LOL 11.24 Yama Notları ve Detayları

Dünyanın en popüler MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyununda, 7 Aralık 2021 Salı günü LOL 11.24 Yaması yayınlandı. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre, yayınlanan LOL 11.24 Güncelleme Notları ile bu yamada, LOL 2022 Sezonu öncesi dönemin kusursuz bir şekilde devam edebilmesi için sofistike şampiyon, eşya, rün ve ejder güncellemeleriyle birlikte dopdolu ve göz kamaştırıcı bir güncellemenin oyuncuları beklediği belirtildi.

Aynı zamanda her yamada olduğu gibi League Of Legends 11.24 Yaması ile birlikte bazı eşyalarda düzenlemeler yapıldığı, yine her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı şampiyonların gücünün arttırıldığı ve bazı şampiyonların gücünün ise azaltıldığı belirtildi.

Ayrıca League of Legends 11.24 Güncellemesi ile birlikte her yeni güncellemede olduğu gibi, oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin ise; Kazanova Master Yi, Kazanova LeBlanc, Kazanova Malzahar, Kazanova Brand, Kazanova Brand Prestij Serisi, Kazanova Draven, Kazanova Zed ve Kazanova Leona olduğu belirtildi. Oyuncular Kazanova Master Yi, Kazanova LeBlanc, Kazanova Malzahar, Kazanova Brand, Kazanova Brand Prestij Serisi, Kazanova Draven, Kazanova Zed ve Kazanova Leona kostümlerini 9 Aralık 2021 tarihi itibariyle kullanabilecektir.

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden %18 indirimli lol rp fiyat avantajı, hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu büyük indirim fırsatını sakın kaçırmayın!

Hemen %18 indirimli lol rp fiyat avantajıyla League Of Legends RP satın almak için tıkla! >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra her güncellemede olduğu gibi LOL 11.24 Güncellemesi ile birlikte oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve bazı şampiyonların güçlerinde ise arttırma değişikliğine gidildiği belirtildi. Bu şampiyonların hangileri olduğuna ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve resmi açıklamanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

League of Legends(LOL) 11.24 Yama Notları ve Detayları

Şampiyonlar

Caitlyn

Tam Kafadan sıfırlamaları kısmen geri gelmiştir.

Caitlyn'in Tam Kafadan pasifinin bazı saldırı sıfırlamaları Görsel ve Sürdürülebilirlik Güncellemesi'nde kaldırılmıştı. Bu sıfırlamaları yapmak çok zor olmasıyla biliniyordu ve Caitlyn'in orijinal tasarımının bir parçası değildi (teknik olarak Tam Kafadan atışları güçlendirilmiş normal saldırılar yerine yetenek sayılıyordu ve bu da hatalı sıfırlama işlevinin kullanılmasına izin veriyordu). Bunu pasif olarak bırakmak bile sürdürülebilir veya sağlıklı olmayacaktı, dolayısıyla Tam Kafadan sıfırlamaları düzenlenerek onların daha akıcı ve kolayca kullanılabilmesi sağlanmıştır.

Pasif - Tam Kafadan

GÜNCELLENDİ-DAHA SAĞLIKLI TAM KAFADAN ATIŞLARI Caitlyn W - Yordle Kapanı veya E - 90 Kalibrelik Ağ yetenekleriyle işaretlenen rakipleri hedef aldığında, Tam Kafadan atışı kısmen sıfırlanarak normal saldırılardan daha hızlı ateşleniyor.

GİDERİLEN HATA-Caitlyn'in dirilirken rakipleri Tam Kafadan vurabilmesine yol açan hata giderilmiştir.

Camille

W'nun hasarı azaltıldı. E'nin bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde arttırıldı.

Camille verdiği hasara kıyasla epey yüksek bir hareketliliğe sahip, dolayısıyla onun çok yönlü hareketlilik donanımına atılmalara erişimi kısıtlanmıştır. Ayrıca koridorda taviz vermeden avantaj elde etmesini sağlayan takas aracı da zayıflatılmıştır.

W - Keskin Çelme

DIŞ KONİNİN İLAVE HASARI Hedefin azami canının %6/6,5/7/7,5/8'i (100 İlave SG başına +%3,3) ⇒ Hedefin azami canının %5/5,5/6/6,5/7'si (100 İlave SG başına +%2,5)

E - Kanca Atışı

BEKLEME SÜRESİ 16/14,5/13/11,5/10 saniye ⇒ 16/15/14/13/12 saniye

Ivern

Kayacıl deneyim ve altın ödülü arttırıldı.

Ivern tüm orman dostlarını eşit derecede seviyor; fakat dürüst olmak gerekirse, kayacılları özgür bırakmak harcadığınız çabaya değmiyor. Ivern onları özgür bırakmak için aynı miktarda zaman, mana ve can harcasa bile kayacıllar, diğer küçük orman kamplarına göre epey düşük altın ve deneyim kazandırıyor.

Pasif - Ormanın Dostu

KAYACIL DENEYİM ÖDÜLÜ 27 ⇒ 95

KAYACIL ALTIN ÖDÜLÜ 39 ⇒ 85

Kayle

Pasifin dalga mesafesi artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artmaktadır.

Kayle 11. seviyeye ulaştıktan sonra yeterli yüke sahipse, normal saldırıları daha fazla mesafe kat eden ve deşip geçtikleri rakiplere hasar veren alev dalgalarına dönüşüyor. Bu dalgaların kat ettiği mesafe eskiden sabitti. Şimdiyse ilave saldırı menziline bağlı olarak artıyor, yani Kayle'ın 16. seviyedeki pasifi veya Ölümcül Tempo gibi diğer etkilerce uzatılabilmektedir.

Pasif - İlahi Yükseliş

GÜNCELLENDİ-UZUN ATEŞ Kayle'ın Alazlı ve Haşmetli'yken (veya Ulu'yken) yaptığı normal saldırıların alev dalgalarının kat ettiği mesafe artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artıyor.

Kled

Kled ve Skaarl'ın can hesaplamaları değişti. E'nin bekleme süresi azaltıldı; SG oranı arttırıldı.

Tank Kled, Skaarl'dan elde ettiği devasa can ilavesi sayesinde ideal bir dizilim. Oynanış tarzını daha sağlıklı ve ilginç hale getirmek için canının hesaplanma yönteminde bazı ayarlamalara gidilmiştir. Fakat bu, bazı eli ağır dizilimlerini yavaşlatacağı için hasarı arttırılmış ve bekleme süreleri azaltılmıştır.

Taban nitelikler

SKAARL'IN TABAN CANI Seviyeye bağlı olarak 400-1420 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 400-1550

Pasif - Ödlek Kertenkele, Skaarl

GÜNCELLENDİ-TABAN CANIN ARTIK KLED'E AİT Skaarl'ın taban canı artık Kled'in ilave canı değil, taban canı sayılıyor.

GÜNCELLENDİ-İLAVE CANIN ARTIK SKAARL'A AİT Kled'in aldığı tüm eşyalardan kazandığı can artık Skaarl'a gidiyor ve ilave can sayılıyor.

GÜNCELLENDİ-NEREDESİN SKAARL? Kled bineksiz haldeyken artık Skaarl'ın cesaretinin yenilenip yenilenmediğini iki kat daha sık kontrol ederek ikilinin azami cesaretteyken bir araya gelme süresini azaltıyor.

GÜNCELLENDİ-HAZIR OLMAYAN MEVTA OLUR Kled artık tam canla ortaya çıkıyor.

E - Yardır

BEKLEME SÜRESİ 14/13/12/11/10 saniye ⇒ 13/12/11/10/9 saniye

HASAR ORANI %60 İlave SG ⇒ %65 İlave SG

Twitch

R'nin ok mesafesi artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artmaktadır.

Twitch ultisini kullandığında normal saldırıları saldırı menzilinden biraz daha ileri giden ve bir hat üstündeki rakiplere hasar veren oklara dönüşüyor (Kayle'ın pasifine benzer şekilde). Bu mesafe de eskiden sabitti ve artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artmaktadır.

R - Zehir Salvosu

GÜNCELLENDİ-UZUN OK Twitch'in oklarının kat ettiği ek mesafe artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artıyor.

Samira

R artık mana harcamamaktadır.

Samira'nın pasif yüklerini hazır hale getirdikten sonra ulti kullanmaya yetecek kadar mana kalmaması kadar kötü bir şey yok. Bu mana bedeli aslında erken safhalardaki minyon temizleme kabiliyetini kontrol altına almak için tasarlanmıştı; ancak böyle bir sorun olmadığına göre Samira'yı artık gösterişli bir şekilde geri getirilebilir.

R - Cehennem Tetiği

KALDIRILDIMANA BEDELİ 100/50/0

Urgot

Pasif ve W saldırılarının alanı artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artmaktadır.

Urgot oynarken Ölümcül Tempo seçmek isteyenler için. Bu hâlâ muhtemelen pek iyi bir fikir değil ama canınız örümcek bacaklı... robotumsu... canavarınız ne istiyorsa onu yapabilirsiniz.

Pasif - Dehşet Saçar

GÜNCELLENDİ-BÜYÜK KONİLER Urgot'un Pasif - Dehşet Saçar saldırılarının menzili artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artıyor.

W - İmha

GÜNCELLENDİ-BÜYÜK DAİRELER Urgot'un W - İmha yeteneğinin otomatik saldırılarının menzili artık ilave saldırı menziline bağlı olarak artıyor.

Eşyalar

Başmelek Asası

Başmelek Asası'nın performansı çok düşük, bu yüzden bedeli azaltılmıştır.

BİRLEŞTİRME BEDELİ 950 Altın ⇒ 550 Altın (toplam bedeli eşit ölçüde azaldı)

Aksiyom Akımı

Aksiyom Akımı yetenek kullanımına odaklanan suikastçılara takım savaşlarında yüksek miktarda hasar vermeli. Fakat bunu biraz fazla tutarlı bir şekilde yapıyor.

AKI'NIN SAĞLADIĞI ULTİ BEKLEME SÜRESİNDE AZALMA %25 ⇒ %20

Kozmik Hızlandırıcı

Kozmik Hızlandırıcı çoğu şampiyonda aşırı yüksek bir performans sergiliyor.

YETENEK GÜCÜ 75 ⇒ 65

CAN 250 ⇒ 200

BÜYÜLÜDANS'IN HAREKET HIZI İLAVESİ Azalarak %10 olacak şekilde %20 ⇒ Azalarak %5 olacak şekilde %15

Parçalanmış Kraliçe'nin Tacı

Parçalanmış Kraliçe'nin Tacı özellikle de savunmaya yönelik bir ihtişamlı eşya olduğu düşünülürse, çoğu şampiyon için fazla etkili olan yeni bir büyücü eşyası.

YETENEK GÜCÜ 70 ⇒ 60

Durgu (Ornn Eşyası)

YETENEK GÜCÜ 80 ⇒ 70

Denge Örtüsü

Denge Örtüsü, güneşli kardeşini (yani Demir Solari'nin Broşu'nu) gölgede bıraktı. Bu yüzden onu diğer ihtişamlı destek eşyalarına benzer hale getiriyoruz. Bu değişiklikler Ornn'un şaheser eşyası Ekinoks için de geçerli.

IŞIMA İLAVE HASARI 5 saniyeliğine %12 ⇒ 4 saniyeliğine %9

Buzateşi Eldiven

Daha düşük bir bedele her şeyden biraz biraz sunan Buzateşi Eldiven, diğer ihtişamlı eşyalardan bir parmak daha iyi. Günateşi Kalkanı'na kıyasla biraz fazla yüksek olan hasarını, can oranıyla birlikte azaltıyoruz. Bu değişiklikler Ornn'un şaheser eşyası Kırağısaçan Pençe için de geçerli.

YAKIN DÖVÜŞÇÜLERE YÖNELİK BUZ ALANI HASARI 20-100 (+%0,5 Azami Can) ⇒ 12-85

MENZİLLİ ŞAMPİYONLARA YÖNELİK BUZ ALANI HASARI 10-50 (+%0,5 Azami Can) ⇒ 6-42,5

Rünler

Yenilmez

Yenilmez'in süresine LOL 11.21 yamasında getirilen zayıflatma biraz fazla kısıtlayıcıydı. Zayıflatma kısmen geri alınarak ve hasar arttırılarak Hortlağın Pençesi, Ayağı Çabuk ve Ölümcül Tempo gibi diğer anahtar rünlere yakın tutulmuştur.

YÜK BAŞINA DEĞİŞKEN KUVVET Seviyeye bağlı olarak 2-4 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 2-4,5

SÜRE 4 saniye ⇒ 5 saniye

Buzul Takviyesi

Buzul Takviyesi şu anda birçok tank için en iyi anahtar rün durumunda. Diğer kullanıcıları etkilemeden zayıflatılmıştır.

YAVAŞLATMA MİKTARI %35 (100 YG başına +%2) (100 İlave SG başına +%2) (%10 İyileştirme ve Kalkan Gücü başına +%5) ⇒ %30 (100 YG başına +%3) (100 İlave SG başına +%4) (%10 İyileştirme ve Kalkan Gücü başına +%7)

Ölümcül Tempo

Ölümcül Tempo bazı yakın dövüşçü şampiyonlar için biraz fazla güçlü. Ayrıca menzilli şampiyonlar için saldırı hızı sağlama görevini de yerine getiremiyor, dolayısıyla rünün ilave saldırı menzilinden sağladığı gücün bir kısmı bu kullanıcılar için farklı bir alana aktarılmıştır.

YAKIN DÖVÜŞÇÜLER İÇİN YÜK BAŞINA SALDIRI HIZI %15, en fazla %90 ⇒ %13, en fazla %78

MENZİLLİLER İÇİN YÜK BAŞINA SALDIRI HIZI %5, en fazla %30 ⇒ %7, en fazla %42

MENZİLLİLER İÇİN AZAMİ YÜKTE İLAVE SALDIRI MENZİLİ 100 ⇒ 75

Yırtıcı

LOL 11.18 yamasında getirilen güçlendirme yerli yerine oturduktan sonra, Yırtıcı'nın bu kuvvetli halinin karşı oyun imkânlarını kısıtladığı netleşti. Özellikle de Usta Avcı'ya LOL 11.21 yamasında getirilen güçlendirmelerin Yırtıcı'nın etkililiğini önemli ölçüde arttırdığı hesaba katılırsa, bu değişiklik gönül rahatlığıyla geri alabilir.

AZAMİ HAREKET HIZI %60 ⇒ %45

ARTIŞ SÜRESİ 1 saniye ⇒ 1,5 saniye

Ejderler

Kimya Vadisi ve Hextech Vadisi'nin LOL 11.23 Yaması'nda iki kat arttırılan çıkma ihtimalleri kaldırıldı. Tüm ejder yüzey şekillerinin çıkma ihtimalleri normale döndürüldü.

Kimya Ejderi

Standart Kimya Ejderi güçlendirmesi epey zayıfken, Kimya Ejderi Ruhu fazla güçlü. Ayrıca kimyasal zombileri daha kolay tespit edebilmeniz için yardımcı bir görsel eklenmiştir.

GÜNCELLENDİ-KİMYA EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ Yük başına en fazla %5 ⇒ %6 İlave Hasar kazandırır (başka bir değişiklik yok)

GÜNCELLENDİ-KİMYA EJDERİ RUHU Şampiyonlar 5 saniyeliğine dirilir ve %33 daha az hasar verir ⇒ 4 saniyeliğine dirilir ve %40 daha az hasar verir (başka bir değişiklik yok)

YENİ-KİMYA EJDERİ RUHU GÖSTERGESİ Kimya Ejderi Ruhu tarafından diriltilen şampiyonların can çubuklarının üstünde artık bir gösterge çıkıyor.

Hextech Ejderi

Kardeşine zıt olarak Hextech Ejderi Ruhu makul bir noktadayken, Hextech Ejderi güçlendirilmesinin yardıma ihtiyacı var.

GÜNCELLENDİ-HEXTECH EJDERİ GÜÇLENDİRMESİ Yük başına 5 Yetenek Hızı ve %5 Saldırı Hızı sağlar ⇒ 6 Yetenek Hızı ve %6 Saldırı Hızı sağlar

Ulti Büyü Kitabı Güncellemeleri

Yeni Ulternatif Sihirdar Büyüleri

Cassiopeia

Diana

Ekko

Fizz

Nasus

Poppy

Ryze

Singed

Kaldırılan Ulternatif Sihirdar Büyüleri

Janna

Rell

Sistem Değişiklikleri

HEDEF ÖDÜLLERİ Artık Ulti Büyü Kitabı'nda da hedef ödülleri var!

OTOMATİK ÇARP Otomatik Çarp'ın adı Saldırı Çarpı olarak değiştirilmiştir. Ayrıca ipucu artık büyünün bir bekleme süresi olmadığını belirtmektedir.

ÖZEL EŞYA SETLERİ Artık Ulti Büyü Kitabı'nda Közbıçak veya Dolukılıcı içeren bir özel eşya seti kullanırsanız, bu eşyalar Obsidiyen Kılıç'la değiştirilmektedir.

ARAM Denge Değişiklikleri

Yakın Dövüşçü ve Suikastçı Güçlendirmeleri

Yakın dövüşçüler, özellikle de suikastçılar ARAM'da bir süredir zorlanıyor. Sınıfları dengelemek için şampiyonlara özel ayarlamalardan ayrı olarak iki güçlendirme getirilmiştir. İlki yakın dövüşçü şampiyonların minyon dalgalarını ittirmesini kolaylaştıracaktır.

YENİ-ARAM YAKIN DÖVÜŞÇÜ GÜÇLENDİRMESİ Yakın dövüşçülerin normal saldırıları artık ARAM'da kuşatma minyonlarına ve süper minyonlara %20 İlave Hasar veriyor.

Suikastçıları dengelemek biraz daha zor; çünkü değerleri değiştirdiğimizde karşı oyun imkânlarını ortadan kaldırma riski doğuyor. Verdikleri hasarı arttırmak rakiplere tepki verme şansı sunmadan onları haritadan silmelerine izin verirken, aldıkları hasarı azaltmaksa karşı anlık hasar fırsatlarını ortadan kaldırabilir. Bu yüzden biraz farklı bir şey denenmekte; YG suikastçılar artık yapılara karşılaşma başlar başlamaz, diğer şampiyonlardan çok daha önce ilave hasar veriyor. Bu daha sonra ARAM'ın 18. dakikada devreye giren ve tüm şampiyonların yapılara oyun süresine bağlı olarak %0-25 İlave Hasar vermelerini sağlayan genel ve süreli güçlendirmesiyle değiştirilmektedir.

YENİ-ARAM SUİKASTÇI GÜÇLENDİRMESİ YG ile güçlenen yakın dövüşçü şampiyonlar yapılara %20 İlave Hasar veriyor. Bu güçlendirme genel süreli ARAM güçlendirmesinin yapılara yönelik ilave hasarı %20'yi geçtiğinde onunla değiştirilmektedir.

Oyun boyunca ilave YG'si ilave SG'sinden fazla olan şampiyonlar, YG ile güçleniyor sayılır. Genel ARAM güçlendirmesinin yapılara yönelik ilave hasarı yaklaşık olarak 27:36'da %20'yi geçer.

Şampiyon Güçlendirmeleri

Aatrox Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %10 azalır

Bard Verdiği hasar %15 artar, aldığı hasar %20 azalır ⇒ Verdiği hasar %15 artar, aldığı hasar %20 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Darius Aldığı hasar %5 azalır

Ekko Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır

Elise Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %8 azalır

Kennen Aldığı hasar %5 azalır

Nunu ve Willump Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %8 azalır

Renekton Aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Rengar Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %8 azalır ⇒ Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %8 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Riven Verdiği hasar %3 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır, kalkan etkileri %20 güçlenir

Ryze Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %10 azalır ⇒ Verdiği hasar %8 artar, aldığı hasar %8 azalır, kalkan etkileri %20 güçlenir (artık daha fazla hasar alıyor)

Talon Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %8 azalır

Tryndamere Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır ⇒ Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %15 azalır, iyileştirme etkileri %20 güçlenir

Zed Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %8 azalır

Şampiyon Zayıflatmaları

Ashe Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %5 artar

Camille Verdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %5 azalır, kalkan etkileri %10 güçlenir ⇒ Verdiği hasar %5 artar, aldığı hasar %5 azalır

Dr. Mundo Aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %10 artar

Jinx Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %5 artar

Kog'Maw Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %10 azalır, aldığı hasar %8 artar

LeBlanc Verdiği hasar %15 artar, aldığı hasar %15 azalır ⇒ rivVerdiği hasar %10 artar, aldığı hasar %10 azalır

Lux Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %10 artar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %10 artar, kalkan etkileri %20 zayıflar

Maokai Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %12 artar ⇒ Verdiği hasar %15 azalır, aldığı hasar %10 artar, iyileştirme etkileri %20 zayıflar (artık daha az hasar alıyor)

Rell Verdiği hasar %5 azalır ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar, iyileştirme etkileri %10 zayıflar, kalkan etkileri %10 zayıflar

Sett Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar, iyileştirme etkileri %10 zayıflar, kalkan etkileri %10 zayıflar

Sion Verdiği hasar %8 azalır, aldığı hasar %5 artar ⇒ Verdiği hasar %8 azalır, aldığı hasar %8 artar, kalkan etkileri %20 zayıflar

Yorick Verdiği hasar %5 azalır, aldığı hasar %5 artar

Ziggs Verdiği hasar %18 azalır, aldığı hasar %18 artar ⇒ Verdiği hasar %20 azalır, aldığı hasar %18 artar

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

- Can Göstergesi Görsel Efekti: Oyuncuların can göstergelerine kalkanlar, Koruyucu Melek veya canla ilgili diğer etkiler devreye girdiğinde ortaya çıkan yeni bir görsel efekt eklenmiştir.

- Mutlu Yıllar Ahri! Hanedan Ahri'nin açılış görseli, 10. yıldönümüne yaraşır bir tasarımla güncellendi! Özel Yıl dönümü Ahri renkleri her bir kostümüne eklenmiştir.

- Varus Görsel Efekt Güncellemesi: Varus'un tüm kostümlerine çeşitli görsel efekt güncellemeleri getirilmiştir.

- Ses Efekti Güncellemeleri: Temel Caitlyn, temel Orianna, Kapıbekçisi Galio ve Kled'in birden fazla kostümünün sesleri replikleri ve etkileşimleri daha tutarlı ve doğru oynatacak şekilde güncellenmiştir.

- Kindred'ın Pasif - Avcının Damgası yeteneğiyle Kimya veya Hextech Ejderlerini işaretleyememesine yol açan hata giderilmiştir.

- Şampiyonların hedef hexgeçide ulaşmadan önce varış noktasında kısa süreliğine belirmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Yorick'in Sis Gezginleri, Elise'in örümcek yavruları ve Bard'ın micinleri artık hedef hexgeçide şampiyondan önce değil, onlarla birlikte ulaşmaktadır.

- Fiddlesticks'in haritanın dört bir yanına koyduğu korkuluklar artık maalesef onunla birlikte hedef hexgeçide ışınlanmamaktadır.

- Ölüm özeti ejder ruhu güçlendirmeleri tarafından verilen hasarı doğru bir şekilde gösterecek şekilde düzeltilmiştir.

- Gizlenen şampiyonun çevresindeki tespit menzili göstergesinin zaman zaman kaybolmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Yüzey şekillerinin üstünden kulelerin yakınına yerleştirilen totemlerin gizlenen şampiyonları bazen açığa çıkarmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Kontrol Totemlerinin kimyasal bölgelerin içinde gizlenen şampiyonları zaman zaman açığa çıkarmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Gizlenen şampiyonlar artık kimyasal bölgelerin içinde hasar aldığında parıldamaktadır.

- Ani Darbe'nin şampiyon kamuflajdan çıkar çıkmaz ilave büyü nüfuzu ve zırh deşme sağlamamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Kontrol Totemleri artık görünmez rakip şampiyonların etrafında "açığa çıkarma" görsel efektini yanlış bir şekilde oynatmıyor ve görünmez şampiyonlar da artık rakip totemlerin etrafında "açığa çıkarılma" görsel efektini yanlış bir şekilde oynatmamaktadır.

- Qiyana'nın yeşil Q - Elemetlerin Öfkesi ve LeBlanc'ın Pasif - Ayna Görüntüsü yeteneklerinin görünmezlik efektleri kimyasal bölgelerde düzeltilmiştir.

- Nidalee'nin Pasif - Kolaçan veya Lee Sin'in Q - Ses Dalgası yetenekleri gibi rakiplere yönelik Gerçek Görüş sağlayan yetenekler, artık görünmez birimleri tekrar açığa çıkarmaktadır.

- Talon R - Gölge Saldırı yeteneğini kullandıktan sonra uzun menzilli Q - Noxus Diplomasisi yeteneğini sabitlenmiş bir rakibin üstünde kullanırsa, ultisinin bıçaklarının mevcut konumu yerine hedefine dönmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Talon'un yeteneklerinin etkin büyü kalkanlarına sahip hedeflere Pasif - Bıçak Sırtı yükü uyguluyormuş gibi görünmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Talon'un kısa menzilli Q - Noxus Diplomasisi yeteneğinin bekleme süresi artık hedef kullanım sırasında hedef alınamaz olursa yeniden başlamamaktadır (artık Kha'Zix'in Q - Hiçlik Dikenleri yeteneği gibi işliyor).

- Talon'un uzun menzilli Q - Noxus Diplomasasi yeteneğinin bekleme süresi atılma tamamlandığında değil, başladığında yeniden devreye girecek şekilde düzeltilmiştir.

- Talon'un E - Katilin Yolu yeteneği artık şampiyon etkin bir büyü kalkanına sahipken ağır kitle kontrolü etkileri tarafından engellenememektedir.

- Pırıltı'nın Büyülükılıç pasifinin Skarner'ın E - Parçacık yeteneğinin bekleme süresinde azalmasına müdahale etmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Taliyah taş sörfü yaparken biri onun Banshee'nin Duvağı'nın büyü kalkanını kırarsa, şampiyonun oyunun geri kalanında Pasif - Taş Kızak yeteneğini kullanamamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Şampiyonunuz ve imlecinizle aynı konumda yetenek kullandığınızda bazen sorunlar oluşmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Mordekaiser R - Ölüler Âlemi yeteneğini Vi onu R - Son Uyarı yeteneğiyle kovalıyorken kullandığında, Mordekaiser Ölüler Âlemi'nden dönene kadar Vi'ın kovalama animasyonunda takılmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Malzahar'ın Pasif - Hiçlik Geçişi yeteneğinin kalkanının zaman zaman yanlışlıkla tüketilmesine veya yenilenmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Aphelios bir normal saldırı başlattıktan kısa bir süre sonra katledildiğinde şampiyonun zaman zaman A pozunda sıkışık kalmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Donmuş Yürek aldığınızda çatışmada sayılmanıza ve Gezgin Çizmesi'nin pasifi gibi etkilerin geçersiz kılınmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Akshan'ın manası azken ikinci kullanımın bir mana bedeli olmamasına rağmen, W - Görünmez Muhafız yeteneğini kullanamamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Rengar'ın Zhonya'nın Kumsaati'nin zamanı durdurma etkisi altındayken bazen W - Savaş Kükremesi yeteneğini kullanabilmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Viego Pasif - Kralın Hükmü yeteneğiyle Ivern veya Akshan'ın bedenini ele geçirdiğinde oluşan bazı hatalar giderilmiştir.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümleri aşağıda bulabilirsiniz :

Kazanova Brand, Kazanova Zed, Kazanova Draven, Kazanova Leona, Kazanova Master Yi, Kazanova Malzahar ve LeBlanc, Kazanova Brand Prestij Serisi

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümlerden aşağıdakilere yeni renkler gelecektir:

Kazanova Master Yi, Kazanova LeBlanc, Kazanova Malzahar, Kazanova Brand, Kazanova Draven, Kazanova Zed, Kazanova Leona, Hanedan Ahri (Yıldönümü Ahri), Geceyarısı Ahri (Yıldönümü Ahri), Tilki Ateşi Ahri (Yıldönümü Ahri), Popstar Ahri (Yıldönümü Ahri), Gözüpek Ahri (Yıldönümü Ahri), Okullu Ahri (Yıldönümü Ahri), Arcade Ahri (Yıldönümü Ahri), Yıldız Muhafızı Ahri (Yıldönümü Ahri), K/DA Ahri (Yıldönümü Ahri), Ağaç Ata Ahri (Yıldönümü Ahri), Ruh Çiçeği Ahri (Yıldönümü Ahri), K/DA ALL OUT Ahri (Yıldönümü Ahri), Cadılar Meclisi Ahri (Yıldönümü Ahri)

8 Aralık 2021, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat