LOL 11.20 Yama Notları ve Detayları

Dünyanın en popüler MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyununda, 5 Ekim 2021 Salı günü LOL 11.20 Yaması yayınlandı. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre, yayınlanan LOL 11.20 Güncelleme Notları ile bu yamada, bazı şampiyonlarda ayarlamalar yapıldığı ve cadılar bayramının yaklaşmasıyla beraber yeni Cadı kostümlerinin oyuna getirildiği belirtildi.

Aynı zamanda her yamada olduğu gibi League Of Legends 11.20 Yaması ile birlikte bazı eşyalarda düzenlemeler yapıldığı, yine her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı şampiyonların gücünün arttırıldığı ve bazı şampiyonların gücünün ise azaltıldığı belirtildi.

Ayrıca League of Legends 11.20 Güncellemesi ile birlikte her yeni güncellemede olduğu gibi, oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin ise; Cadı Poppy, Cadı Syndra, Cadı Nami, Cadı Yuumi, Cadı Fiora ve Cadı Morgana Prestij Serisi olduğu belirtildi. Ayrıca bu kostümlerin ise 7 Ekim 2021 Perşembe günü itibariyle oyunda oyuncular tarafından kullanılabileceği açıklandı.

Yeni gelecek olan bu şampiyonlarla birlikte Cadı Poppy, Cadı Syndra, Cadı Nami, Cadı Yuumi, Cadı Fiora ve Cadı Morgana Prestij Serisi kostümlerine ait yeni renk seçeneklerinin de yamanın çıkış günü itibariyle, takip eden günlerde oyunda oyuncular tarafından kullanılabilir olacağı belirtildi. Bununla birlikte Işık Muhafızları esnasında Etkinlik Mağazası'na özel olarak çıkarılan Emsalsiz Kudret Thresh, 750 RP karşılığında alabileceğiniz normal bir kostüm olarak Mağaza'ya eklenecektir.

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden %17 indirimli lol rp fiyat avantajı, hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Bu büyük indirim fırsatını sakın kaçırmayın!

Hemen %17 indirimli lol rp fiyat avantajıyla League Of Legends RP satın almak için tıkla! >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra her güncellemede olduğu gibi LOL 11.20 Yama Notları ile birlikte oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve bazı şampiyonların güçlerinde ise arttırma değişikliğine gidildiği belirtildi. Bu şampiyonların hangileri olduğuna ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve resmi açıklamanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

League Of Legends (LOL) 11.20 Yama Notları

League of Legends(LOL) 11.20 Yama Notları ve Detayları

Şampiyonlar

Amumu

Q'nun hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı; mana bedeli arttırıldı ve artık sabit.

Amumu hem ormancı hem de destek rolünde biraz fazla güçlendi. Şaşırtıcı şekilde alt koridorda bir sürü yeni dost edindi ve dolayısıyla burada bir miktar zayıflatıldı.

Q - Sargı Atışı

HASAR 70/100/130/160/190 (+%85 YG) ⇒ 70/95/120/145/170 (+%85 YG)

MANA BEDELİ 30/35/40/45/50 ⇒ 70

Darius

W'nun bekleme süresi azaltıldı ve artık sabit.

Darius son zamanlarda oyuna yeterince hükmedemiyordu. Bu sebeple yan koridor itme potansiyeli ve düello gücü arttırılmış ve aynı zamanda W'su birinci seviyedeyken bile etkili hale getirilmiştir.

W - Kemik Kıran

BEKLEME SÜRESİ 7/6,5/6/5,5/5 saniye ⇒ 5 saniye

Elise

Taban canı ve zırh büyüme oranı arttırılmıştır.

Elise ormandaki canavarlar ve rakipleri tarafından eziliyordu, bu yüzden hayatta kalma kabiliyetini arttırmak adına kabuğu sertleştirilmiştir. Kabuk, örümcek dilinde savunma demektir.

Taban nitelikler

TABAN CAN 534 ⇒ 555

ZIRH BÜYÜME ORANI 3,35 ⇒ 4

Hecarim

W'nun bekleme süresi azaltıldı ve artık sabit; minyonlardan ve canavarlardan elde ettiği iyileştirme miktarı arttırıldı.

Hecarim eskiden tamamen dayanıklılık odaklı dizilimleriyle profesyonel düzeyde önüne çıkanı eziyordu ama zamanla bir dövüşçüye dönüştü. Savaşlarda artık W'sunu ikinci kez kullanma şansı verilerek bu yeni eğilimi desteklenmiş ve aynı zamanda hayatta kalma potansiyeli ve kamp temizleme hızı arttırılmıştır.

W - Dehşetin Ruhu

BEKLEME SÜRESİ 22/21/20/19/18 saniye ⇒ 18 saniye

MİNYONLAR VE CANAVARLARDAN ELDE EDİLEN SINIRLI İYİLEŞTİRME 90/120/150/180/210 ⇒ 120/150/180/210/240

Irelia

Pasifin azami yüke ulaştığında sunduğu ilave SG oranı azaltıldı.

İleri safhalarda Irelia oynamak bu kadar kolay olmamalı. Özellikle de Sterak'ın Güvencesi ve Kaniçen gibi saldırı gücüne yönelik birden fazla eşya aldığında rahatlıkla başarılı olabiliyor, dolayısıyla Bıçakların Dansı'nın pasifinin ileri safhalarda sunduğu güç artışı azaltılmıştır.

Pasif - Ionia Azmi

AZAMİ YÜKE ULAŞMIŞKEN İLAVE SG ORANI %30 ⇒ %20

Jarvan IV

Pasifin ilave hasarı azaltıldı.

Jarvan IV son derece etkili baskınları ve kamp temizleme hızıyla ormancı metasına hükmediyor. LOL 11.16 Yamasında getirilen güçlendirmelerin bir kısmını, spesifik olarak düello ve kamp temizleme kabiliyetini arttıranlar geri alınmıştır.

Pasif - Ordu Marşı

İLAVE HASAR Hedefin mevcut canının %10'u ⇒ Hedefin mevcut canının %8'i

Shen

Pasifinin kalkanı azaltıldı.

Shen üst koridor tank metasının dengesini bozuyor. Bunun önüne geçmek için LOL 10.15 yamasında kalkanına getirilen güçlendirme geri alınmıştır.

Pasif - Ki Kalkanı

KALKAN Seviyeye bağlı olarak 60-111 (+%14 İlave Can) ⇒ Seviyeye bağlı olarak 50-101 (+%14 İlave Can)

Singed

E'nin taban hasarı ve yetenek gücü oranı azaltılmıştır.

Deli Kimyager, R+Q kombosuna Ağır Yara eklemek gibi yetenek setinde birkaç değişikliğe gidildiğinden beri biraz fazla aşırıya kaçmaya başladı. Fazla ön planda olmayan yeteneklerinden birinin hasarı azaltılarak dizginlemek amaçlanmıştır.

E - Tut Savur

TABAN HASAR 50/65/80/95/110 ⇒ 50/60/70/80/90

HASAR ORANI %75 YG ⇒ %60 YG

Taliyah

Q'nun ilkinden sonraki taş isabetlerinde canavarlara verdiği hasar azaltılmıştır.

Taliyah, getirilen güçlendirmelerden sonra ormanda biraz fazla başarılı oldu. Orta koridorda yeni keşfettiği güçlerini aşındırmadan, makul bir noktaya ulaşmasına yardımcı olunmuştur.

Q - Taş Hasadı

İLKİNDEN SONRAKİ TAŞLARIN CANAVARLARA VERDİĞİ HASAR %80 ⇒ %75

Udyr

R'nin koni hasarı arttırılmıştır.

Tank anka Udyr, Turbo Kimyasal Tankı gibi eşyalar sayesinde sezon başlarında profesyonel düzeyde fazla güçlüydü. Meta o zamandan bu yana epey değişti ve onu etkisiz hale getirdi. Tekrar kanatlanabilmesi için LOL 11.12 yamasında R'sine getirilen zayıflatma geri alınmıştır.

R - Ankanın Alevi

KONİ HASARI 50/95/140/185/230/275 (+%80 YG) ⇒ 60/110/160/210/260/310 (+%80 YG)

Eşyalar

İmparatorun Fermanı

İmparatorun Fermanı çoğu efsuncu destek ve alt koridor büyücüsü için güçlü bir eşya değil. Bir ihtişamlı eşya olarak daha etkili bir seçenek olması için ona imparatorlara yaraşır bir hasar güçlendirmesi getirilmiştir.

İLK İSABETİN İLAVE HASARI Seviyeye bağlı olarak 36-60 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 45-75

GİDERİLEN HATA-İmparatorun Fermanı'nın işaret hasarı artık onu tüketen takım arkadaşı tarafından verilmiş sayılmaktadır.

Orman Değişiklikleri

Çarp

Çarp'ın azami cana bağlı olarak iyileştirmesi azaltıldı. Gromp ve Antik Kayacıl'ın taban saldırı gücü azaltıldı.

Çarp'ın ormandayken ölümden döndüren iyileştirmesi her zaman güçlüydü ama şu anda biraz fazla başarılı. Büyüyü dizginlemek için LOL 11.10 yamasındaki Çarp değişiklikleri kısmen geri alınmıştır. Durumu telafi etmek için birkaç güçlü kampın taban hasarını azaltarak ormancıların erken safhalardaki orman temizleme görevlerine destek olunmuştur.

AZAMİ CANA BAĞLI İYİLEŞTİRME %15 ⇒ %10

Orman Kampları

GROMP TABAN SG'Sİ 78 ⇒ 74

ANTİK KAYACIL TABAN SG'Sİ 78 ⇒ 74

Dünya Şampiyonası Clash'i

Dünya Şampiyonası Clash'i için ilk hafta sonunun takım kurma aşaması 11 Ekim'de başlayacak ve maçlar 16-17 Ekim'de oynanacaktır. Dünya Şampiyonası Clash'i standart kupa, sancak ve logo ödüllerinin yanı sıra şunları içeren bir ganimet kapsülü de kazandıracaktır :

- Özel bilete sahip ve 1-7. sırada bitiren Dünya Şampiyonası Clash'i katılımcıları: (1) Rasgele Kalıcı Şampiyonlar Şampiyonu Kostümü

- 1. sırada bitiren tüm Dünya Şampiyonası Clash'i katılımcıları (hem temel hem de özel bilet): (1) Şampiyona Etkinlik Küresi

- Özel bilete sahip ve 8-15. sırada bitiren Dünya Şampiyonası Clash'i katılımcıları: (1) Şampiyonlar Şampiyonu Kostüm Kristali

- Tüm Dünya Şampiyonası Clash'i katılımcıları (hem temel hem de özel bilet): (1) Ejder Hâkimleri Clash Simgesi

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

* GÜNCELLENDİ-YENİ OYUNCU DENEYİMİ: League of Legends eğitiminde Ahri, Brand'le değiştirilecektir. Seraphine, Fırtınayı Serbest Bırak görevinin açılabilir şampiyonlarından biri olarak Brand'in yerini alacaktır.

GÜNCELLENDİ-DAVRANIŞ SİSTEMLERİ: Bilgisayar başından ayrılma cezaları değişiklikleri, Kore ve Çin hariç diğer sunuculara getirilmeye devam edecektir.

* Oyun sonunda belli bir anda tüm oyuncular istemcilerini Alt+F4'le kapattığında galibiyetleri geçersiz kılan hata giderilmiştir.

* Şafağın Gölgesi Vex'in Gölge'sinin ve 2021 Dünya Şampiyonası Jarvan IV'ün duvarlarının renkleri, kostüm renklerine uygun olacak şekilde düzeltilmiştir.

* Bazı sihirdar büyülerinin Koruyucu Melek'in diriltme animasyonu sırasında kullanılabilmesine yol açan hata giderilmiştir.

* İşaretli hedef, yeteneğin sıfırlanma aralığı sırasında katledilirse Sylas'ın Vex'ten çaldığı R - Gölge Akını yeteneğini bir kez daha kullanamamasına yol açan hata giderilmiştir.

* Vex'in Pasif- Kıyamet ve Kasvet yeteneğinin Anivia'nın W - Buz Duvarı veya Jarvan IV'ün R - Afet yeteneği gibi oluşturulan yüzey şekilleri tarafından hareket ettirilen rakip şampiyonları yanlışlıkla işaretlemesine yol açan hata giderilmiştir.

* Warwick'in W - Kan Peşinde yeteneğinin rakiplere doğru kazandırdığı ilave hareket hızı artık yolundaki başka bir rakip tarafından etkilenmemektedir.

* Rengar'ın Q - Yabani yeteneğinin animasyonunun, şampiyon Demirdiş Kırbacı, Kaniçen veya Hızkesen'i etkinleştirmişse oynatılmamasına yol açan hata giderilmiştir.

* Karthus'un Q - Hortlak Mayın yeteneğinin geçerli hedeflere isabet etmemesine rağmen Tanrıça'nın Gözyaşı yükü kazandırmasına yol açan hata giderilmiştir.

* Neeko Hextech Alternatörü'ne sahipse ve görünmezken hasar almışsa, W - Kandırıkçı kopyasının erkenden katledilmesine yol açan hata giderilmiştir.

* Tahm Kench'in, rakip Wukong'un kopyası üstünde R - Ham Yap yeteneğini kullandığında oyun boyunca onu görebilmesine yol açan hata giderilmiştir.

* Senna'nın Q - Deşen Karanlık yeteneğinin Saldırıya Devam yükü kazandırmamasına yol açan hata giderilmiştir.

* Gwen W - Kutlu Sis yeteneği içindeyken, Vex'in R - Gölge Akını yeteneğini onun üstünde tekrar kullanabilmesine yol açan hata giderilmiştir.

* Lulu'nun E - Yetiş, Pix! yeteneği bir takım arkadaşının kopyası üstünde kullanıldığında artık doğru miktarda kalkan sağlamaktadır.

* Cho'Gath'ın Pasif - Etobur ve Warwick'in Pasif - Ebedi Açlık yeteneklerinin iyileştirme etkilerinin totemlere, ziynetlere ve şampiyonlar tarafından oluşturulan diğer nesnelere karşı tetiklenmelerine yol açan hata giderilmiştir.

* Gölge Suikastçı Kayn'in W - Kasvet Dalgası yeteneğinin canlı gölgesi etkinse ve menzildeyse, şampiyonun kule altınının yalnızca yarısını kazanmasına yol açan hata giderilmiştir.

* Viktor artık süper minyonları biçtiğinde ve destansı canavarları kestiğinde (kuşatma minyonlarına ek olarak) Pasif - Evrimin İhtişamı için 5 hex parça kazanmaktadır.

* Miss Fortune'un Pasif - Şıpsevdi ipucu artık minyonlara verilen ilave hasarın azaldığına dair bilgi içermektedir.

* Temel Anivia'nın replikleri daha net, temiz ve günümüz kalitesine uygun olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

* LeBlanc'ın kritik vuruş sesleri artık tüm kostümlerinde doğru biçimde oynatılmaktadır.

* LeBlanc'ın W - Vurkaç yeteneği, Savaş Sisi'nin içinden görüş alanına doğru kullanıldıysa atılma sesinin oynatılmamasına yol açan hata giderilmiştir.

* LeBlanc'ın W - Vurkaç yeteneğinin göstergesinin süresi dolduğunda, ses efektleri artık hem kendisi hem de takım arkadaşları için doğru biçimde oynatılmaktadır.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde yayınlanacak kostümler aşağıdaki gibidir:

Cadı Poppy, Cadı Syndra, Cadı Nami, Cadı Yuumi, Cadı Fiora, Cadı Morgana Prestij Serisi

Bu yamanın çıkışını takip eden günlerde aşağıdaki kostümlere yeni renkler gelecektir.

Cadı Poppy, Cadı Syndra, Cadı Nami, Cadı Yuumi, Cadı Fiora

6 Ekim 2021, Çarşamba

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat