LOL 11.7 Yama Notları ve Detayları

League Of Legends oyununda 31 Mart 2021 tarihi itibariyle LOL 11.7 Yaması yayınlandı. Yayınlanan bu yeni yamada resmi siteden yapılan açıklamaya göre, uzay temasına ağırlık verildiği ve sistemsel iyileştirme çalışması yapıldığı bildirildi. LOL 11.7 Yaması ile birlikte ayrıca bazı şampiyonların gücünde azaltma yapıldığı, bazı şampiyonların güçlerinin ise arttırıldığı açıklandı.

Aynı zamanda bu yeni yama ile birlikte oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların beğenisine sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin; Uzayın Ritmi Lux, Uzayın Ritmi Rumble, Uzayın Ritmi Nasus, Uzayın Ritmi Nunu ve Willump, Uzayın Ritmi Blitz ve Crank, Uzayın Ritmi Lulu, Uzayın Ritmi Samira ve Uzayın Ritmi Lulu Prestij Serisi olduğu belirtildi. Ayrıca bu kostümlerin 1 Nisan 2021 tarihi itibariyle oyunda kullanılabilir olacağı açıklandı.

Bununla birlikte Uzayın Ritmi Lux, Uzayın Ritmi Rumble, Uzayın Ritmi Nasus, Uzayın Ritmi Nunu ve Willump, Uzayın Ritmi Blitz ve Crank, Uzayın Ritmi Lulu, Uzayın Ritmi Samira kostümlerine ait yeni renk seçeneklerinin de yamanın çıkış tarihinden itibaren ilerleyen günlerde oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi.

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden %3 Bonus Bakiye kazanma avantajıyla hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Hemen satın almak için tıklayınız >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve güçlendirme değişikliğine gidildiği açıklandı. Bu şampiyonlara ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair yapılan açıklamaya, League of Legends(LOL) 11.7 Yama Notları ve Detayları'na aşağıdan ulaşabilir ve detaylı inceleyebilirsiniz.

League Of Legends(LOL) 11.7 Yama Notları ve Detayları

Güçleri Arttırılan ve Azaltılan Şampiyonlar

Alistar

Q'nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı. E'nin güçlendirilmiş normal saldırısının ilave hasarı azaltıldı. Alistar bir süredir tüm beceri düzeylerinde hem rakiplerine hem de çanına acımadan vuruyordu. Rell ve Thresh'le birlikte en iyi üç tank destekten biri olan Alistar, hasarı ve tehdit oluşturma potansiyeli sayesinde fazla etkiliydi. Hasarı bir tık azaltılarak, daha makul hale getirildi.

Q - Un ufak Et

TABAN HASAR 60/105/150/195/240 ⇒ 60/100/140/180/220

E - Ez geç

GÜÇLENDİRİLMİŞ NORMAL SALDIRI 1-18. seviyelerde 35-290 İlave Büyü Hasarı ⇒ 1-18. seviyelerde 20-275 İlave Büyü Hasarı

Amumu

Q'nun bedeli azaltıldı. E'nin bekleme süresi azaltıldı. Amumu, Sezon Öncesi Dönem'deki popüler yükselişinin ardından özellikle de üst ve seçkin düzeylerde yeniden zavallı bir mumyaya dönüşmüştü. Ormanda mutluluktan ağlaması için ona yeteneklerine daha sık erişebilme fırsatı verildi.

Q - Sargı Atışı

BEDEL 50/55/60/65/70 Mana ⇒ 30/35/40/45/50 Mana

E - Sinir Krizi

BEKLEME SÜRESİ 10/9/8/7/6 saniye ⇒ 9/8/7/6/5 saniye

Ashe

R'nin bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı. Ashe diğer nişancı dostlarına kıyasla soğuk havadan biraz daha fazla etkilenmiş gibi duruyordu. Ultisinin bekleme süresini azaltarak Savaş Anası'nın daha sık agresif hareketler yapmasını sağlandı.

R - Büyülü Kristal Ok

BEKLEME SÜRESİ 100/90/80 saniye ⇒ 100/80/60 saniye

Braum

E'nin bekleme süresi azaltıldı. R'nin azami havaya savurma süresi ileri yetenek seviyelerinde arttırıldı.

Diğer yakın dövüşçü destekler, bıyıklı adam Braum'u geride bıraktığı için ona içini ısıtacak bir güçlendirme getirildi. Braum'a arkadaşlarını (ve poroları) koruması için daha fazla fırsat tanınmıştır.

E - Kapı Gibi

BEKLEME SÜRESİ 18/16/14/12/10 saniye ⇒ 16/14/12/10/8 saniye

R - Freljord Karşılaması

AZAMİ HAVAYA SAVURMA SÜRESİ 1/1,25/1,5 saniye ⇒ 1/1,5/2 saniye

Hecarim

E'nin ilave hareket hızı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı. LOL 11.6 Yaması'nda Hecarim'e getirdiğimiz ayarlamalara rağmen kendisi hâlâ dört nala koşabiliyor ve belli ki o çok hafife alınmış. Bu sefer çoğu oyuncunun canını sıkan bu özelliği hedef alındı; Haritada oradan oraya koşması, baskına müthiş bir hızla gelmesi ve hedeflerini çiğnemesi. Onu dizginlemek adına anlık hareket hızı artışını ve hedefiyle arasındaki mesafeyi kapatma potansiyeli azaltıldı.

E - Yıkıcı Saldırı

İLAVE HAREKET HIZI Etkin olduğu zamana bağlı olarak %25-75 ⇒ Etkin olduğu zamana bağlı olarak %25-65

Ivern

E'nin taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı. LOL 11.6 Yaması'nda giderilen Daisy hatası, hasarının artmasına yol açtı ve şu anda Ivern'ün vurduğu yerde gül bitmiyor malesef. Orta saflardaki hasarı azaltıldı. Böylece kartopu etkisinden faydalandığı zaman rakiplerini ezip geçemeyecektir.

E - Patlartohum

TABAN HASAR 70/95/120/145/170 ⇒ 70/90/110/130/150

Kai'Sa

R'nin bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde arttırıldı. Kai'Sa'nın gücü, demiri tavında dövdüğünde ortaya çıkıyor. Ayrı düşen rakiplere atılıyor, onlara yüksek miktarda hasar veriyor ve hemen ortadan kayboluyor. Ultisiyse özellikle de erken safhalarda onun güvende kalmasını sağlıyordu. Dolayısıyla rakiplerine onu koridorda yakalama fırsatı vermek için yeteneğin bekleme süresi artırıldı.

R - Ölümcül Dürtü

BEKLEME SÜRESİ 110/90/70 saniye ⇒ 130/100/70 saniye

Kindred

Q'nun ilave hasar oranı arttırıldı. E'nin bekleme süresi azaltıldı. Kindred'a bir yardım patisi uzatarak ikilinin yeteneklerini daha sık ve daha etkili bir şekilde kullanması sağlandı.

Q - Okların Dansı

İLAVE HASAR ORANI %65 SG ⇒ %75 SG

E - Karabasan

BEKLEME SÜRESİ 16/15/14/13/12 saniye ⇒ 14/13/12/11/10 saniye

Lissandra

Q'nun taban hasarı arttırıldı. Aynı roldeki diğer şampiyonlara kıyasla zorlanan bir Freljord'lu daha. Buzdoğan'dan önceden alınan gücün bir kısmı geri verilerek, onun rakiplerini dondurmasına yardımcı olundu.

Q - Keskin Buz

TABAN HASAR 70/100/130/160/190 ⇒ 80/110/140/170/200

Mordekaiser

Q'nun ayrı düşen rakiplere verdiği hasar arttı. LOL 11.3 Yaması'nda getirilen güçlendirmelere rağmen Morde hâlâ zayıf durumda. Özellikle de çatışmaların başında verdiği hasar ve hayatta kalma potansiyeli yeterli değil. Rakiplerini mahvetmesi için artık güçlendirildi.

Q - Mahvet

AYRI DÜŞEN RAKİPLERE YÖNELİK HASAR ARTIŞI %30/35/40/45/50 ⇒ %40/45/50/55/60

Rell

E'nin sersemletme süresi azaltıldı. Rell'in hedeflerini yıpratma ve sersemletme gücü çok fazlaydı. Dolayısıyla takımı için pozisyon hazırlamakta fazla etkiliydi. Fazlasıyla güvenilir kitle kontrolünün süresini hedef alarak onu ve takım arkadaşlarını sürekli ve tutarlı biçimde zincirleme kitle kontrolü etkileri uygulamaktan dolayı biraz geri plana alıyoruz.

E - Çekiş ve İtiş

SERSEMLETME SÜRESİ 0,75 saniye ⇒ 0,5 saniye

Teemo

Pasifin ilave saldırı hızı süresi arttırıldı. E'nin isabet halinde taban hasarı arttırıldı. Minik mantar meraklısına büyük bir güçlendirme getirerek onun ne kadar kudretli bir savaşçı olduğunu bir kez daha hatırlanması sağlandı.

Pasif - Kaçak Dövüş

ŞAŞIRTMA AVANTAJI SÜRESİ 3 saniyeliğine ilave saldırı hızı ⇒ 5 saniyeliğine ilave saldırı hızı

E - Zehirli Atış

İSABET HALİNDE TABAN HASAR 10/20/30/40/50 ⇒ 11/22/33/44/55

Thresh

W'nun taban kalkanı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı. Thresh profesyonel ve seçkin düzeylerde uzay müziği yerine sefaletin tatlı melodisini çalıyor. Oyuncular en çok ikinci yetenek olarak W'sunun geliştirildiği dizilimlerde başarılı oluyordu. Dolayısıyla bu yeteneği bir miktar zayıflatıldı.

W - Karanlık Geçiş

TABAN KALKAN 60/100/140/180/220 ⇒ 60/90/120/150/180

Tristana

Taban saldırı gücü azaltıldı. Tristana profesyonel düzeyin zirvesine Roket Atlayışı yaptı. Bu yüzden erken safhalardaki hasarı azaltıldı.

Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ 61 ⇒ 59

Udyr

Taban saldırı gücü azaltıldı. Erken safhalarda etkili orman temizleme gücü, düello potansiyeli ve dört ebedi ruha sahip Udyr bir süredir ormanı talan ediyordu. Tüm dizilimlerindeki hasarını azaltarak, diğer ormancılara da iyi bir başlangıç yapma şansı tanındı.

Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ 66 ⇒ 64

Varus

Taban saldırı gücü büyüme oranı arttırıldı. Düşük bir performans sergileyen bir nişancı daha arıyorsanız şanslısınız; çünkü Varus burada. İhtiyacı olan gücü vererek onun zincirlerini kırması sağlandı.

Taban nitelikler

SG BÜYÜME ORANI 3 ⇒ 3,4

Yasuo

Taban saldırı gücü büyüme oranı arttırıldı. LOL 11.6 Yaması'nda Ölümsüz Kalkanyay'a getirilen zayıflatmalar, Yasuo'nun nefesini kesti. Dolayısıyla ayarlamaların bir kısmı geri alınarak, onun Vadi'de rüzgâr estirmesine yardımcı olunmuştur.

Taban nitelikler

SG BÜYÜME ORANI 2,2 ⇒ 3

Yorick

İşaretli rakip şampiyonlar ve büyük canavarlar artık yakınlarındaki mezarlardan Sis Gezgini uyandırıyordu. Sis Gezginleri artık rakiplerin üstüne atladığında onlara hasar verecektir. E'nin kullanımı güncellendi.

Yorick genelde ortalama düzeyde epey etkili ama son zamanlarda biraz geriye düşmüştü. Yüksek beceri düzeylerinde çok fazla tercih edilmemesinin yanı sıra, tüm beceri düzeylerinde bir güçlendirmeye ihtiyacı vardı. Dolayısıyla E'sini daha tatmin edici ve etkili hale getirerek ilk güçlendirme denemesi yapıldı. Bu, bazı yaşam kalitesi değişiklikleriyle birlikte çobanımızın üstündeki laneti biraz kaldıracak ve yüksek beceri düzeylerindeki performansını diğer düzeylerdeki performansıyla eşitleyecektir.

E - Sisin Matemi

YENİÇALAR SAAT- İşaretli şampiyonlar ve büyük canavarlar artık yakınlarındaki mezarlardan sürekli olarak Sis Gezgini uyandıracaktır. (en fazla 4 kez)

YENİSİSİN ASİSTANLARI- Sis Gezginleri artık işaretli rakip şampiyonların ve büyük canavarların üstüne atladığında onlara %200 Hasar verecektir.

GÜNCELLENEN KULLANIM- Kullanmak için hedef menzile yürür ⇒ Menzilinin dışına hedef alıyorsa E'yi anında azami menzilinde kullanır.

EŞYALAR

Canbiçen

Canbiçen hem sınıfındaki hem de sınıfında olmayan diğer eşyalara kıyasla fazla yüksek bir performans sergilemektedir. Bu değişikliklerden sonra Canbiçen hâlâ etkili olacak ama onu ilk eşya olarak almak eskisi kadar kârlı olmayacaktır.

TOPLAM BEDEL 2900 Altın ⇒ 2800 Altın

SALDIRI GÜCÜ 55 ⇒ 45

Hepbuz

Hepbuz LOL 11.4 Yaması'nda getirilen değişikliklerin ardından Vadi'de sık sık tercih edilmektedir. Oyuncuların her üç ihtişamlı eşyayı da kullanabileceği durumların olması güzel bir şey; fakat Hepbuz'un hasarı, kitle kontrolü gücü göz önünde bulundurulduğunda biraz fazla yüksektir. Bu yüzden bundan böyle azaltılmıştır.

BUZLANDIR HASARI 125 (+%35 YG) ⇒ 100 (+%30 YG)

BUZLANDIR BEKLEME SÜRESİ 20 saniye ⇒ 30 saniye

Sonsuz Kış (Ornn Geliştirmesi)

BUZLANDIR HASARI 125 (+%35 YG) ⇒ 100 (+%30 YG)

BUZLANDIR BEKLEME SÜRESİ 20 saniye ⇒ 30 saniye

Dominik Efendi'nin Hürmetleri

Dominik Efendi'nin Hürmetleri nişancıların sık sık ikinci eşya olarak tercih ettikleri bir seçenek olmuştur. Her durumda alınmasını önlemek ve onu özellikle de dayanıklı şampiyonlara karşı etkili bir eşya haline getirmek için bazı ayarlamalar yapılmıştır.

BEDEL 2900 Altın ⇒ 3000 Altın

SALDIRI GÜCÜ 35 ⇒ 30

Serylda'nın Garezi

Garezimizi geride bıraktık. Serylda suikastçılar için daha erişilebilir hale getirilmiştir.

BEDEL 3400 Altın ⇒ 3200 Altın

Üçlü Kuvvet

Üçlü Kuvvet'in sağladığı saldırı hızı biraz fazla yüksekti. Bu da hedef kitlesinin büyük bir bölümünün eşyayı tercih etmemesine yol açıyordu. Daha fazla kullanıcıya hitap etmesi için, Üçlü Kuvvet'in nitelikleri ve ihtişamlı pasifi değiştirilmiştir.

SALDIRI GÜCÜ 25 ⇒ 30

SALDIRI HIZI 35 ⇒ 30

YENİKAÇLI DARBE - Üçlü Darbe etkisi artık kulelere yönelik saldırılarda da yük biriktirebilmektedir.

İHTİŞAMLI PASİF %10 Saldırı Hızı ⇒ 3 Saldırı Gücü, 3 Hareket Hızı, 3 Yetenek Hızı

Ebedi Kuvvet (Ornn Geliştirmesi)

SALDIRI GÜCÜ 35 ⇒ 40

SALDIRI HIZI 45 ⇒ 40

Turbo Kimyasal Tankı

Turbo Kimyasal Tankı hız sınırını ve beklentilerimizi çabucak aşmayı başardı. Dolayısıyla eşyanın gücünü hareket hızından yavaşlatılması çalışması yapıldı.

SÜPER GÜÇ İLAVE HAREKET HIZI %75 ⇒ %60

SÜPER GÜÇ YAVAŞLATMASI %40 ⇒ %50

Turbo Şarjlı Hexdeney (Ornn Geliştirmesi)

SÜPER GÜÇ İLAVE HAREKET HIZI %75 ⇒ %60

SÜPER GÜÇ YAVAŞLATMASI %40 ⇒ %50

31 Mart 2021, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat