LOL 12.1 Yama Notları ve Detayları

Dünyanın en popüler MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyununda, 4 Ocak 2022 Çarşamba günü LOL 12.1 Yaması yayınlandı. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre, yayınlanan LOL 12.1 Güncelleme Notları ile bu yamada, LOL 2021 Sezonu tamamen sona ermiş olup, yepyeni bir yılla beraber LOL 2022 Sezonu resmen başlamış oldu. Bununla beraber yeni dereceli sezonda sıfırlama, erime değişiklikleri ve bazı görsel güncellemeleri yapıldığı belirtildi.

Aynı zamanda her yamada olduğu gibi League Of Legends 12.1 Yaması ile birlikte bazı eşyalarda düzenlemeler yapıldığı, yine her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı şampiyonların gücünün arttırıldığı ve bazı şampiyonların gücünün ise azaltıldığı belirtildi.

Ayrıca League of Legends 12.1 Güncellemesi ile birlikte her yeni güncellemede olduğu gibi, oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin ise; Ağaç Ata Gnar ve Ağaç Ata Rek'Sai olduğu belirtildi. Oyuncular bu kostümleri 6 Ocak 2022 tarihi itibariyle kullanabilecektir.

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden %18 indirimli lol rp fiyat avantajı, hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu büyük indirim fırsatını sakın kaçırmayın!

Hemen %18 indirimli lol rp fiyat avantajıyla League Of Legends RP satın almak için tıkla! >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra her güncellemede olduğu gibi LOL 12.1 Güncellemesi ile birlikte oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve bazı şampiyonların güçlerinde ise arttırma değişikliğine gidildiği belirtildi. Bu şampiyonların hangileri olduğuna ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve resmi açıklamanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

League of Legends(LOL) 12.1 Yama Notları ve Detayları

Şampiyonlar

Diana

Pasifin YG oranı ve canavarlara yönelik hasar oranı arttırıldı.

Önceki aylarda yapılan değişikliklerden beri birçok oyuncu, bariz güçsüz olmasına rağmen Diana'yı ormanda oynamaktan hoşlanıyordu. Bu roldeki gücü biraz arttırılmış ve aynı zamanda orta koridorda da faydalanabileceği ufak bir güçlendirme getirilmiştir.

Pasif - Gümüşay Bıçağı

YG ORANI %40 ⇒ %50

CANAVAR HASAR ORANI %250 ⇒ %300

Gangplank

Q'nun mana bedeli ve bekleme süresi azaltıldı.

Gangplank'in Çakaralmaz yeteneği, Hortlağın Pençesi zayıflatıldığından beri koridorda eskisi kadar güçlü değildi. Bu nedenle daha sık kullanılabilmesi sağlanmıştır.

Q - Çakaralmaz

MANA BEDELİ 60/55/50/45/40 ⇒ 55/50/45/40/35

BEKLEME SÜRESİ 5 saniye ⇒ 4,5 saniye

Rek'Sai

Yüzeyde kullanılan E'nin hasarı ayarlandı. Gömülü E'nin bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde arttırıldı.

Rek'Sai, üst düzey oyunlarda özellikle de ilk olarak E'sini yükselttiğinde fazla güçlü. Bunu hedefe koyuyor ve normal Q dizilimleri büyük ölçüde değişmemektedir. (Bir hatırlatma olarak E - Hiddetli Isırık'ın hasarı azami öfke yüküne ulaşıldığında iki katına çıkıp gerçek hasara dönüşmektedir.)

E - Hiddetli Isırık

FİZİKSEL HASAR 50/60/70/80/90 (+%85 İlave SG) ⇒ 55/60/65/70/75 (+%85 İlave SG)

E - Tünel Kaz

BEKLEME SÜRESİ 26/23/20/17/14 saniye ⇒ 26/24/22/20/18 saniye

Sona

Zırh büyümesi azaltıldı. E'nin bekleme süresi arttırıldı.

Sona üst düzey oyunlarda fazla iyi bir performansa sahip ve Başmelek Asası sezon öncesinde değiştirildiğinden beri diğer düzeylerde de biraz sınırları zorlar oldu. Dayanıklılığını ve yetenek kullanma sıklığı azaltılarak biraz zayıflatılmıştır.

Taban nitelikler

ZIRH BÜYÜME ORANI 3,3 ⇒ 3

E - Sürat Şarkısı

BEKLEME SÜRESİ 12 saniye ⇒ 14 saniye

Eşyalar

Kararma

Kararma genel olarak zayıf olsa da Sezon Öncesi Dönem öncesinde en güçlü ihtişamlı zırh deşme eşyasıydı. LOL 11.23 yamasında güçlendirilirken biraz aşırıya kaçıldı ve dolayısıyla değişiklikler kısmen geri alınıyor. Bunlar aynı zamanda Ornn'un şaheser eşyası Semavi Dizilim için de geçerli.

BATMAZ AY BEKLEME SÜRESİ (YAKIN DÖVÜŞÇÜ) 6 saniye ⇒ 8 saniye

Doğanın Kudreti

Doğanın Kudreti'nden faydalanmak, yük süresinden dolayı biraz fazla zor. Ayrıca aynı sınıftaki Ruh Gömleği eşyasından bir tık daha zayıf. Doğal olarak onu yüksek miktarda büyü direncine ihtiyacınız olduğunda alabileceğiniz birincil eşya haline getirmek için kudretli değişikliklere gidilmiştir.

SOĞURMA YÜKÜ SÜRESİ 5 saniye ⇒ 7 saniye

DAĞILIM'IN BÜYÜ HASARI AZALTMASI %20 ⇒ %25

Ölümsüz Kalkanyay

Ölümsüz Kalkanyay bazı nişancı ve dövüşçüleri biraz fazla ölümsüz hale getirdi. Getirilen zayıflatmayla birlikte artık diğer ihtişamlı nişancı eşyaları yerine onu tercih ettiğinizde daha fazla şeyden ödün vermeniz gerekecektir. Ornn'un şaheser eşyası Kan Koruması artık 65 SG'ye ve aynı Can Simidi değişikliklerine sahiptir.

SALDIRI GÜCÜ 55 ⇒ 50

CAN SİMİDİ KALKANI Seviyeye bağlı olarak 300-800 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 275-650

Aklın Sonu

Aklın Sonu, saldırı hızından faydalanan şampiyonların erken safhalarda kullanabilecekleri bir savunma ve saldırı eşyası olarak epey güçlü. Ancak zamanla hasar vermeye yönelik bir eşya olduğunu düşünürsek, tarifi ve nitelikleri alınan büyü hasarını çok erken ve çok fazla azaltmaktadır.

TARİF Ocakbağlı Baltası + Negatron Pelerini + Uzun Kılıç + 750 Altın ⇒ Ocakbağlı Baltası + Büyüsavar Pelerin + Kazma + 675 Altın (toplam bedeli değişmedi)

BÜYÜ DİRENCİ 50 ⇒ 40

Sihirdar Büyüleri

Işınlan

League of Legends bir takım oyunu olsa da bu durum genellikle aşamalar halinde ilerliyor. Yani oyun ilerledikçe takımınızla daha fazla etkileşime giriyorsunuz. Koridor safhası size bireysel becerilerinizi sergileme şansı sunuyor ancak işlerin fazla tahmin edilebilir hale gelmemesi için dışarıdan da biraz etkilenmeye ihtiyacı var. Tabii şu anda bu etkileşimler fazla erken ve fazla sık gerçekleşiyor. Bunun en göze çarpan örneklerinden biri de alt koridordaki Işınlan savaşları. Ve bu yalnızca alt koridorlar için kötü bir durum teşkil etmiyor. Üst ve orta koridor oyuncuları da aynı şekilde koridor becerilerini sergileme fırsatından mahrum kalıyor. Şu anda alt koridorun sonucu çoğu zaman dışarıdan gelen etkileşimlerle belirleniyormuş gibi bir gözlem var. Orta ve üst koridorun sonucuysa, kendi koridorlarında neler yaptıklarına göre değil onların alt koridordaki etkilerine göre belirleniyor.

Işınlan pek çok diğer sihirdar büyüsünü oyun dışı bırakıyor çünkü doğru şekilde kullanıldığında hem güvenlik hem de yüksek oyun etkisi sağlıyor. Şu anda onu hem kendi koridorunuza çabucak dönmek hem de diğer koridorlara yardım etmek için kullanabiliyorsunuz. Oyuna biraz daha denge getirmek için büyü yeniden tasarlanarak erken safhalardaki saldırıya yönelik yönü biraz törpülenmiş ve daha sonra onu yükselterek oyunun orta ve ileri safhalarındaki heyecanlı ve oyunu etkileyen yönü korunmuştur.

GÜNCELLENDİ-IŞINLAN BEKLEME SÜRESİ Seviyeye bağlı olarak 420-210 saniye ⇒ Tüm seviyelerde 360 saniye

YENİ-DİZGİNSİZ IŞINLANMA Işınlan yalnızca dost kuleler üstünde kullanılabilir. 14. dakikada kule barikatları düştüğünde Işınlan, Dizginsiz Işınlanma'ya dönüşür. Bu büyü, dost kuleler, minyonlar, totemler ve bazı dost yapılar üstünde kullanılabilir (2021 Sezonu Işınlan'ıyla aynı).

YENİ-DİZGİNSİZ IŞINLANMA BEKLEME SÜRESİ 240 saniye

LOL 2022 Sezonu Yeni Ranklar

2022 Dereceli Sezonu

Dereceli Sezon Başlangıcı ve 1. Mevsim

League of Legends (LOL) Sihirdar Vadisi Dereceli 2022 Sezonu 7 Ocak 2022 Cuma günü başlayacaktır. Sezonun hangi bölgede ne zaman başlayacağını öğrenmek için aşağıdaki tabloya göz atabilirsiniz. Tüm dereceli hesaplara ilk yerleştirmeler için 5 aşamadan oluşan hafif bir sıfırlama getirilecektir (örneğin Altın I'deki bir oyuncu Gümüş II'den başlayacaktır).

*Çin için sezon başlangıç günü ve saati değişebilir.

Bölge ve Yerel Büyük Şehir

Yerel Saat

Türkiye Saati

OC1 (Avustralya/Sidney)

7 Ocak, 04.00 AEDT

6 Ocak, 20.00 TSİ

JP1 (Asya/Tokyo)

7 Ocak, 04.00 JST

6 Ocak, 22.00 TSİ

KR (Asya/Seul)

7 Ocak, 04.00 KST

6 Ocak, 22.00 TSİ

CN (Asya/Şanghay)

6 Ocak, 06.00 CST*

5 Ocak, 13.00 TSİ

PH (Asya/Manila)

7 Ocak, 04.00 PHST

6 Ocak, 23.00 TSİ

SG (Asya/Singapur)

7 Ocak, 04.00 SGT

6 Ocak, 23.00 TSİ

TW (Asya/Taipei)

7 Ocak, 04.00 CST

6 Ocak, 23.00 TSİ

TH (Asya/Bangkok)

7 Ocak, 04.00 ICT

7 Ocak, 00.00 TSİ

VN (Asya/Ho Chi Minh Kenti)

7 Ocak, 04.00 ICT

7 Ocak, 00.00 TSİ

RU (Avrupa/Moskova)

7 Ocak, 04.00 MSK

8 Ocak, 04.00 TSİ

TR1 (Avrupa/İstanbul)

7 Ocak, 04.00 TSİ

7 Ocak, 04.00 TSİ

EUN1 (Avrupa/Varşova)

7 Ocak, 04.00 CET

8 Ocak, 06.00 TSİ

EUW1 (Avrupa/Londra)

7 Ocak, 04.00 GMT

8 Ocak, 07.00 TSİ

BR1 (Amerika/Sao Paulo)

7 Ocak, 04.00 BRT

8 Ocak, 10.00 TSİ

LA2 (Amerika/Buenos Aires)

7 Ocak, 04.00 ART

8 Ocak, 10.00 TSİ

LA1 (Amerika/Meksiko)

7 Ocak, 04.00 CST

7 Ocak, 13.00 TSİ

NA1 (Amerika/Los Angeles)

7 Ocak, 04.00 PST

7 Ocak, 15.00 TSİ

Ayrıca bu, Sihirdar Vadisi 1. Dereceli Mevsimi'nin başlangıcı olacak. 1. Mevsim'e özel ödüller şu şekildedir :

- Vex Sihirdar Simgesi

- Vex İfadeleri

- Vex Kalıcı Şampiyon

- 1. Seri Ebedi Kapsülü

Zirve Aşamalardaki Erime Değişiklikleri

2022 Sezonu'nda zirve aşamalarındaki (Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk) erime kuralları değiştirilmiştir. Bu değişikliklerle birlikte yanlış yerleştirmelerin düzeltilmesi ve eşleştirme deneyiminin iyileştirilmesi hedeflenmektedir. (Bunların yalnızca zirve aşamaları için geçerli olduğunu unutmayın. Elmas Aşaması'ndaki erime kuralları bu sezon değişmiyor.)

GÜNCELLENDİ-ZİRVEDEKİ OYUNCULARIN BİRİKTİREBİLECEĞİ GÜN SAYISI 10 ⇒ 14

GÜNCELLENDİ-ERİME HIZI Her gün 250 LP ⇒ Her gün 75 LP

GÜNCELLENDİ-ZİRVEDEKİ OYUNCULARIN ERİME SONRASI DÜŞEBİLECEĞİ EN DÜŞÜK AŞAMA Elmas I ⇒ Elmas II

Görsel Güncellemeler

Bu yılın ilerleyen aylarında gelecek yeni İddialar özelliği için zemin hazırlanmaktadır. Bu yamadan itibaren dereceli kimliğinizde ve oyun lobilerinde bazı görsel güncellemeler göreceksiniz.

YENİ-Dereceli zırhları, dereceli armalarına dönüştü! Derecenizin yeni görünümüne profilinizden, dereceli sayfanızdan, oyun lobilerinden ve arkadaş listenizden göz atabilirsiniz.

YENİ-Dereceli armaları artık ~*sihirli*~ efektlere sahip!

GÜNCELLENDİ-Yükleme ekranı çerçeveleri, yeni dereceli armalarıyla uyumlu olacak şekilde güncellendi.

GÜNCELLENDİ-Oyun lobisi arayüzünün bazı bölümleri daha net olacak şekilde yeniden düzenlendi.

Ocak İlahı Clash'i

2022 Dereceli Sezonu'nun başlangıcını kutlamak için özel Ocak İlahı temalı ödüller içeren özel Ocak İlahı Clash Turnuvası düzenleniyor.

- 3 Kupa

- 3 Sancak

- 5 Takım Logosu

Ocak İlahı Clash'i yalnızca bir hafta sonu sürecektir. Takım kurma aşaması 10 Ocak'ta başlayacak ve maçlar 15-16 Ocak'ta oynanacaktır. Ocak İlahı Clash'i normal Clash sezonunun bir parçası değildir. Hâlâ Ocak İlahı temalı ödülleri kazanabileceksiniz ama Clash ZP yolunuz etkilenmeyecektir.

2022 Sezonu'nun ZP yolunuzu etkileyecek ilk Clash turnuvasıysa LOL 12.4 Yaması'nda düzenlenecektir.

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

* GÜNCELLENDİ-Davranış Sistemleri: Bilerek besleyen oyuncuları tespit eden sistem, daha fazla değişkeni hesaba katacak şekilde iyileştirildi ve bu yamada tüm sunuculara geliyor.

* YENİ- Harita Hedefi Ödülleri: Etkin ödüllere sahip hedefler, artık ödül durumunu yansıtan farklı can göstergelerine sahip.

* Kled'in zaman zaman yanlış miktarda canla yeniden doğmasına yol açan hata giderildi.

* Kled'in bineğinden inerken veya inmeden hemen önce, hedef alınamaz olmasına rağmen atışlardan isabet alabilmesine yol açan hata giderildi.

* W - Yordle Kapanı veya E - 90 Kalibrelik Ağ yetenekleriyle işaretlenen rakiplere saldırmak, artık Caitlyn'e Pasif - Tam Kafadan yükü kazandırmıyor.

* Caitlyn'in E - 90 Kalibrelik Ağ kullanımı sırasında zaman zaman Tam Kafadan hedefini değiştirebilmesine yol açan hata giderildi.

* Bir şampiyonun aynı anda hem W - Yordle Kapanı yeteneğine hem de E - 90 Kalibrelik Ağ yeteneğine yakalanması durumunda Caitlyn'in ilave Tam Kafadan menzili kazanmamasına yol açan hata giderildi.

* Aksiyom Akımı'nın ulti bekleme süresinde azalma sağlayan pasifi artık Mükemmel Avcı rünüyle doğru bir şekilde artıyor.

* Ölümcül Tempo'nun azami yükteyken sağladığı ilave saldırı hızının zaman zaman şampiyonlar dışındaki hedeflerin üstünde korunmasına yol açan hata giderildi.

* Bard'ın micinlerinin, Bard bir hexgeçitten geçtikten sonra hedef alınamaz hale gelmesi hatası giderildi.

* Bard'ın R - Kader Birliği yeteneğinin Buzul Takviyesi'yle doğru bir şekilde etkileşime girmemesine yol açan hata giderildi.

* Gözcü Totemtaşı ve Nöbetçi Totemtaşı'nın ipuçları artık yerleştirilen mevcut totem sayısını doğru gösteriyor.

* Vi'ın Pasif - Patlama Kalkanı yeteneği artık tüm yapıların üstünde tetikleniyor.

* Kindred'ın R - Kuzunun Şefkati yeteneğinin şampiyonları olması gerekenden daha fazla iyileştirmesine yol açan hata giderildi.

* Lucian susturulduğunda normal saldırılarının Pasif - Işık Silahşoru etkilerine sahip olmamasına yol açan hata giderildi.

* Pantheon'un Q - Meteor Mızrağı basıp çekme kullanımı sırasında engellenmişse, yeteneğin tam bekleme süresine girmesine yol açan hata giderildi.

* Pantheon'un Q - Meteor Mızrağı yeteneğinin menzil göstergesi düzeltildi ve artık basıp çekme ve basılı tutma kullanımları arasında değişiyor.

* Sylas'ın Lux'tan çaldığı R - Son Parıltı ve Miss Fortune'dan çaldığı R - Mermi Manyağı yetenekleriyle etkileşimleri düzeltildi.

* Vex art arda R - Gölge Akını kullanırken katledilirse, yeteneğin bekleme süresinin sıfırlanmamasına yol açan hata giderildi.

* Talon'un Q - Noxus Diplomasisi yeteneğinin zaman zaman hedef alınamaz haldeki rakip şampiyonlara isabet etmesine yol açan hata giderildi.

* Skarner'ın Kristal Zehir işaretini E - Parçacık yeteneğiyle tüketmek artık doğru miktarda hasar veriyor.

* Heimerdinger'ın Q - H-28G Evrim Tareti yeteneğinin devre dışı kalma sesi birden fazla kostümünde düzeltildi.

* Heimerdinger'ın E - CH-2 Elektron Bombası yeteneğinin patlama sesleri artık bir rakibe isabet ettikten sonra birden fazla kez oynatılmıyor.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak olan kostümler aşağıdaki gibidir;

Ağaç Ata Gnar, Ağaç Ata Rek'Sai

Yine bu kostümlere ait renk seçeneklerini oyunda görebilirsiniz.

5 Ocak 2022, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat