LOL 11.21 Yama Notları ve Detayları

Dünyanın en popüler MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyununda, 19 Ekim 2021 Salı günü LOL 11.21 Yaması yayınlandı. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre, yayınlanan LOL 11.21 Güncelleme Notları ile bu yamada, birçok şampiyon ve ründe ayarlamalar yapıldığı, Kaniçen'de büyük bir değişikliğe gidildiği ve bu yama ile birlikte eşleştirmeli sıralarda genel sohbetin devre dışı bırakıldığı belirtildi.

Aynı zamanda her yamada olduğu gibi League Of Legends 11.21 Yaması ile birlikte bazı eşyalarda düzenlemeler yapıldığı, yine her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı şampiyonların gücünün arttırıldığı ve bazı şampiyonların gücünün ise azaltıldığı belirtildi.

Ayrıca League of Legends 11.21 Güncellemesi ile birlikte her yeni güncellemede olduğu gibi, oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin ise; Hakikat Ejderi Yasuo, Rüya Ejderi Yasuo, Lagün Ejderi Kai'Sa, Çelik Ejder Thresh, Sükûnet Ejderi Karma, Denge Ejderi Volibear ve Denge Ejderi Volibear Prestij Serisi olduğu belirtildi. Ayrıca bu kostümlerin ise 21 Ekim 2021 Perşembe günü itibariyle oyunda oyuncular tarafından kullanılabileceği açıklandı.

Yeni gelecek olan bu şampiyonlarla birlikte Lagün Ejderi Kai'Sa, Çelik Ejder Thresh, Sükûnet Ejderi Karma, Denge Ejderi Volibear, Obsidiyen Ejder Sett, Ebedi Ejder Brand (Közpençe), Fırtına Ejderi Aurelion Sol (Közpençe), Fırtına Ejderi Lee Sin (Közpençe) ve Peri Ejder Ashe (Közpençe) kostümlerine ait yeni renk seçeneklerinin de yamanın çıkış günü itibariyle, takip eden günlerde oyunda oyuncular tarafından kullanılabilir olacağı belirtildi.

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden %17 indirimli lol rp fiyat avantajı, hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu büyük indirim fırsatını sakın kaçırmayın!

Hemen %17 indirimli lol rp fiyat avantajıyla League Of Legends RP satın almak için tıkla! >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra her güncellemede olduğu gibi LOL 11.21 Yama Notları ile birlikte oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve bazı şampiyonların güçlerinde ise arttırma değişikliğine gidildiği belirtildi. Bu şampiyonların hangileri olduğuna ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve resmi açıklamanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

League of Legends(LOL) 11.21 Yama Notları ve Detayları

Genel Sohbet Devre Dışı Bırakıldı

Genel sohbet bu yamadan itibaren bazı sunucularda tüm eşleştirmeli sıralarda devre dışı bırakılıyor. İlk duyurusunun yapıldığından itibaren verilen tepkiler, bölgeden bölgeye farklılık gösteriyordu. Dolayısıyla bu yaklaşımda değişikliğe gidilerek, genel sohbet yalnızca bunu denemeye istekli oyuncuların çoğunlukta olduğu sunucularda devre dışı bırakılmıştır.

Bu test olarak LOL 11.21 ve LOL 11.22 Yamalarında gerçekleşecektir. Genel sohbetin devre dışı bırakıldığı sunucularda özellik hâlâ özel oyunlarda kullanılabilecek ve diğer hiçbir araç devre dışı kalmayacaktır. Bu değişikliğin etkileri küfür/hakaret ve ceza sayıları üzerinden incelenecek ve doğrudan sizden alınan geribildirimlerle ve anketlerle yorumlanacaktır. Test sona erdiğinde bazı sunucularda genel sohbeti devre dışı bırakmaya devam edebilir, birkaç değişikliğe gidebilir veya tekrar etkinleştirebilir. Ayrıca alınan ilk sonuçlara bağlı olarak test sırasında da bazı ayarlamalar yapılabilir.

Şampiyonlar

Akshan

E'nin hasarı azaltıldı.

Akshan çıkışından beri istikrarlı bir şekilde güçlenmeye devam ediyor. Sembolleşen hareketinin hasarı azaltılarak önce Q veya E'yi geliştirmek arasındaki seçim biraz daha stratejik hale getirilmiştir.

E - Kahraman Sallanışı

ATIŞ BAŞINA TABAN HASAR 30/50/70/90/110 ⇒ 30/45/60/75/90

Graves

E'nin ilave zırhı azaltıldı.

Graves'in savunmaya yönelik düello gücü, onu bazı erken safhalardaki koridor eşleşmelerinde biraz fazla tutarlı hale getiriyor. Rakiplerine Kanun Kaçağı'nı adalete teslim etme fırsatı sunabilmek için onun dayanıklılığı azaltılmıştır.

E - Hızlı Tetik

YÜK BAŞINA İLAVE ZIRH: 6/9/12/15/18 ⇒ 4/7/10/13/16

Jinx

Pasifin saldırı hızı arttırıldı. E'nin menzili arttırıldı. R'nin bekleme süresi azaltıldı.

Jinx biraz daha heyecan peşinde, dolayısıyla onun parladığı anları daha parlak hale getirmek için pasifi güçlendirilmiş ve ona ultisiyle haritanın dört bir yanında daha fazla olay çıkarma şansı verilmiştir. Patlangaçların menzili de biraz arttırılarak, onların Kılçık normal saldırılarıyla birlikte daha etkili olmaları sağlanmıştır.

Pasif - Ay Çok Heyecanlı!

TOPLAM SALDIRI HIZI %15 ⇒ %25

E - Patlangaç!

Range 900 ⇒ 925

R - Manyak Güçlü Ölüm Roketi!

BEKLEME SÜRESİ 90/75/60 saniye ⇒ 75/65/55 saniye

Karthus

E'nin mana yenilemesi ilk yetenek seviyelerinde azaltıldı ve ileri yetenek seviyelerinde arttırıldı.

Alt koridor Karthus, E'sinin pasifi sayesinde erken safhalarda minyon dalgalarını kontrol etmekte son derece etkili. Bu, çok korkunç bir durum. Ormandaki performansını etkilemeden koridordaki oynanışını hedef almak için erken safhalardaki manası azaltılmıştır.

E- Çürüt

MANA YENİLENMESİ 20/27/34/41/48 ⇒ 15/25/35/45/55

Lux

Seviye başına taban saldırı hızı arttırıldı. Pasifin işaret süresi ayarlandı. E'nin hasarı arttırıldı. R'nin bekleme süresi azaltıldı.

LOL 11.10 yamasında E'sinin hasarı arttırılmasına rağmen Lux, hâlâ ne orta koridorda ne de destek rolünde yeterince parlayamıyor. Onu biraz güçlendirirken fırsattan yararlanarak, pasifi daha güvenilir hale getirilmiştir.

Taban nitelikler

SEVİYE BAŞINA SALDIRI HIZI %1 ⇒ %2

Pasif - Aydınlanma

GÜNCELLENDİ-IŞILDAMA VAKTİ Lux'ın normal saldırısı hedefe doğru ilerliyorsa veya R - Son Parıltı kullanımı başlamışsa, Aydınlanma'nın işaret süresi artık uzatılıyor.

E - Işık Patlaması

HASAR 60/110/160/210/260 (+%65 YG) ⇒ 70/120/170/220/270 (+%70 YG)

R - Son Parıltı

BEKLEME SÜRESİ 80/60/40 saniye ⇒ 60/50/40 saniye

Miss Fortune

Taban manası azaltıldı. W'nun mana bedeli arttırıldı.

Miss Fortune, Dünya Şampiyonası da dahil tüm beceri düzeylerinde epey popüler. Zırh deşme ve kritik vuruş dizilimleri arasındaki esnekliğin korunması istenmekte, bu yüzden erken safhalardaki atışlarını daha akıllıca seçmeye zorlayacak şekilde zayıflatılmıştır.

Taban nitelikler

MANA 325,84 ⇒ 300

W - Caka

MANA BEDELİ 30 ⇒ 45

Quinn

W'nun ilave saldırı hızı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı.

Quinn üst koridordaki rakiplerine yukarıdan bakıyor. Rakiplerinin düellolarda ona karşı bir şansı olması için Demacia'nın Kanatları biraz daha alçaktan uçmaya zorlanmıştır.

W - Keskin Duyular

İLAVE SALDIRI HIZI %20/35/50/65/80 ⇒ %20/30/40/50/60

Sion

W'nun kalkanı arttırıldı.

LOL 11.19 yamasında Sion'un kalkanına getirilen güçlendirmelerin ezergeçer için yetersiz kaldığı ortada, bu yüzden bir güçlendirme daha getirilmiştir.

W - Ruh Eriten

KALKAN 60/85/110/135/160 (+%40 YG) (+%8/9/10/11/12 Azami Can) ⇒ 60/85/110/135/160 (+%40 YG) (+%10/11/12/13/14 Azami Can)

Teemo

Q'nun bekleme süresi azaltıldı; kör etme süresi arttırıldı; atış hızı arttırıldı.

Yavru Kurt Teemo, üst koridorda geriye düştü. Dost canlısı yordle'ı koridorda daha sinir bozucu güçlü hale getirmek için onun dartlarındaki normal saldırı karşıtı zehri biraz daha arttırılmıştır.

Q - Kör Eden Dart

BEKLEME SÜRESİ 8 saniye ⇒ 7 saniye

KÖR ETME SÜRESİ 1,5/1,75/2/2,25/2,5 saniye ⇒ 2/2,25/2,5/2,75/3 saniye

ATIŞ HIZI 1500 ⇒ 2500

Viego

Q'nun hasar oranı arttırıldı. W'nun kendine yönelik yavaşlatması azaltıldı. R'nin kritik vuruş ihtimali arttırıldı.

Viego'ya getirilen son değişiklikler etkili oldu ve onun Dünya Şampiyonası'na hükmetmesini engelledi. Fakat aynı zamanda tüm beceri düzeylerinde kralı biraz fazla zayıflattı. Dayanıklılığını geri getirmek yerine, kritik vuruş dizilimlerini ön plana çıkarmak için biraz güçlendirilmiştir.

Q - Mahvolmuş Kralın Kılıcı

SG ORANI %60 ⇒ %70

W - Hortlağın Dişleri

YOĞUNLAŞMA SIRASINDA KENDİNE YÖNELİK YAVAŞLATMA %15 ⇒ %10

R - Kederli Yürek

KRİTİK VURUŞ İHTİMALİ %75 ⇒ %100

Xayah

Taban hareket hızı arttırıldı. Q'nun bekleme süresi ileri seviyelerde azaltıldı.

Bu sezon Xayah'nın profesyonel düzey dışındaki performansını yükseltmek için birkaç kez güçlendirildi ama kendisi genel olarak hâlâ epey zayıf. Hasarı zaten yüksek, dolayısıyla tüylerini doğru konuma gönderme kabiliyeti arttırılmıştır.

Taban nitelikler

HAREKET HIZI 325 ⇒ 330

Q - Çifte Hançer

BEKLEME SÜRESİ 10/9/8/7/6 saniye ⇒ 10/8,5/7/5,5/4 saniye

Eşyalar

Kaniçen

Aslında Kaniçen, dövüşçülerin doğru zamanda kullanılan Doyumsuz Saldırılarla rakiplerinden daha uzun bir süre boyunca hayatta kalmalarını sağlayan bir ihtişamlı eşya olmalıydı. Savaşarak hayatta kalmak, dövüşçülere özgün olmasa da, bu sınıf kimliğinin önemli bir parçası: Düşük canlıyken kuvvetli saldırılar yapabilmelerini sağlayan en iyi araçlara sahipler (örn. Illaoi'nin ultisinin tek başına 5 kişiye karşı savaşma imkânı sunması). Tabii aynı zamanda bu, karşılanması riskli bir ihtiyaç: Eşya güncellemesinden bu yana en büyük iki yamada hasar ve iyileştirmede kapsamlı değişikliklere gidildi ve Kaniçen bunların her ikisini de sunmaktadır.

Bu riskin nasıl sonuçlar doğurduğu sezon boyunca gözlemlenmiştir. Kaniçen hasar açısından yeterli bir dezavantaja sahip olmadığı ve en yüksek hayatta kalma kabiliyeti sağlayan eşyalardan biri olduğu için dövüşçülerin baskın ihtişamlı seçeneği haline gelmiştir. Hatta suikastçıların bile kendi ihtişamlı eşyaları yerine Kaniçen'i tercih etmesi, bunun başka bir kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır. Suikastçılar rakiplerini hızla katledebilmeli, bu yüzden yüksek miktarda hayatta kalma kabiliyeti ve düşük canda güç sunmaya yönelik bir eşyaya odaklanmamalıdır. Sağladığı 1.0 SG Oranı ve iyileştirme gücünün yanı sıra Kaniçen'in aktifi de suikastçıların komboları sırasında aldıkları hasarı görmezden gelirken rakiplerini delik deşik etmelerini sağlayan başka bir değerli etkendir.

Kaniçen'in hayatta kalmaya yönelik kimliğini pekiştirmek için eşyanın düşük canlı şampiyonlara kazandırdığı ilave SG kaldırılmış(dövüşçülere yönelik bir zayıflatma) ve Doyumsuz Saldırı'nın SG artışı zayıflatılmıştır(suikastçılara yönelik bir zayıflatma). Tabii aynı zamanda Kaniçen'in dövüşçüler için kötü bir seçenek haline gelmesi istenilmemekte, dolayısıyla hayatta kalmaya yönelik ihtişamlı eşya kimliğine uygun olması için ona mutlak sömürü niteliği eklenmiştir.

DOYUMSUZ SALDIRI %100 Toplam SG ⇒ %175 Taban SG

YENİ-MUTLAK SÖMÜRÜ Kaniçen artık %8 Mutlak Sömürü sağlıyor.

KALDIRILDI-CAN YENİLEME Kaniçen artık %150 Can Yenilenmesi sağlamıyor.

KALDIRILDI-KİN Artık eksik cana bağlı olarak SG'nin %0-15'ini ilave SG olarak sağlamıyor.

Bitmez Açlık (Ornn Eşyası)

DOYUMSUZ SALDIRI %100 Toplam SG ⇒ %175 Taban SG

YENİ-MUTLAK SÖMÜRÜ Bitmez Açlık artık %13 Mutlak Sömürü sağlamıyor.

KALDIRILDI-CAN YENİLENMESİ Bitmez Açlık artık %250 Can Yenilenmesi sağlamıyor.

KALDIRILDI-KİN Artık eksik cana bağlı olarak SG'nin %0-15'ini ilave SG olarak sağlamıyor.

Demirdiş Kırbacı

Demirdiş Kırbacı'nın aktif etkisi, Kaniçen'in azalan saldırı kabiliyetine uygun hale gelecek şekilde ayarlanmıştır.

Hilal %75 Toplam SG ⇒ %100 Taban SG

Hızkesen

Hızkesen'in aktif etkisi de Kaniçen ve Demirdiş Kırbacı'nın hasar değişikliklerine uygun hale getirilmiş ama aynı zamanda eşyanın şu anda bir zayıflatmaya ihtiyacı olmadığı için sağladığı SG miktarı arttırılmıştır.

SALDIRI GÜCÜ 45 ⇒ 50

DURDURAN SALDIRI %100 Toplam SG ⇒ %175 Taban SG

Düşkıran (Ornn Eşyası)

SALDIRI GÜCÜ 55 ⇒ 60

DURDURAN SALDIRI %100 Toplam SG ⇒ %175 Taban SG

Rünler

Yenilmez

Birçok şampiyonun rünün hedefine (uzun çatışmalar) uygun olmadığı durumlarda bile Yenilmez'i seçtiği görülmektedir. Kimliği pekiştirilmiş ve o zayıflatılmıştır.

YÜK BAŞINA DEĞİŞKEN KUVVET Seviyeye bağlı olarak 2-5 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 2-4

GÜÇLENDİRME SÜRESİ 6 saniye ⇒ 4 saniye

Muhafız

Muhafız destek rolünde fazla etkili ve diğer anahtar rünleri gölgede bırakmakta, bu yüzden o zayıflatılmıştır.

KALKAN Seviyeye bağlı olarak 70-150 (+%15 Muhafız'ın YG'si) (+%9 Muhafız'ın ilave canı) ⇒ Seviyeye bağlı olarak 50-130 (+%15 Muhafız'ın YG'si) (+%9 Muhafız'ın ilave canı)

Can Kristali

Can kristali şu anda pek revaçta olmayan ve her durumda etkili olmayan bir nitelik. Genelde koridorda büyük bir tehdit beklemediğinizde (zırh ve büyü direnci kristalleri belli eşleşmelerde daha etkili olduğu için) işe yarıyor. Bu durumlarda bile seçilmediğinden, onu daha çekici hale getirmek için sağladığı nitelik arttırılmıştır.

İLAVE CAN Seviyeye bağlı olarak 15-90 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 15-140

Usta Avcı

Sezon başlangıcında Usta Avcı'yı yalnızca eşya aktifleriyle ve ziynetlerle birlikte değil, aynı zamanda Koruyucu Melek ve Sterak'ın Güvencesi gibi eşya pasifleriyle birlikte de tetiklenecek şekilde güncellenmişti. Dolayısıyla değişikliği telafi etmek için biraz zayıflatılmıştı ve rün o zamandan beri epey zayıf. Dolayısıyla diğer Avcı seçenekleriyle rekabet edebilmesi için bir güçlendirme getirilmiştir.

TABAN EŞYA HIZI 10 ⇒ 20

YÜK BAŞINA EŞYA HIZI 5 ⇒ 6

TAM YÜKTEYKEN AZAMİ EŞYA HIZI 35 ⇒ 50

Açgözlü Avcı

Açgözlü Avcı, oyundaki en popüler küçük rünlerden biri. Özellikle de alt koridorda diğer seçenekleri gölgede bıraktığı için biraz zayıflatılmıştır.

YÜK BAŞINA MUTLAK SÖMÜRÜ %1,5 ⇒ %1,2

TAM YÜKTEYKEN AZAMİ MUTLAK SÖMÜRÜ %7,5 ⇒ %6

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

- Syndra'nın yetenek etkilerine bazı kostümlerinde büyük bir görsel güncelleme gelmiştir. Buna temel kostümü de dahildir.

- Temel Singed'in replikleri daha net ve temiz olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

- Kindred'ın Kurt'u ifade kullandığında Kuzu'yla birlikte oynatılacak şekilde düzeltilmiştir.

- Warwick artık katledilmişken hasar alan düşük canlı rakipleri de düzgün bir şekilde sezmektedir.

- Aurelion Sol'un Q - Felaket Yıldızı yeteneğinin görsel efektlerinin senkronizasyonunun isabet alanı genişledikçe bozulmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Nasus'un Q - Sömürü Darbesi yeteneğinin tuzaklara (Teemo'nun R - Tehlikeli Tuzak ve Nidalee'nin W - Vahşi Pusu yetenekleri gibi) hasar vermemesine yol açan hata giderilmiştir.

- Gangplank'in Q - Çakaralmaz yeteneğinin Ayağı Çabuk'tan kazanılan %10 yerine %20 İyileşme sağlamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Bazı yeteneklerin (Ezreal'ın Q - Gizemli Atış yeteneği gibi) Fani Hatıratı'nın pasif yükünü biriktirmemesine yol açan hata giderilmiştir.

- Akshan'ın E - Kahraman Sallanışı yeteneği, artık şampiyon zaman durdurma etkisi (Zhonya'nın Kumsaati veya Koruyucu Melek gibi) altına girdiğinde engellenmektedir.

- Gerçek Buz Parçası artık kullanıcı 5 dakika başına 20'den fazla minyon biçtiyse, minyonlardan kazanılan altını doğru biçimde azaltmaktadır.

- Şu yetenekler artık hasar verdiğinde yetenek etkilerini tetiklemektedir (Luden'in Çığlığı veya Muramana gibi): Blitzcrank'in E - Güç Yumruğu, Camille'in Q - İmha Protokolü, Darius'un W - Kemik Kıran, Dr. Mundo'nun E - Beyin Sarsıntısı, Garen'in Q - Amansız Hücum, Hecarim'in Q - Galeyan, Illaoi'nin W - Sille Tokat, Jax'in W - Güçlendir, Shyvana'nın Q - Çifte Isırık, Trundle'ın Q - Kopar, Vayne'in Q - Takla, Wukong'un Q - Yıkıcı Vuruş ve Yorick'in Q - Son Dua yetenekleri

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümler aşağıdaki gibidir:

Hakikat Ejderi Yasuo, Rüya Ejderi Yasuo, Lagün Ejderi Kai'Sa, Çelik Ejder Thresh, Sükûnet Ejderi Karma, Denge Ejderi Volibear, Denge Ejderi Volibear Prestij Serisi

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde hangi şampiyonlara renk geleceğini aşağıdan görebilirsiniz:

Lagün Ejderi Kai'Sa, Çelik Ejder Thresh, Sükûnet Ejderi Karma, Denge Ejderi Volibear, Obsidiyen Ejder Sett, Ebedi Ejder Brand (Közpençe), Fırtına Ejderi Aurelion Sol (Közpençe), Fırtına Ejderi Lee Sin (Közpençe), Peri Ejder Ashe (Közpençe)

20 Ekim 2021, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat