır.

Oyuncular, özellikle de yüksek derecelerdekiler, derece amblemini sıklıkla kullanıyor. Ancak yapılan analizlerde oyuncuların, daha eski sezonlar yerine son sezondan gelen amblemleri çok daha fazla kullanma eğiliminde olduğu tespit edilmiştir. Her sezon bir derece kazanmanın onuru daha iyi vurgulamak için, bundan böyle yalnızca sıradaki dereceli sezonunun başarı temelli ödüllerinin açılacağı bir modele geçilecektir. Böylece tüm oyuncular, sergilediği derece ödülünü yakın zamanda hak ederek kazandığını ve eskide kalmış şöhretin havasını atamayacaktır. Yüksek dereceler kazanmanın onurunu vurgulamak için yüksek derece amblemlerinin kalitesinde geliştirmeler yapılmıştır. Ayrıca ek bir başarı temelli ödül tipi olarak, isim levhaları eklendi.

Dereceli Ödülleri Tablo Değişiklikleri

Dereceli Paraşüt kozmetikleri, Altın derecesinden itibaren verilecektir. (Önceden Plat)

Araç kozmetikleri artık Derecelide verilmeyecektir.

Animasyonlu amblemler, Platin derecesine ulaşanların Dereceli ödülleri olarak verilecektir.

İsim levhaları, Üstat ve İlk 500 dereceleri için eklenmiştir.

Güncellenmiş Ödül Tablosu

Ödüllerin güncellenmiş tasarımları ilerleyen zamanlarda duyurulacaktır.

Seviye Ödül Listesi

Bronz - Bronz PUBG ID Amblem

Gümüş - Gümüş PUBG ID Amblem

Altın - Altın PUBG ID Amblem ve Dereceli Paraşüt Kozmetiği

Platin - Animasyonlu Platin PUBG ID Amblem ve Dereceli Paraşüt Kozmetiği

Elmas - Animasyonlu Elmas PUBG ID Amblem ve Dereceli Paraşüt Kozmetiği

Üstat - Animasyonlu Üstat PUBG ID Amblemi, Animasyonlu Üstat İsim Levhası ve Dereceli Paraşüt Kozmetiği

İlk 500 Lider Tablosunun zirvesinde yer alan oyuncular için bonus ödüller;

- Animasyonlu İlk 500 Amblemi

- Animasyonlu İlk 500 İsim Levhası

Sezon 11 ana sunucuya geldiğinde ödüller envanterlerinize eklenecektir.

Sezon 11 Dereceli Güncellemesi

Tüm silahların belirme oranları, tüm haritalarda Esports moduna benzer şekilde artırılacaktır. Toplama hızlarını desteklemek için eşya belirme oranını %30 – %40 arttırdık. Araçlar gibi diğer eşyaların belirme oranlarında ise değişiklik yapılmıyor.

Paramo’ya Dönüş

Geri bildirimlerinize dayanarak, Normal ve Özel maçlara Paramo geri getirildi ve Haven ile Karakin’e veda edildi.

Paramo güncellemesi ile değişenler:

Paramo arazisi değişiklik göstermeye devam ediyor, fakat rastgele bir yeni nokta eklenmiştir.

Gizli Oda ve Yardım Paketi Helikopteri için belirme oranları artırılmıştır.

Arazi iyileştirmeleri yapılmış ve ekstra saha siperi eklenmiştir.

Normal Maç

Botlar dahil bir maçta en fazla 64 oyuncu oynayabiliyor.

TPP ve FPP’yi ve Solo/Duo/Squad’ı desteklemektedir.

Özel Maç

Özel maçlarda oynanabilir.

Gizli Oda anahtarı belirme sekmesi eklenmiştir.

Sandbox modu Partnerler için mevcuttur.

Harita Servis Planı

Geçen yıl, geliştirme ekibi birden fazla ufak harita ve farklı özellikler üzerinde yoğunlaştı ve bina yıkımına sahip Karakin, değişiklik gösteren arazisi ile Paramo ve şehir hayatının dahil olduğu PvPvE unsurları ile Haven haritasını ortaya çıkardı. Yeni ve ilginç haritaları sizler için tasarlamayı seviyoruz. Fakat maç eşleştirmesi ve harita rotasyonu epey zorlu geçiyor. Bunu dengelemek adına PUBG 11.1 Güncellemesiyle oynanabilir harita sayısını 5 ile sınırlandırılacaktır.

Harita boyutu olarak oyuncularımızın farklı tercihleri olduğunu biliyoruz fakat ortak fikir büyük 8×8 haritalardan yana oldu. Bununla birlikte Erangel ve Miramar her zaman rotasyonda olan harita olarak kalacaktır. Harita rotasyonu bazı haritalar üzerine daha çok yoğunlaşmamızı ve üstünde çalışmamıza imkan tanımaktadır. PUBG 11.1 Güncellemesi ile Paramo, Karakin’in rotasyondaki yerini alacaktır.

Paramo, oyuncuların çok sevdiği ve uzun süredir geri gelmesini istediği bir haritadır. Daha yeni oyun modları ekleyerek, düzeltmeler yaparak, harita havuzuna dahil edip özel maçlarda da oynanabilir hale getirildi. Karakin, özel maçlarda olmaya devam edecektir.

Bu planımızın PUBG’nin harita seçimini heyecanlı kılacağı ve maç eşleştirme zamanlarının sağlıklı bir şekilde devam edeceği tahmin edilmektedir. Paramo’nun tadını çıkarın!

Silah Dengelemesi Güncellemesi

Geçtiğimiz aylarda topladığımız verilere dayanarak Silah Dengesinde ayarlamalar yapılmıştır. Normal maçlarda Beryl, M416 ve SLR silahlarının tümünün aynı oranda kullanıldığını tespit edilmişti. Ancak Dereceli maçlarında Beryl, diğer silahlardan daha iyi performans gösteriyor. Onu SLR yakından takip ediyor. Maçları heyecanlı kılmaya çalışmak ve oyunculara farklı ve uygun savaş seçenekleri sunduğumuzdan emin olmak için Beryl ve SLR’yi zayıflatmaya karar verilmiştir. Diğer yandan bazı silahların düşük performans gösterdiğini görüldü ve bu nedenle Mini-14, VSS ve SCAR-L’yi biraz güçlendirilmiştir.

Mini-14 - Hasar +1 artırılmıştır. (46 → 47)

VSS - Hasar +2 artırılmıştır. (41 → 43)

SCAR-L - Hasar +1 artırılmıştır. (41 → 42)

SLR - Yatay geri tepme %15 artırılmış olup, geri tepme sıfırlanma hızı düşürülmüştür. (2,1 → 1,9)

Beryl - Yatay geri tepme miktarı %5 artırmış olup, yatay geri tepme hızı artırılmıştır. (10 → 11) Aynı zamanda dikey geri tepme hızı +1,5 artırılmıştır. (15 → 16,5)

Acil Kurtarma Balonu

Acil Kurtarma konuşlandırıldığında çantadan bir Fulton Balonu çıkmaktadır. Balon tamamen şişip havaya yükseldiğinde, 60 saniye içinde bir uçak gelirmektedir. Bu süre içinde en fazla 4 oyuncu Fulton Balonunun ipine tutunabilmektedir. Uçak geldiğinde Balonu yakalayıp, oyuncuları yukarı çekerek Güvenli Alanın merkezine doğru ilerlemektedir. Uçuşun herhangi bir anında oyuncular kendilerini bırakıp paraşütle atlayabilmektedir. Acil Kurtarmayı konuşlandırırken gökyüzünü net bir şekilde gören ve engeller içermeyen (arazi, araçlar, binalar) bir alan seçtiğinizden emin olun, aksi takdirde başarısızlıkla sonuçlanır. Acil Kurtarma ilk daireden önce ve dördüncü daireden sonra kullanılamaz; o yüzden akıllıca kullanmak gerekir. Ayrıca kapalı alanlarda, vapurlarda veya trenlerde de kullanılamamaktadır.

Envanterinizde taşınacak Acil Kurtarma Balonu sadece Erangel, Miramar, Sanhok ve Vikendi’de bulunabilmektedir.

Acil Kurtarma, aşağıdaki durumlarda etkili şekilde kullanılabilir;

Oyuncular Mavi Alandan kaçamıyorsa veya Mavi Alanda sıkışmışsa,

Başka bir takımın ateşi altındaki açık bir araziden geçmeleri gerekiyorsa,

Siz ve takım arkadaşlarınız güvenli bir yerde yağma yapmak istiyorsanız.

Uçak tarafından alındıktan sonra aşağıdakilere dikkat ediniz;

Uçak tarafından alındıktan sonra ateş edemezsiniz.

Bu nedenle potansiyel olarak Motorlu Planörden gelen hava saldırılarına açık olursunuz.

İpe tutunan oyuncular, Motorlu Planör dahil hasar alacaktır.

Oyuncular istediği zaman ipi bırakıp paraşütünü açabilir.

Yükseklik 50 metreden azsa paraşüt açılamamaktadır.

Kamera TPP’ye ayarlanır ve bu modda sabitlenir.

Ustalık Madalyaları Güncellemesi

On adet yeni tip Ustalık Madalyası eklenmiştir. İlk madalya güncellemesi savaştaki öldürme becerilerine odaklanıyor ve bu güncellemeyle çeşitli çatışma durumları ve hayatta kalmaya odaklanan madalyalar ekleniyor. Normal Maçlar ve Dereceli Maçlarında da alınabilir. Ancak Ustalık Madalyaları, Arcade, Labs ve Özel Maçlarda alınamamaktadır.

PUBG ID Güncellemesi

Oyuncular, PUBG ID’lerinde en fazla iki madalya sergileyebilmektedir. Bu, başarılarınızı göstermenin harika bir yoludur. Önceki seviye madalyaları, daha yüksek bir seviyeye çıkıldığında silinecektir. Oyuncular, Özelleştir sekmesinden PUBG ID’lerini özelleştirebilecektir. PUBG ID, pasaport profili formunda gösterilmeyecektir. Bunun yerine oyuncunun bilgilerini içeren bir açılır profil penceresi gösterilecektir.

Ortak Arkadaş

PUBG’nin önceki arkadaşlık sistemi yalnızca başka bir oyuncuyu takip etmeye izin veriyordu. Yeni Ortak Arkadaşlar özelliğiyle oyuncular, birbirleriyle arkadaş olabilecek. Ayrıca ilerleyen zamanlarda daha fazla sosyal özellik eklenecektir.

En fazla 300 arkadaşa kadar destek sağlanmaktadır. Sosyal sayfasına bir “Arkadaşlık isteği” sekmesi eklenecektir. Ortak arkadaş durumunu burada bulabilirsiniz. Arkadaşlık isteği engelleme özelliğiyle istediğiniz oyuncuların arkadaşlık isteklerini 30 gün boyunca engelleyebilirsiniz. (Bir arkadaşlık isteği engellenirse, bu süre içinde iptal edilemez.) “Takip Ediliyor” özelliği artık desteklenmemektedir.

Önceden takip edilen arkadaşların listesini, “Önceki liste” kısmından bulabilirsiniz. Arkadaşlık isteği de bu listeden gönderilebilir.

Arayüz / Kullanıcı Deneyimi İyileştirmeleri

Ölüm Akışı Güncellemesi

Ölüm akışı metni artık desteklenmiyor. Bunun yerine ölüm akışı grafik şeklinde sağlanmakta ve ölüm akışı seçme seçeneği kaldırılmıştır.

Daha iyi görünürlük için yere düşürme ve kafa atışı simgeleri artık ayrılmıştır.

Yeni Özellik: Maç Günlüğü

Öldürme akışı metni artık desteklenmediği için mevcut öldürme akışı metni özelliğini kullanarak maçların günlüğünü gösteren bir ekran eklenmiştir. Maç Günlüğü özelliğine Sistem Menüsünden erişilebilmektedir.

Maç Günlüğü, aşağıdaki durumlarda sağlanmaz:

Yeniden doğmayı destekleyen tüm modlarda.

Dereceli ve Esports modları.

Öldürme akışlarını desteklemeyen modlar

Antrenman Modu

Maç Günlükleri aşağıdaki modlarda etkinleşecek:

Battle royale modu.

Zombi modu.

Alan etiketi modu.

Ayrıca İzleyici modu, Dereceli ve Esports modlarında dahi Maç Günlüklerini destekler.

Esports Sekmesi PGI.S Şampiyonları Sayfası Güncellemesi

PGI.S 2021’in kazananlarını artık Lobi – Esports sekmesinde bulabilirsiniz. Sayfa, PUBG 11.1 güncellemesiyle birlikte gelecektir.

Sayfada ilk dört sıradaki takımlar, büyük ödül toplamıyla birlikte görüntülenecektir. Ayrıca tebrik mesajları, şampiyonların resimleri de görüntülenecektir. Daha fazlasını Esports sekmesinden inceleyebilirsiniz.

Bildirim Değişikliği

Normal maç oyununda, uçağın havalanmasından sonra “Ayrılmayı” tercih ederseniz itibarınızın düşeceğini belirten bir onay açılır penceresi görüncektir.

Uçak kalkmadan önce veya öldükten sonra “Ayrılmayı” seçerseniz itibarınız düşmez ve herhangi bir bildirim görüntülenmez.

Bu mesaj, Battle Royale Normal maçlarında yer almaktadır.

Maç Derecesi Açılır Penceresi Kaldırılacaktır.

Maç dereceleri bağlamında gönderdiğiniz geri bildirimler PUBG’yi geliştirmeye çok yardımcı olmuştur. Toplanan veriler temelinde PUBG’yi geliştirmeye devam edeceğiz. Önceki değerlendirme sistemi, yeni anket sistemiyle değiştirilecektir.

Oyuncu Profili Simgesi, sağ alt köşedeki Arkadaş Sistemi Arayüzünde yer almaktadır.

Dükkan İyileştirmeleri

Yeni tasarlanmış G-Coin sayfasını getiriyoruz. Eşyalar, alt kategorisi seçerek kolaylıkla bulunabilecektir. Eşya içermeyen kategoriler devre dışı olacaktır.

Bazı kategoriler yeniden adlandırılmıştır.

Alt kategori eklenmiştir.

Modelleme boyutu, önizlemede ayarlanmıştır.

QoL İyileştirmeleri

Maksimum katılımcı sayısı, Özelleştir sekmesi emote ayarlarında görüntülenmektedir.

Oyuncular üç adede kadar Özel maç oturumu oluşturabilecektir; yani oyuncu, yeni bir oturumu başlatmak için beklemek zorunda kalmayacaktır.

Yeni bir anket sistemi gelecektir. Yeni bir anket başlatıldığında oyuncular bildirim merkezi üzerinden bilgilendirilecektir.

TDM Harita Belirme Değişikliği

Çeşitli topluluk geri bildirimleri doğrultusunda Sanhok eşleştirme oranı, TÖO’da biraz azaltılacaktır.

Performans İyileştirmeleri

Yineleme maliyetlerini düşürerek sunucu performansı geliştirilmiştir.

Seviye akışı sırasında takılmaları iyileştirmek için seviye akışı işlemi maliyeti optimize edilmiştir.

Yansıtmayla ilgili gereksiz maliyetler iyileştirdi ve binalar içinde yansıtmayla ilgili bilgi işlemi optimize edildi.

Yardım paketi optimizasyonu

Yardım paketiyle ilgili sunucu takılma sorununu iyileştirmek için yineleme yöntemi geliştirilmiştir.

Kırmızı alan

Önceden sunucudan oluşturduğumuz Kırmızı alan bileşeni kaldırıldı ve kırmızı alanın konumu sadece kırmızı alanları yinelemek için istemcilere verilmektedir.

Görüntü yükleme hızları, oyun dışında iyileştirilmiştir.

Eşyalar & Kozmetikler

Nisan Yeni Kozmetik – Hippie

Satış Süresi

14 Nisan 2021 11:00 KST – 13 Nisan 2022 11:00 KST

13 Nisan 2021 19:00 PDT – 12 Nisan 2022 19:00 PDT

14 Nisan 2021 04:00 CEST – 13 Nisan 2022 04:00 CEST

Eşyalar

4 Adet Set

GROOVY GETUP PAKETİ

Groovy Gözlük

Groovy Bandana

Groovy Elbise

Groovy Bot

HAVALI KIYAFET PAKETİ

Havalı Boyundan Askılı Bluz

Havalı İspanyol Paça

Havalı Sandalet

ONE LOVE KIYAFET PAKETİ

One Love Bere

One Love Gömlek

One Love Pantolon

One Love Ayakkabı

GROOVY KIYAFET PAKETİ

Far Out Güneş Gözlüğü

Far Out Gömlek

Far Out İspanyol Paça

Far Out Terlik

2 Araç

“High Flyin'” Motorlu Planör

“Hippie Soul” Aquarail

2 Emote

Zafer Dansı 46

Zafer Dansı 47

19 Eşya

Silah Kozmetiği – Altın/Gümüş Beryl

Satış Süresi

21 Nisan 11:00 KST – 2 Haziran 11:00 KST

20 Nisan 19:00 PDT – 1 Haziran 19:00 PDT

21 Nisan 04:00 CEST – 2 Haziran 04:00 CEST

Eşyalar

1 Set

SÜSLÜ BERYL PAKETİ

Altın Kaplama – Beryl M762

Gümüş Kaplama – Beryl M762

2 Eşya

Corgi Crew Kozmetiklerindeki eşya desenleri, doku sorunları nedeniyle ayarlanmıştır.

24 Mart 2021, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat