LOL 12.4 Yama Notları ve Detayları

Dünyanın en popüler MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyununda, 15 Şubat 2022 Salı günü LOL 12.4 Yaması yayınlandı. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre, yayınlanan LOL 12.4 Güncelleme Notları ile bu yamada, Kimya Baronesi, Renata Glasc Hanım Vadi'ye ineceği, Kalista, Lucian ve Xayah'ya getirilen güçlendirmelerle mevcut nişancı seçeneklerinin yenileneceği, üst kolidorda altın geliri değişikliğine gidileceği ve yeni şokbıçak kostümlerinin oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi.

Aynı zamanda her yamada olduğu gibi League Of Legends 12.4 Yaması ile birlikte bazı eşyalarda düzenlemeler yapıldığı, yine her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı şampiyonların gücünün arttırıldığı ve bazı şampiyonların gücünün ise azaltıldığı belirtildi.

Ayrıca League of Legends 12.4 Güncellemesi ile birlikte her yeni güncellemede olduğu gibi, oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin ise; Amiral Glasc, Şokbıçak Qiyana, Şokbıçak Shen, Şokbıçak Kassadin, Alazışık Ekko ve Cesur Anka Xayah Prestij Serisi olduğu belirtildi. Oyuncular bu kostümleri 17 Şubat 2022 tarihi itibariyle kullanabilecektir.

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden %17 indirimli lol rp fiyat avantajı, hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu büyük indirim fırsatını sakın kaçırmayın!

Hemen indirimli lol rp fiyat avantajıyla League Of Legends RP satın almak için tıkla! >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra her güncellemede olduğu gibi LOL 12.4 Güncellemesi ile birlikte oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve bazı şampiyonların güçlerinde ise arttırma değişikliğine gidildiği belirtildi. Bu şampiyonların hangileri olduğuna ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve resmi açıklamanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

League Of Legends (LOL) 12.4 Yama Notları

League of Legends(LOL) 12.4 Yama Notları ve Detayları

Şampiyonlar

Renata Glasc (YENİ)

Kimya Baronesi

17 Şubat'ta Renata Glasc'la deneyim yaşayabilirsiniz.

Aatrox

Q'nun kılıcın keskin tarafıyla verdiği ilave hasar arttırıldı.

Dövüşçü eşyası sistemi yakından takip edilmektedir; fakat değişikliklerin ardından Darkin Kılıcı'nın köreldiği ortada. Bu keskin güçlendirme onu eski haline getirecektir.


Q - Darkin Kılıcı

KILICIN KESKİN TARAF HASARI %150 ⇒ %160

Amumu

E'nin taban hasar azaltması arttırıldı.

Son yamada getirilen zayıflatmalar mumyayı çok üzdü. E'sinin pasifinin hasar azaltması artık sınırlı olduğu için yeteneğin taban niteliği arttırılarak daha güçlü hale getirilebilmektedir.


E - Sinir Krizi

FİZİKSEL HASAR AZALTMA 2/4/6/8/10 (+%3 İlave Zırh) (+%3 İlave Büyü Direnci) ⇒ 5/7/9/11/13 (+%3 İlave Zırh) (+%3 İlave Büyü Direnci)

Ashe

R'nin ok hızı arttırıldı.

Ashe bir süredir metanın dışında sayılır, bu yüzden fırsattan yararlanarak Ayaz Okçu'nun işlevselliği haritanın ucundan attığı büyülü ultilerle daha güvenilir kılınmıştır.


R - Büyülü Kristal Ok

ATIŞ HIZI 1600 ⇒ 1500 (yolculuk ettiği her saniye +200), en fazla 2100

Blitzcrank

Taban can yenilenmesi azaltıldı.

Koridorda daha dikkatli davranması için robotun karakteristik hayatta kalma kabiliyeti azaltılmıştır.


Taban nitelikler

TABAN CAN YENİLENMESİ 8,5 ⇒ 7,5

Dr. Mundo

Saldırı gücü büyüme oranı azaltıldı. R'nin bekleme süresi artık sabit.

Dr. Mundo üst koridoru kasıp kavuruyor. Saldırıya yönelik taban niteliklerinin bir kısmı azaltılmıştır. Böylece hastalarını sakinleştirebilmesi için sağlık çantasını daha mantıklı kullanması gerekecektir.


Taban nitelikler

SG BÜYÜME ORANI 4,2 ⇒ 3,5

SALDIRI GÜCÜ 1-18. seviyelerde 61-132,4 ⇒ 1-18. seviyelerde 61-120,5


R - Doz Aşımı

BEKLEME SÜRESİ 110/100/90 saniye ⇒ Bütün yetenek seviyelerinde 110 saniye

Illaoi

Taban saldırı hızı arttırıldı. W'nun hasar oranı arttırıldı.

Illaoi bu sezona dokunaçlarıyla tutunamadı ve dövüşçü eşyası değişiklikleri Ruhani Rehber'e pek yaramadı. Başarılı olabildiğinde zaten yüksek seviyelere ulaşabiliyor, bu yüzden krakeni serbest bırakmasına yardım etmek için taban nitelikleri sağlamlaştırılmıştır.


Taban nitelikler

SALDIRI HIZI 0,571 ⇒ 0,625


W - Sille Tokat

İLAVE FİZİKSEL HASAR Hedefin azami canının %3/3,5/4/4,5/5'i (100 SG başına +%2) ⇒ Hedefin azami canının %3/3,5/4/4,5/5'i (100 SG başına +%4)


Giderilen Hatalar

Illaoi E - Ruh Sınavı yeteneğiyle bir rakibin ruhunu çektikten hemen sonra katledildiğinde, yakınındaki dokunaçların ruha saldırmamasına yol açan hata giderildi.

Kalista

Taban zırhı arttırıldı.

İntikam Mızrağı, son zamanlarda pek de ürkütücü değil. Erken safhalarda daha agresif oynayabilmesi ve koridorda daha sık hayatta kalabilmesi için güçlendirilmiştir.


Taban nitelikler

ZIRH 21 ⇒ 24

Lucian

Q'nun mana bedeli azaltıldı.

Işık Muhafızı bu sezon çok da gün yüzü görmedi, dolayısıyla Canbiçen'i alınmadan önce ona ışıltılı yeteneklerini daha agresif bir şekilde kullanabilme imkânı verilmiştir.


Q - Işık Atışı

MANA BEDELİ 50/60/70/80/90 ⇒ 48/56/64/72/80

Nami

E'nin isabet halinde taban hasarı geri alınmıştır.

Son yamada Nami'nin gücünü deniz seviyesinde tutmak için pasifinde birtakım ayarlamalara gidildiğinde dalgalar, E'sine küçük bir zayıflatma getirdi. Bu da sonuç olarak balığın batmasına sebep oldu. Dolayısıyla değişikliğin bu kısmı geri çekilmiştir.


E - Dalga Çağıran'ın Hediyesi

İSABET HALİNDE HASAR (İSABET BAŞINA) 20/35/50/65/80 (+%20 YG) ⇒ 25/40/55/70/85 (+%20 YG)

Neeko

İsabet alanı artık daha küçük. Q'nun açan çiçeklerinin taban hasarı arttırıldı. W'nun bekleme süresi azaltıldı. Meraklı Bukalemun'un kazanma oranı epeydir düşük ve ona biraz ilgi gösterilebilir. Kalın isabet alanı benzer karakterlerinkiyle eşleşecek şekilde kırpılmış, bir yandan da numaralarına daha fazla erişebilmesi sağlanmıştır. Bunlara ek olarak açan çiçeklerine getirilen güçlendirme, minyon dalgalarını daha etkili bir şekilde temizlemesine yardımcı olacaktır. Böylece hem kamuflaja bürünerek diğer koridorları daha sık ziyaret edebilecek hem de kombolarını daha kuvvetli hale getirecektir.


Taban nitelikler

İSABET ALANI YARIÇAPI 80 ⇒ 65


Q - Tohum Tuzağı

AÇAN ÇİÇEK HASARI 40/60/80/100/120 (+%20 YG) ⇒ 40/65/90/115/140 (+%20 YG)


W - Kandırıkçı

BEKLEME SÜRESİ 20/19/18/17/16 saniye ⇒ 16/15/14/13/12 saniye


Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

NEEKO'NUN GERÇEK ŞO'MASI Neeko oynarken merkezi arayüzünüz (örn. yeteneklerinizin üstündeki güçlendirme simgeleri) artık Pasif - Binbir Surat yeteneğiyle kılığına büründüğünüz takım arkadaşının güçlendirmelerini değil, kendi güçlendirmelerinizi gösterecektir. Üstünüze tıklayan rakipler, ekranın üst kısmında yer alan hedef arayüzünde kılığına büründüğünüz takım arkadaşınızın güçlendirmelerini görmeye devam edecektir.

Nunu ve Willump

Can büyüme oranı azaltıldı. Q'nun taban hasarı ve şampiyonlardan elde ettiği iyileştirme azaltıldı.

Nunu bir süredir tüm beceri düzeylerinde aşırı güçlü olma eşiğindeydi ama son yamayla birlikte nihayet çizgiyi aştı. Orman temizleme hızına veya sembolleşmiş karlı yeteneklerine müdahale etmek yerine, genel dayanıklılığı azaltılarak kendisi, William ve Willump daha makul bir düzeye çekilmiştir.


Taban nitelikler

CAN BÜYÜME ORANI 82 ⇒ 76

18. SEVİYEDE CAN 1934 ⇒ 1832


Q - Tüket

ŞAMPİYONLARDAN ELDE EDİLEN İYİLEŞTİRME 60/88/116/144/172 (+%72 YG) (+%8 İlave Can) ⇒ 45/66/87/108/129 (+%54 YG) (+%6 İlave Can)

Qiyana

Pasifin SG oranı azaltıldı.

İmparatoriçemiz yüksek beceri düzeylerinde biraz fazla baskıcı olmaya devam ediyor. Bu yüzden minyon dalgası temizleme ve kartopu etkisinden faydalanma potansiyelini kısmak için pasifinin saldırı gücü oranı azaltılmıştır.


Pasif - İmparatoriçenin Hakkı

FAZLADAN FİZİKSEL HASAR 1-18. seviyelerde 15-83 (+%55 İlave SG) (+%30 YG) ⇒ 1-18. seviyelerde 15-83 (+%45 İlave SG) (+%30 YG)

Rumble

Taban zırhı arttırıldı.

Rumble özellikle de üst koridorda zayıf. Rakiplerine kafa tutabilmesi için üst koridordaki diğer yakın dövüşçülere benzer şekilde daha dayanıklı hale getirilmiştir.


Taban nitelikler

TABAN ZIRH 31 ⇒ 36

Sett

Can büyüme oranı arttırıldı.

Vadi'nin 2 numaralı ana kuzusunun etkililiği ve kazanma oranı, önceki yamada diğer dövüşçülere kıyasla daha fazla azalmıştır. Dolayısıyla ona küçük bir güçlendirme getirilmiştir.


Taban nitelikler

CAN BÜYÜME ORANI 93 ⇒ 100

18. SEVİYEDE CAN 2181 ⇒ 2300

Veigar

Taban zırhı azaltıldı; zırh büyüme oranı arttırıldı. E'nin bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde arttırıldı. Veigar, boyunun aksine rakiplerinden kat kat üstün durumda. Özellikle de alt koridora büyük bir gölge düşürdüğü için güç artışı, onu orta koridordan çok alt koridorda etkileyecek şekilde düzenlenmiştir.


Taban nitelikler

TABAN ZIRH 23 ⇒ 21

ZIRH BÜYÜME ORANI 3,75 ⇒ 4,0

18. SEVİYEDE ZIRH 86,75 ⇒ 89


E - Kara Delik

BEKLEME SÜRESİ 18/16,5/15/13,5/12 saniye ⇒ 20/18/16/14/12 saniye


Giderilen Hatalar

Q - Uğursuz Saldırı ipucunun rakip şampiyonlara son vuruş yapıldığında 1 değil, 3 Acayip Kötülük yükü kazandırdığını belirtmesine yol açan hata giderildi.

Xayah

E'nin kritik vuruş ihtimaline bağlı hasar artışı oranı arttırıldı.

Xayah'nın zırh deşme seçeneklerine sahip olmasından hoşnut olunsa da bu durum, kritik vuruş dizilimlerini gölgede bırakmaktadır. Asi az da olsa biraz saldırı hızı kazandıran eşyalar tercih ettiğinde şampiyonun oynanışı, kimliğine daha uygun hale gelmektedir. Bu yüzden hızlı ve öfkeli tüylerini geri getirmek için E - Keskin Çekim yeteneğinin kritik vuruş çarpanı arttırılmıştır.


E - Keskin Çekim

KRİTİK VURUŞ İHTİMALİ HASAR ÇARPANI Her %1 Kritik Vuruş İhtimali başına %0,5 ⇒ %0,75 daha fazla hasar verir

Zeri

Yüksüz normal saldırıların taban hasarı ve yetenek gücü oranı azaltıldı; düşük canlı rakiplere karşı hasar artışı yükseltildi. Yüklü normal saldırıların yavaşlatma oranı ve süresi azaltıldı. Q'nun taban hasarı azaltıldı ama artık kritik vuruş çarpanlarına sahip; fazlalık saldırı hızının saldırı gücüne dönüşme oranı arttırıldı. W'nun yavaşlatması ilk yetenek seviyelerinde azaltıldı; bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde arttı ama artık sabit değil. E'nin bekleme süresi azaltıldı. R'nin ilave saldırı hızı artık sabit. Zeri'nin kıvılcımı biraz fazla çarpıcı. Bu yüzden genel gücü kritik vuruş dizilimlerinden ziyade, eli ağır dizilimleri zayıflatacak şekilde azaltılmıştır.


Yüksüz Normal Saldırı

BÜYÜ HASARI 1-18. seviyelerde 15-40 (+%4 YG) ⇒ 1-18. seviyelerde 10-25 (+%3 YG)

HASAR ARTIŞI Canı %35'in altında olan rakiplere karşı %300 ⇒ Canı %35'in altında olan rakiplere karşı %500


Yüklü Normal Saldırı

YAVAŞLATMA Q'nun seviyesine bağlı olarak %20/25/30/35/40 ⇒ Q'nun seviyesine bağlı olarak %14/23/32/41/50

YAVAŞLATMA SÜRESİ 1,5 saniye ⇒ 1 saniye


Q - Taramalı

HASAR 10/15/20/25/30 (+%110 SG) ⇒ 9/13/17/21/25 (+%110 SG)

GÜNCELLENDİ-SÜPER TARAMALI Taramalı'nın kritik vuruşları artık taban hasarını da arttırıyor (SG oranına ek olarak).

FAZLALIK SALDIRI HIZININ SALDIRI GÜCÜNE DÖNÜŞÜMÜ %50 ⇒ %60


W - Ultraşok Lazeri

YAVAŞLATMA %50/55/60/65/70 ⇒ %30/40/50/60/70

BEKLEME SÜRESİ Bütün yetenek seviyelerinde 10 saniye ⇒ 13/12/11/10/9 saniye


E - Kıvılcım Akımı

BEKLEME SÜRESİ 23/21,5/20/19,5/17 saniye ⇒ 23/22/21/20/19 saniye

BEKLEME SÜRESİNDE AZALMA Şampiyonlara isabet ettirilen yüklü normal saldırı veya yetenek başına 1,5 saniye ⇒ Şampiyonlara isabet ettirilen yüklü normal saldırı veya yetenek başına 1 saniye


R - Yıldırım Patlaması

İLAVE SALDIRI HIZI %30/35/40 ⇒ Bütün yetenek seviyelerinde %30


Giderilen Hatalar

* Q - Taramalı'nın kritik vuruşları artık Navori Seribıçakları'nın pasifini tetikleyerek Q - Taramalı yeteneğinin bekleme süresini azaltmıyor.

* Tanrıça'nın Gözyaşı artık Q - Taramalı'yı bir normal saldırı olarak görüyor ve yetenek kullanıldığında yük kazandırmıyor. Zeri'nin sağ tıkla yapılan normal saldırıları hâlâ yetenek sayılıyor ve Gözyaşı yükü kazandırıyor.

Eşyalar

Takım Arkadaşı Eşya Sinyalleri Çıktı!

Tab tuşuyla açılan skor tablosundaki eşya simgelerine tıklayarak artık takım arkadaşlarınızın eşyalarının bekleme süreleri ve yükleri hakkında oyun içi sinyaller gönderebilirsiniz! Ayrıca skor tablosundaki eşya simgelerine, sihirdar büyülerininkine benzer şekilde durumlarını gösteren bir sayaç eklenmiştir.

Yenilenme Boncuğu

Başlangıç eşyası olarak üç Yenilenme Boncuğu almak, son zamanlarda kuvvetli bir stratejiye dönüştü. Fakat erken safhalarda zayıf olan şampiyonlara biraz fazla hayatta kalma potansiyeli sunuyordu ve orta safhalarda bunun yeteri kadar bir dezavantajı olmuyordu. Onu durup bir kez daha düşünmenizi gerektirecek şekilde düzenleme getirilmiştir; fakat oyuncular özellikle de zorlu tekli koridorlarda hayatta kalmakta zorlanırsa, Doran eşyalarının değiştirilmesi düşünülebilir.

TOPLAM BEDEL 150 Altın ⇒ 300 Altın

TABAN CAN YENİLENMESİ +%50 ⇒ +%100

SATIŞ ORANI %70 (105 Altın) ⇒ %40 (120 Altın)


Kristal Kolluk

TOPLAM BEDEL 650 Altın ⇒ 800 Altın

TABAN CAN YENİLENMESİ +%50 ⇒ +%100


Şövalyenin Adağı

BİRLEŞTİRME BEDELİ 700 Altın ⇒ 400 Altın (toplam bedeli değişmedi)

TABAN CAN YENİLENMESİ +%150 ⇒ +%200


Warmog'un Zırhı

BİRLEŞTİRME BEDELİ 650 Altın ⇒ 500 Altın (toplam bedeli değişmedi)

Sistemler

Desteklerin Altın Geliri Eşyaları

Büyü Hırsızının Marifeti, Yadigâr Kalkan, Çelik Omuzluk ve Hayalet Orak

- Son zamanlarda üst koridorda destek altın geliri eşyaları alıp pasif olarak altın kazanan ve koridorunda oynamak yerine haritayı dolaşan efsuncu destek şampiyonlarının sayısında bir artış gözlemlenmiştir. League of Legends'da yaratıcılığa değer verilse de bu stratejinin erken safhalarda haritayı dolaşmak açısından ipin ucunu kaçırdığı düşünülmektedir. Ayrıca koridor aşamasında rakiplerin erken safhalardaki güçlerinden faydalanarak öne geçmelerini de engelliyor ve bu aslında her karşılaşmanın temel parçalarından biri.

- Bu sorunlar kesinlikle daha sağlam bir çözüm gerektiriyor ve şu anda böyle bir şeyin üstünde çalışılmaktadır. Bu sırada bazı sistemlerin oyunun diğer bölümlerine etkisini en aza indirgemek adına birtakım ayarlamalar yapılmıştır. Spesifik olarak hem hedef hem de minyon skoru ödülleri, henüz sıra dışı gelir stratejilerini hesaba katmıyor ve bu durum oyunu sağlıksız hale getirebiliyor. Ek olarak oyunun ilk 5 dakikasında söz konusu destek altın geliri eşyalarının sahip olduğu minyon biçme cezaları da arttırılmıştır. Böylece koridordaki şampiyonlar her zamanki gibi minyon biçip sınıra ulaştıklarında sürenin dolmasını bekleyemeyecektir.

MİNYON SKORU ÖDÜLLERİ: Minyon skoru ödülleri, artık her takımda bir destek altın geliri eşyası olduğunu varsaymak yerine, her takımın sahip olduğu destek altın geliri eşyası sayısına bağlı olarak belirleniyor.

HARİTA HEDEFİ ÖDÜLLERİ: Takımınızda iki veya daha fazla destek altın geliri eşyası varsa, artık rakip takımla aranızdaki büyük altın farkının harita hedefi ödüllerini tetikleme ihtimali önemli ölçüde azalıyor.

VERGİ/SAVAŞ GANİMETİ (PASİF) - MİNYON BİÇME CEZASI: Fazla minyon biçtiğinizde (dakikada 4 minyon) ⇒ (5. dakikaya kadar dakikada 2 minyon, daha sonra dakikada 4 minyon) kazandığınız altın azalır. Ayrıca bu altın azalması cezası artık oyunun ilk 5 dakikasında daha ağır (başka bir değişiklik yok).

Harita Hedefi Ödülleri

- Yukarıdaki altın geliri eşyalarından bağımsız olarak bazı uç durumların önüne geçmek için harita hedefi ödülleri sayaçlarının daha kısa zamanda kaldırılması sağlanmıştır. Harita hedefi ödüllerinin süresi dolduğunda, kaybeden takım geride kalmalı; fakat ödüllerin hedef üstünde durma süresi biraz fazla olduğu için kaybeden takım bazen arka arkaya birden fazla ödül alarak öne geçebiliyordu.

ÖDÜLLERİN HEDEF ÜSTÜNDE KALMA SÜRESİ Harita hedefi ödülleri kaldırıldıktan sonra 15 saniye ⇒ Harita hedefi ödülleri kaldırıldıktan sonra 5 saniye

ARAM

Şampiyon Güçlendirmeleri

Camille: Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır, kalkan etkileri %20 güçlenir

Darius: Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Aldığı hasar %5 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Garen: Aldığı hasar %5 azalır

Hecarim: Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Jarvan IV: Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır

Lee Sin: Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %10 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir, kalkan etkileri %20 güçlenir

Nocturne: Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Olaf: Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Rek'Sai: Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Riven: Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır, kalkan etkileri %20 güçlenir ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %8 azalır, kalkan etkileri %20 güçlenir

Ryze: Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %10 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır

Talon: Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %8 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %8 azalır

Zeri: Aldığı hasar %5 azalır

Şampiyon Zayıflatmaları

Alistar: Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar, iyileştirme etkileri %10 zayıflar ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %10 artar, iyileştirme etkileri %20 zayıflar

Ashe: Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %10 artar

Lillia: Verdiği hasar %5 azalır

Maokai: Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %10 artar, iyileştirme etkileri %20 zayıflar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %10 artar, iyileştirme etkileri %40 zayıflar

Miss Fortune: Verdiği hasar %8 azalır, aldığı hasar %8 artar ⇒ Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %10 artar

Seraphine: Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %15 artar, iyileştirme etkileri %20 zayıflar, kalkan etkileri %20 zayıflar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %15 artar, iyileştirme etkileri %40 zayıflar, kalkan etkileri %40 zayıflar

Sona: Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %15 artar, iyileştirme etkileri %20 zayıflar, kalkan etkileri %20 zayıflar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %15 artar, iyileştirme etkileri %40 zayıflar, kalkan etkileri %40 zayıflar

Tahm Kench: Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %10 azalır ⇒ Verdiği hasar değişmez, aldığı hasar %5 azalır

Vel'Koz: Verdiği hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar

Ziggs: Verdiği hasar %20 azalır, aldığı hasar %18 artar ⇒ Verdiği hasar %20 azalır, aldığı hasar %20 artar

Ionia Kupası

2022 Ionia Kupası'nın birinci hafta sonu için takım kurma aşaması 14 Şubat'ta başlayacak ve turnuva 19-20 Şubat'ta gerçekleşecektir. İkinci hafta sonu için takım kurma aşması 1 Mart'ta 12.5 Yaması'yla birlikte başlayacak ve turnuva 5-6 Mart'ta gerçekleşecektir.

Davranış Sistemleri

GÜNCELLENDİ-Bilerek Besleyenlerin Tespit Edilmesi: Geçtiğimiz ay, bilerek besleyen oyuncuları tespit eden yeni bir sistem çıkarılmıştır. Tespit modelinin isabetliliğine oyuncu deneyimini iyileştirecek bazı geliştirmeler yapılmıştır.

Kişiselleştirme

GÜNCELLENDİ-Sihirdar Simgeleri: Artık bir sihirdar simgesi seçerken, mevcut simgelerinizi sıralayabilir ve arayabilirsiniz! İmlecinizi sihirdar simgelerinin üstüne getirdiğinizde artık bilgi veren ipuçları açılmaktadır.

GÜNCELLENDİ-Sihirdar Seviyesi Simge Çerçeveleri: Yalnızca en yüksek seviyenin çerçevesi yerine, artık bugüne kadar kazandığınız tüm sihirdar seviyesi simge çerçevelerini seçebilirsiniz (seçiminiz henüz yükleme ekranında görünmeyecek).

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

- Hexgeçitlerden geçen şampiyonların bazı sihirdar büyülerini (Çarp dahil) kullanabilmelerine yol açan hata giderilmiştir.

- Ahri'nin Pasif - Öz Hırsızı yeteneğinin şampiyon kopyalarından öz elde edebilmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Janna'nın E - Fırtınanın Gözü yeteneğini öğrenmemiş olsa bile, rakip şampiyonları yavaşlattığında veya havaya savurduğunda onun pasif iyileştirme ve kalkan gücü artışından faydalanabilmesine yol açan hata giderilmiştir.

- İmleciniz merkezi arayüzdeki Senna simgesinin üstündeyken, Senna'nın kullandığı R - Gölgelerin Şafağı yeteneğinin yön değiştirmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Bir şampiyonu alt ederek Ölümün Dansı'nın Karşı Koy etkisini tetikledikten sonra bile Sık Dişini etkisinin biriktirilmiş hasarının bir kısmını almanıza yol açan hata giderilmiştir.

- Yorick bir yapının yakınından geçerken, Sis'in Hanımı'nın onun içinde sıkışmasına yol açan hata giderilmiştir. Sis'in Hanımı artık hayalet etkisine sahip ve bir hortlağa yaraşır şekilde yapıların ve birimlerin içinden geçebiliyor.

- Kai'Sa'nın yetenek ipuçları ve Pasif - İkinci Deri yeteneğinin Yaşayan Silah etkisinin gelişim sayaçları, doğru ilave saldırı gücü ve saldırı hızı miktarlarını gösterecek şekilde düzeltilmiştir.

- Zed W - Canlı Gölge yeteneğini kullanmışsa ve Q - Keskin Shuriken hareket halindeyken onu yeniden kullanırsa, her iki shuriken de Zed'in yeni konumundan atılıyor (her bir konumdan birer shuriken değil).

- Gangplank'in E - Barut Fıçısı yeteneğini kullandığında bir Tanrıça'nın Gözyaşı yükü kazanmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Tahm Kench bir rakip şampiyona üç Pasif - Tadımlık yükü uygulamışsa ve belli eşyaların aktif etkilerini kullanmışsa, zaman zaman Tahm'ın rakibini yüklerin süresi dolduktan sonra bile R - Ham Yap yeteneğiyle yutabilmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Zoe'nin W - Büyü Hırsızı yeteneğinin simgesi artık çalınan Çarplarla verilen hasar miktarını her zaman doğru gösteriyor.

- W - Dönüştür etkinleştiğinde Aphelios'un yetenek kullanımı çubuğunun doğru bir şekilde değişmemesine yol açan görsel hata giderilmiştir.

- Oyuncular sıradayken lobi değiştirmeye çalıştığında, yanlış bir bildirim gönderilmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Bir oyun lobisi oluştururken oynatılan ses efekti düzeltilmiştir.

- Zihin Harekâtçısı Pyke'ın W - Hayalet Sular yeteneğinin düşük canlı rakiplere oynatılan ses efekti (ultisinin infaz eşiğinin altında olan), oynanış netliği açısından düzenlenmiştir.

- KOD ADI: Jinx'in kritik vuruş isabeti ses efektleri düzeltilmiştir.

- Ahri'nin E - Ayartan Öpücük yeteneğinden isabet alan rakiplerin zayıflama görsel efekti düzeltilmiştir.

- Işınlan ve Dizginsiz Işınlanma'nın ipuçları düzeltildi ve artık doğru bekleme sürelerini gösteriyor.

- Ejder ruhu güçlendirmesinin skor tablosundaki ipucu artık doğru bilgileri gösteriyor.

- Gözcü Totemtaşı ve Nöbetçi Totemtaşı'nın ipuçları, yerleştirilen totemlerin sayısını doğru gösterecek şekilde düzeltilmiştir.

- Çarp'ın şampiyon seçim ekranındaki ve Koleksiyon sayfasındaki ipuçları düzeltilmiştir.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak olan kostümler aşağıdaki gibidir;

Amiral Glasc

Şokbıçak Qiyana/Şokbıçak Shen

Şokbıçak Kassadin

Alazışık Ekko

Cesur Anka Xayah Prestij Serisi

Yine aşağıdaki kostümlere ait yeni renk seçeneklerini oyunda görebilirsiniz.

Amiral Glasc

Şokbıçak Qiyana

Şokbıçak Shen

Şokbıçak Kassadin

Alazışık Ekko

Cesur Anka Xayah (Altın Kaplan)

Ulvi Anka Anivia (Altın Kaplan)

Zarif Anka Seraphine (Altın Kaplan)

Havai Fişek Jinx (Altın Kaplan)

Havai Fişek Vayne (Altın Kaplan)

Havai Fişek Sejuani (Altın Kaplan)

16 Şubat 2022, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat