LOL 11.18 Yama Notları ve Detayları

Dünyanın en popüler MOBA türü strateji oyunu olan League of Legends oyununda, 8 Eylül 2021 Çarşamba günü LOL 11.18 Yaması yayınlandı. Resmi siteden yapılan açıklamaya göre, yayınlanan LOL 11.18 Güncelleme Notları ile bu yamada, her yıl olduğu bazı zayıflandırmalar ve güçlendirmeler yaparak Dünya Şampiyonası için profesyonel yenilikler getirildiği ve getirilmeye devam edeceği, bunun yanı sıra bu yamanın Dünya Şampiyonasına yönelik getirilmesi planlanan iki yamadan ilki olduğu belirtildi.

League of Legends(LOL) 11.8 Yama Notları

Aynı zamanda her yamada olduğu gibi League Of Legends 11.18 Yaması ile birlikte bazı eşyalarda düzenlemeler yapıldığı, yine her yamada olduğu gibi bu yamada da bazı şampiyonların gücünün arttırıldığı ve bazı şampiyonların gücünün ise azaltıldığı belirtildi.

Ayrıca League of Legends 11.18 Güncellemesi ile birlikte her yeni güncellemede olduğu gibi, oyuna yeni kostüm ve renklerin geleceği ve oyuncuların kullanımına sunulacağı belirtildi. Yeni gelecek kostümlerin ise; Pentakill III: Lost Chapter Yorick, Pentakill III: Lost Chapter Mordekaiser, Pentakill III: Lost Chapter Olaf, Pentakill III: Lost Chapter Karthus, Pentakill III: Lost Chapter Kayle, Pentakill III: Lost Chapter Sona, Pentakill'in Ahenksizliği Viego ve Hextech Tristana olduğu belirtildi. Ayrıca bu kostümlerin ise 8 Eylül 2021 Çarşamba günü itibariyle oyunda oyuncular tarafından kullanılabilir olacağı, sadece Hextech Tristana kostümünün 9 Eylül 2021 Perşembe günü itibariyle kullanılabileceği açıklandı.

Yeni gelecek olan bu şampiyonlarla birlikte Pentakill III: Lost Chapter Yorick, Pentakill III: Lost Chapter Mordekaiser, Pentakill III: Lost Chapter Olaf, Pentakill III: Lost Chapter Karthus, Pentakill III: Lost Chapter Kayle, Pentakill III: Lost Chapter Sona ve Pentakill'in Ahenksizliği Viego kostümlerine ait yeni renk seçeneklerinin de yamanın çıkış günü itibariyle, takip eden günlerde oyunda oyuncular tarafından kullanılabilir olacağı belirtildi.

Bunların dışında Türkiye dahil bazı bölgelerde 8 Eylül 2021 tarihi itibariyle RP Fiyat Güncellemesi yapıldı. Buna göre, %17 ile %20 oranları arasında LOL RP fiyatlarında zam yapılmış oldu. Aynı zamanda bazı rp paketlerinin miktarında da değişiklik yapıldı.

LOL RP'lere 8 Eylül 2021 tarihinde yapılan zam sonrası Güncel LOL RP Fiyatları aşağıdaki gibi olmuştur;

GÜNCEL LOL RP FİYATLARI

400 RP - 19 TL

805 RP - 37 TL

1770 RP - 75 TL

3620 RP - 150 TL

6450 RP - 260 TL

9620 RP - 370 TL

Bu arada tüm LOL RP ihtiyaçlarınızı Yedioyun.com sitemizden indirimli lol rp fiyatları ve %3 Bonus Bakiye kazanma avantajıyla hızlı, güvenli ve anında teslimat seçeneğiyle temin edebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Her alışverişte kazanacağınız %3 Bonus Bakiyenizi dilerseniz bir sonraki alışverişte kullanabilir, dilerseniz hesabınızda biriktirip ücretsiz rp satın alabilirsiniz.

Hemen %3 Bonus Bakiye ve indirimli lol rp fiyatı avantajıyla League Of Legends RP satın almak için tıklayınız >> RP Satın Al

Tüm bunların yanı sıra her güncellemede olduğu gibi LOL 11.18 Yama Notları ile birlikte oyundaki bazı hataların giderildiği ve yukarıda da belirttiğimiz gibi bazı şampiyonların güçlerinde azaltma ve bazı şampiyonların güçlerinde ise arttırma değişikliğine gidildiği belirtildi. Bu şampiyonların hangileri olduğuna ve hangi güçlerinde değişiklik yapıldığına dair detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilir ve resmi açıklamanın detaylarını inceleyebilirsiniz.

League of Legends(LOL) 11.18 Yama Notları ve Detayları

Şampiyonlar

Aphelios

Taban saldırı gücü azaltıldı.

Aphelios'un erken safhalardaki performansı şu anda epey tutarlı. Son zamanlarda profesyonel düzeyde sık sık görülmesinin sebebi de bu zaten. Koridor aşamasını zayıflatarak ilk eşyasını alıp güçlenmesi daha zor hale getirilmiştir. Ayın batma vakti geldi de geçiyor.

Taban nitelikler

TABAN SALDIRI GÜCÜ 57 ⇒ 55

Ashe

W'nun bekleme süresi ilk yetenek seviyelerinde arttırıldı.

Ashe'in erken safhalardaki koridor kontrolü fazla etkili. Rakiplerine koni halinde ilerleyen kristal oklar tarafından delik deşik edilmeden nefes alabilme fırsatı sunulmuştur.

W - Yaylım Ateşi

BEKLEME SÜRESİ 14/11,5/9/6,5/4 saniye ⇒ 18/14,5/11/7,5/4 saniye

Camille

Pasifin bekleme süresi ilk seviyelerde arttırıldı.

Camille'in çelik gibi direnci, zamanla artan gücü için biraz fazla yüksek. Dolayısıyla erken safhalardaki kalkanını zayıflatılarak koridorda daha dayanıksız hale getirilmiştir.

Pasif - Değişken Savunma

BEKLEME SÜRESİ 1/7/13. seviyelerde 16/13/10 saniye ⇒ 1/7/13. seviyelerde 20/15/10 saniye

Draven

R artık biriktirilen Hayranlık yüklerine bağlı olarak infaz ediyor.

Görkemli Cellat'a uzun zamandır beklediği şeyi, yani bir infaz mekaniği verilmiştir. Fakat bu yetenek setinin karşı oyuna en açık bölümüne eklenmiştir. Artık rakiplerinin tüm oyun boyunca Draven'dan uzak durmak için değil, onu katletmek için çok daha fazla sebebi olacaktır.

Pasif - Draven Ligi

GÜNCELLENDİ-BENİM İŞİM GÖSTERİŞ Draven'ın sahip olduğu Hayranlık yüklerinin sayısındaki değişiklikler artık yalnızca takım sohbetine değil, genel sohbete de yansıtılıyor.

R - Ölüm Pervanesi

YENİ-BÜTÜN SKORLAR VE ALTINLAR BENİM Ölüm Pervanesi artık bir rakibin canını Draven'ın mevcut Hayranlık yükü sayısına veya altına düşürdüğünde onu infaz ediyor.

Dr. Mundo

R eksik cana bağlı olarak iyileştirmek yerine, kullanım halinde ilave can sağlıyor; yeteneğin ileri seviyelerinde sağladığı zamanla iyileşme azaltıldı.

Ağır Yara etkisi, iyileşebilen şampiyonlara karşı etkili olsa da Dr. Mundo'yu yüksek beceri düzeylerinde hasta etti. İyileştirme karşıtı eşyalar, o ve Soraka gibi tüm kimliği büyük iyileştirme etkileri üzerine kurulu şampiyonları genelde fazla zayıflatıyor. Ultisinden gelen anlık iyileşme, artık Ağır Yara'yı görmezden geliyor ama zamanla iyileşme miktarı hâlâ bundan etkileniyor. Böylece Ağır Yara, Mundo'yu tamamen etkisiz hale getirmeyecek ama yine de onun canını yakmaya devam edecektir.

R - Doz Aşımı

GÜNCELLENDİ-GÜNEŞ GİRMEYEN EVE Kullanım halinde anında eksik canının %20'sini iyileştirir ⇒ 10 saniyeliğine eksik canının %15/20/25'ine eşdeğer miktarda ilave can sağlar.

GÜNCELLENDİ-DOKTOR GİRER 10 saniye boyunca azami canının %20/45/70'ini iyileştirir ⇒ 10 saniye boyunca azami canının %20/40/60'ını iyileştirir.

Fizz

Pasifin normal saldırılara karşı hasar azaltması arttırıldı. W'nun taban hasarı arttırıldı. R'nin hasarı azaltıldı.

Fizz'in gücünün büyük bir bölümü ultisinden geliyor. Bu da üst düzeyde tutarsız; çünkü o seviyede, ultisinden kaçmayı veya zamanında Zhonya kullanmayı bilen daha fazla oyuncu var. R'si hâlâ kuvvetli; fakat gücünün bir kısmını W'suna aktararak erken safhalarda oluşturduğu tehdidi arttırıyor ve normal saldırılara karşı daha dayanıklı olmasını sağlayarak koridordaki hayatta kalma potansiyeli yükseltilmiştir.

Pasif - Çevik Dövüşçü

NORMAL SALDIRILARA KARŞI HASAR AZALTMA 4 (+%1 Yetenek Gücü) ⇒ 8 (+%2 Yetenek Gücü), diğer kaynaklara karşı hasar azaltma değişmedi

W - Deniztaşı Zıpkın

İSABET HALİNDE HASAR 10/15/20/25/30 (+%35 Yetenek Gücü) ⇒ 20/25/30/35/40 (+%35 Yetenek Gücü)

R - Denizin Dişleri

KÜÇÜK KÖPEKBALIĞI HASARI 150/250/350 (+%80 Yetenek Gücü) ⇒ 150/225/300 (+%70 Yetenek Gücü)

BÜYÜK KÖPEKBALIĞI HASARI 225/325/425 (+%100 Yetenek Gücü) ⇒ 200/275/350 (+%85 Yetenek Gücü)

GIGALODON HASARI 300/400/500 (+%120 Yetenek Gücü) ⇒ 250/325/400 (+%100 Yetenek Gücü)

Gangplank

Taban canı ve can büyüme oranı arttırıldı.

Bir önceki yamada Gangplank'in Q'sunu yakın dövüş saldırısı yerine, menzilli saldırı sayılacak şekilde değiştirilmişti. Artık Hortlağın Pençesi'nden (ve Azim yolunun geri kalanından) eskisi kadar faydalanamadığı için epey zayıfladı. Bu korsan, erken safhalarda üst koridordaki hırçın dalgalara karşı koyabilmesi için daha dayanıklı hale getirilmiştir.

Taban nitelikler

CAN 540 ⇒ 570

CAN BÜYÜME ORANI 82 ⇒ 90

Jayce

Pasifin süresi azaltıldı.

Jayce yüksek beceri düzeylerindeki oyuncuların elinde tam bir ölüm makinesi. Voltajını Hasarını azaltmak yerine, baskınlardan kaçma ve haritayı hızla dolaşma becerisi zayıflatılmıştır. Bu iki işlevi özellikle de profesyonel düzeyde faydalı.

Pasif - Hextech Kapasitör

İLAVE HAREKET HIZI VE HAYALET ETKİSİ SÜRESİ 1,25 saniye ⇒ 0,75 saniye

Jinx

Q'nun mana bedeli Kılçık için azaltıldı.

Jinx'in koridor itme gücü arttırılarak daha etkili bir seçenek haline getirilmiş ve erken safhalarda genel olarak güçlendirilmiştir.

Q - Değiştir!

KILÇIK'IN MANA BEDELİ 20 ⇒ 16/17/18/19/20

Kai'Sa

E'nin bekleme süresi ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı.

Kai'Sa, mevcut metanın baskın şampiyon odaklı alt koridorunda pek görmediğimiz bir süper taşıyıcı tarzını temsil ediyor. Güç artışı potansiyeliyle bilindiği için bu güçlendirilmiş ve koridordaki zayıf yönlerine ve Q'nun anlık hasarına dokunulmamıştır.

E - Gücün Sınırı

BEKLEME SÜRESİ 16/15/15/13/12 saniye ⇒ 16/14,5/13/11,5/10 saniye

Kalista

R'nin havaya savurma süresi ilk yetenek seviyelerinde azaltıldı.

Kalista'nın ultisi yakın dövüşçü bir destekle kullanıldığında, zincirleme kontrol etkileriyle birlikte neredeyse her zaman skor almasını sağlıyor. Bu durum özellikle de yüksek koordinasyonlu baskınların gerçekleştiği profesyonel düzeyde geçerli. Rakiplerine onun gazabından kaçmak için daha fazla fırsat tanınmıştır.

R - Ecelin Çağrısı

HAVAYA SAVURMA SÜRESİ 1,5/1,75/2 saniye ⇒ 1/1,5/2 saniye

Karma

Taban zırhı arttırıldı. E'nin taban kalkanı arttırıldı.

Karma'ya LOL 11.16 Yamasında getirilen değişiklikler, profesyonel düzeydeki baskınlığını azaltmakta başarılı oldu ve diğer düzeylerde zayıflatmalara yol açmadı. Bir süredir zayıf durumda olduğu için bazı genel güçlendirmelerle tüm düzeylerdeki kazanma oranlarının arttırılması hedeflenmektedir.

Taban nitelikler

TABAN ZIRH 26 ⇒ 28

E - Esin

TABAN KALKAN 80/125/170/215/260 ⇒ 90/135/180/225/270

Kog'Maw

E'nin yetenek gücü oranı arttırıldı.

SG Kog, şu anda sağlıklı bir noktada ama YG Kog epey kötü durumda. Aç tırtılımızın erken safhalarda diğer şampiyonlara kıyasla daha zayıf olması gerekse de mevcut haliyle orta koridorda hiç etkili değil. Göz alıcı bir kelebeğe dönüşmesini sağlamak için minyon dalgası temizleme kabiliyeti güçlendirilerek makul düzeylere çekimiştir.

E - Hiçlikten Sızan

HASAR 75/120/165/210/255 (+%50 Yetenek Gücü) ⇒ 75/120/165/210/255 (+%70 Yetenek Gücü)

Lee Sin

Taban saldırı gücü azaltıldı.

Önceden getirdiğimiz zayıflatmalara rağmen, Lee Sin profesyonel düzeyde ormancı olarak aşırı öncelikli bir seçim. Kör Keşiş o kadar popülerdi ki LOL 11.16 Yaması boyunca LCK maçlarındaki seçilme veya yasaklanma oranı %100'dü! Dünya Şampiyonası'nda ormancı havuzuna çeşitlilik katmak için erken safhalarda biraz daha zayıflatılmıştır.

Taban nitelikler

TABAN SALDIRI GÜCÜ 70 ⇒ 68

Lillia

Can yenilenmesi azaltıldı. Pasifin büyük canavarlardan sağladığı iyileşme arttırıldı. Q ve E'nin bekleme süreleri azaltıldı.

Lillia üst koridorda çok kuvvetli ve bu yüzden ormanda güçlendirilememektedir. Erken safhalardaki hayatta kalma potansiyeli artık orman canavarlarına vurup vurmadığına bağlı olacaktır. Böylece agresif koridorlarda daha riskli bir seçim haline gelecek ve onun ormanda hoplayıp dans etmesine yardımcı olunacaktır.

Taban nitelikler

TABAN CAN YENİLENMESİ 1,5 ⇒ 0,5

CAN YENİLENMESİ BÜYÜME ORANI 0,75 ⇒ 0,55

Pasif - Düş Dalı

BÜYÜK CANAVARLARDAN ELDE EDİLEN İYİLEŞME Seviyeye bağlı olarak 18-94 ⇒ Seviyeye bağlı olarak 27-104

Q - Çiçek Açtıran

PASİFİN YÜK SÜRESİ 5,5 saniye ⇒ 6,5 saniye

E - Dönertohum

BEKLEME SÜRESİ 18 saniye ⇒ 16 saniye

Miss Fortune

R'nin dalga sayısı arttırldı.

Miss Fortune maalesef tüm beceri düzeylerinde düşük kazanma oranlarına sahip. Çılgın kombolarınıza tat katması için ultisine biraz daha barut eklenmiştir.

R - Mermi Manyağı

TOPLAM DALGA SAYISI 12/14/16 ⇒ 14/16/18

Morgana

E'nin bekleme süresi azaltıldı.

Destek Morgana hem ortalama hem de profesyonel düzeyde pek tercih edilmiyor. Kitle kontrolü etkilerini engelleyen özgün kalkanına daha sık erişebilmesi sağlanmıştır. Bu, ona özellikle de geçmişte üstün geldiği eşleşmelerde yardımcı olacaktır. Ayağınızı denk alın, sersemletebilen ve havaya savurabilen destekler.

E - Kara Kalkan

BEKLEME SÜRESİ 26/24/22/20/18 saniye ⇒ 24/22/20/18/16 saniye

Qiyana

Taban saldırı hızı arttırıldı. Can yenilenmesi azaltıldı. Q'nun canavarlara yönelik hasarı arttırıldı. E+Q kombosunun hedef belirleme mekanizması değişti. E'nin taban hasarı azaltıldı.

Qiyana profesyonel düzeyde orta koridor/ormancı olarak baskın seçimken, şampiyonun orman dönebilme becerisi kaldırılmıştı. O zamandan bu yana orta koridordaki kazanma oranları epey değişti ve onun yeniden ormana geri getirilebileceği düşünülmektedir. Ayrıca imparatoriçemizin yüksek beceri düzeylerindeki kazanma oranları inanılmaz yüksek (Amumu gibi ama onun tam tersi). Bunun muhtemel sebeplerinden biri de E+Q kombosunun hedefini otomatik olarak belirlemesi ve kaçınılmaz olması. Yani rakipleri her ne kadar beceri kokan hareketler yapsa da asla ona karşı koyamıyor ve bu da aşırı kötü hissettiriyor. Qiyana'ya meydan okumaya cüret edecek kadar çevik rakiplerine bir şans tanımak için kombonun hedef belirleme mekanizması değiştirilmiştir.

Taban nitelikler

TABAN SALDIRI HIZI 0,625 ⇒ 0,688

CAN YENİLENMESİ 1,8 ⇒ 1,5

Q - Ixtal Bıçağı/Elementlerin Öfkesi

YENİ-ÖNÜMDE DİZ ÇÖK Artık canavarlara %25 İlave Hasar veriyor.

GÜNCELLENDİ-TAMAM, KAÇABİLİRSİN Qiyana'nın hedefi E+Q kombosu bekletilirken atılmaya veya ışınlanmaya başlarsa, Q artık hedefin atılmaya/ışınlanmaya başlamadan önceki son konumunu hedef alacak.

GÜNCELLENDİ-SAKLANABİLİRSİN DE Qiyana'nın E+Q kombosu bekletiliyorsa ama hedef kullanım tamamlanmadan önce görüş alanının dışına çıkmışsa, Q onun göründüğü son konumu hedef alır.

E - Cüret

TABAN HASAR 60/90/120/150/180 ⇒ 50/80/110/140/170

Renekton

Güçlendirilmiş W'nun sersemletme süresi azaltıldı; kilitlenme süresi artık normal W'nun kilitlenme süresiyle aynı.

Renekton profesyonel düzeyde lakabına yaraşır bir şekilde rakiplerini parçalamaya devam ediyor. W'sunun Pasif - Hiddet Saltanatı yeteneğiyle güçlendirilmiş halinin işleyişini değiştirerek kitle kontrolü etkisi zayıflatılmıştır. Bu, onun hem koridor baskınlarında hem de takım savaşlarında hedefini hareketsiz bırakmasını önemli ölçüde zorlaştırıyor.

Aşağıdaki kendini kilitleme notunu açıklamak gerekirse: Önceden Renekton, güçlendirilmiş W'sunun ilave kilitlenme süresini doğru zamanda saldırarak veya hareket ederek geçersiz kılabiliyordu. Bu azalmış kilitlenme süresi normal yeteneği kilitlenme süresiyle eşit hale getirilmiştir. Böylece timsahımız kendisine, neredeyse hedefine uyguladığı kadar uzun bir kitle kontrolü uygulamıyor.

W - İnsafsız Yırtıcı

GÜÇLENDİRİLMİŞ W'NUN SERSEMLETME SÜRESİ 1,5 saniye ⇒ 1 saniye

GÜNCELLENDİ-GÜÇLENDİRİLMİŞ W'NUN KENDİSİNİ KİLİTLEME SÜRESİ 0,75 saniye ⇒ 0,52 saniye (normal W'yla aynı)

Rumble

Pasifin ilave saldırı hızı ilk seviyelerde azaltıldı; artık seviyeye bağlı olarak artıyor. W'nun bekleme süresi azaltıldı ve artık sabit.

LOL 11.13'te Rumble'ın profesyonel düzeyde ormandaki dizginsiz gücünü frenlemek için erken safhalarda zayıflatılmıştı. Bu, tüm Rumble oyuncularını kısıtladı. Dolayısıyla yeniden güçlendirilerek ateşi harlanmış ve erken safhalardaki kamp temizleme potansiyelini başka bir şekilde zayıflatmaya çalışılmıştır.

Pasif - Hurdalık Devi

HARARETLİ SALDIRI HIZI %50 ⇒ Seviyeye bağlı olarak %20-80

W - Hurda Kalkan

BEKLEME SÜRESİ 7/6,75/6,5/6,25/6 saniye ⇒ 6 saniye

Singed

R sırasında verilen hasar artık Ağır Yara uyguluyor.

Singed üst koridorun zamanla hasar veren şampiyonu olarak kendisini iyileştirebilen rakipleri yıpratmakta zorlanıyor. Deli Kimyager'in meşhur karışımı güçlendirilerek bu durumlarda da ultisiyle skor alabilmesi sağlanmıştır.

R - Delilik İksiri

YENİ-FONDİP Singed artık Delilik İksiri etkinken hasar verdiği hedeflere Ağır Yara uyguluyor.

Soraka

R artık iyileştirmeden önce Ağır Yara etkilerini kaldırıyor.

Tıpkı Dr. Mundo gibi, Soraka da son birkaç sezondur Ağır Yara etkisinden epey çekiyor. İyileştirme karşıtı eşyalar, Soraka'nın hayatta kalma kabiliyetini etkisiz hale getirmeli ama temel oynanışını ciddi ölçüde sekteye uğratmamalı. Sınırlı bir araçla kurtarıcı iyileştirmeler yapabilmesi sağlanarak tüm Soraka oyuncularının dilekleri yerine getirilmiştir. Fakat bunu yalnızca ultisiyle başarabilecek (bekleme süresinin epey uzun olduğunu unutmamak gerek).

R - Dilek

YENİ-DİLEKLERİM GERÇEK OLDU! Takım arkadaşlarını iyileştirmeden önce üstlerindeki Ağır Yara etkilerini kaldırıyor.

Taliyah

Q'yu İşlenmiş Zemin üstünde kullanmak artık yeteneğin bekleme süresini iade ediyor. İşlenmiş Zemin'in menzili ve süresi azaltıldı.

Taliyah ormanda epey etkili ama şampiyonun orta koridorda bastığı zemin pek sağlam değil. Yetenek setindeki bazı kurallar onu ödüllendirmek yerine cezalandırıyor. Bu yüzden İşlenmiş Zemin mekaniği yenilenmiştir. Artık daha yüksek hasar veren eksiksiz Q'larda hareketini ciddi bir şekilde kısıtlamak yerine, art arda başarılı Q'lar kullanmak için isteğe bağlı daha elverişli bir yol haline geliyor.

Q - Taş Hasadı

YENİ-TAŞ SEKTİRME Taş Hasadı'nı İşlenmiş Zemin üstünde kullanmak, artık yeteneğin bekleme süresinin %50'sini iade ediyor.

İŞLENMİŞ ZEMİN MENZİLİ 450 ⇒ 300

İŞLENMİŞ ZEMİN SÜRESİ 45 saniye ⇒ 25 saniye

Talon

Q'nun taban hasarı ileri yetenek seviyelerinde azaltıldı. W artık canavarlara ilave hasar veriyor.

Orman metasına suikasta yönelik yeni seçenekler eklemeye çalışılmaktadır. Talon, yüksek hareketlilik sağlayan E yeteneği sayesinde bu açıdan avantajlı konumda. Dolayısıyla kamp temizleme hızını arttırarak onu bu rolde makul bir seçenek haline getirilebilir. Orta koridordaysa biraz fazla güçleniyor. Bu yüzden ileri safhalarda bıçakları birazcık köreltilmiştir.

Q - Noxus Diplomasisi

TABAN HASAR 65/90/115/140/165 ⇒ 65/85/105/125/145

W - Biç Çek

YENİ-AMMA DA KESKİNLERMİŞ Artık canavarlara %50 İlave Hasar veriyor.

Thresh

Taban hareket hızı azaltıldı. E pasifinin hasarı ilk yetenek seviyelerinde azaltıldı; ruh başına ilave hasarı arttırıldı.

Thresh birden fazla kez zayıflatılmasına rağmen, yılın büyük bir bölümünde profesyonel düzeyin en iyi destek şampiyonu oldu. Popüler yakın dövüşçü desteklerin (Leona, Nautilus, Rell gibi) savaş başlatma çabalarını etkisiz hale getirme becerisini zayıflatmak için daha büyük bir değişiklik getiriyor ve onunla aynı koridordaki şampiyonlara karşı oluşturduğu saldırı tehdidi azaltılmıştır. Bu epey büyük bir zayıflatma olduğu için erken safhalarda kaybettiği hasarın bir miktarını, topladığı ruh sayısına bağlı olarak verdiği hasar arttırılarak telafi edilmiştir. Genellikle bu mekaniği profesyonel düzeyde pek öncelikli değil.

Taban nitelikler

HAREKET HIZI 335 ⇒ 330

E - Derisini Yüz

PASİFİN AZAMİ İLAVE BÜYÜ HASARI %100/125/150/175/200 Saldırı Gücü + ruh başına 1 Saldırı Gücü ⇒ %80/110/140/170/200 Saldırı Gücü + ruh başına 1,5 Saldırı Gücü

Trundle

E'nin yavaşlatması azaltıldı.

Trundle, profesyonel düzeyde hem ormancı hem de destek olarak etkili bir seçim haline geldi. Genelde destekler tarafından ilk, ormancılar tarafından üçüncü sırada geliştirilen E'sini zayıflatılarak Trol Kralı'nın ikincil rolündeki gücü dizginlenmiştir.

E - Buzdan Sütun

YAVAŞLATMA %32/39/46/53/60 ⇒ %30/34/38/42/46

Twitch

R'nin ilave saldırı gücü arttırıldı.

Twitch genelde yüksek beceri düzeylerinde gizlenerek ve daha sonra rakiplerini ultisiyle ok yağmuruna tutarak başarılı oluyor. Çatışmalara sürpriz yaparak girdiği ideal durumlarda R'sinin verdiği hasar arttırılarak güçlendirilmiştir ama orman hasarına veya temel yetenekleriyle verdiği hasara dokunulmamıştır.

R - Zehir Salvosu

İLAVE SALDIRI GÜCÜ 30/45/60 ⇒ 40/55/70

Urgot

Q'nun bekleme süresi ve mana bedeli azaltıldı.

Urgot epey sağlam ama profesyonel düzeyde üst koridora hükmeden menzilli şampiyonlara karşı zorlanıyor. Bunlarla başa çıkmasına yardım edecek hafif bir güçlendirme getirilmiştir.

Q - Çürüten Bomba

BEKLEME SÜRESİ 12/11/10/9/8 saniye ⇒ 10/9,5/9/8 saniye

MANA BEDELİ 80 ⇒ 70

Varus

Taban saldırı gücü azaltıldı. Pasifin ilave saldırı hızı ilk seviyelerde azaltıldı ve artık sabit değil.

Varus, özellikle de profesyonel düzeyde koridordaki rakiplerine nefes aldırmıyor. Bu değişiklikler erken safhalarda onu genel olarak zayıflatmalı.

Taban nitelikler

SALDIRI GÜCÜ 61 ⇒ 59

Pasif - Canlı İntikam

ŞAMPİYONLAR DIŞINDAKİ BİRİMLERİN KATLEDİLMESİ HALİNDE İLAVE SALDIRI HIZI %20 ⇒ 1/7/13. seviyelerde %10/15/20

Yone

W'nun ilkinden sonraki şampiyon isabeti başına sağladığı kalkan arttırıldı.

Ortalama düzeydeki makul güç seviyelerine rağmen, Yone yüksek beceri düzeylerinde geride kalıyor. Doğrudan 1'e 1 çatışma veya suikast potansiyelini güçlendirmek yerine, Yone'nin daha çok becerikli oyuncuların faydalanabildiği W kalkanını arttırarak doğru oynandığında çatışmalarda ve takım savaşlarında daha etkili olması sağlanmıştır.

W - Tayfbiçen

İLKİNDEN SONRAKİ ŞAMPİYON İSABETİ BAŞINA KALKAN Taban kalkanın %25'i ⇒ Taban kalkanın %50'si

Yuumi

Pasifinin bekleme süresi azaltıldı.

Yuumi nadiren de olsa seçildiğinde alt koridorda başa bela olabiliyor. Koridorda daha etkili olabilmesi için erken safhalarda daha agresif bir şekilde oynamaya teşvik edilmiştir. Bu, aynı zamanda rakiplerine pisiciği sevmeleri yakalamaları için daha fazla fırsat sunacak. Bu dinamik değişiklikler hem Yuumi oyuncuları hem de onların rakipleri için şampiyonu daha az can sıkıcı hale getirecektir. Fakat pençeleri fazla keskinleşirse, yetenek setinin ileri safhalardaki güç artışı ve hayatta kalma potansiyeli gibi daha az etkileşimli bölümleri kırpılabilir. Böylece erken safhalardaki gücü korunmuş olur.

Pasif - Dokuz Can

BEKLEME SÜRESİ Seviyeye bağlı olarak 18-6 saniye ⇒ Seviyeye bağlı olarak 14-6 saniye

Zed

Pasif artık canavarlara ilave hasar veriyor.

Zed orman metasına eklemek istediğimiz ikinci suikastçı. Sezonun ilk aylarında ormancı Zed'e getirilen güçlendirmeler pek başarılı olmadı. Bu yüzden pasifinin canavarlara verdiği hasarı arttırılarak bir kez daha bu role uygun hale getirilmeye çalışılmıştır.

Pasif - Düşene Tekme

YENİ-CTRL-ZED Artık canavarlara %100 İlave Hasar veriyor (destansı canavarlara hâlâ en fazla 300 Hasar verebiliyor).

Zoe

E'nin bekleme süresi azaltıldı.

Zoe çok fazla şampiyonu ebedi uykusuna yatırıyordu, dolayısıyla LOL 9.6 Yamasında E'sinin bekleme süresi arttırılmıştı. Artık eskisi kadar korkunç bir kâbus değil. Çatışma boyunca daha fazla katkıda bulunabilmesi için zayıflatma geri alınmıştır.

E - Hınzır Uyku Baloncuğu

BEKLEME SÜRESİ 20/18,5/17/15,5/14 saniye ⇒ 16/15/14/13/12 saniye

Eşyalar

Vahşi Hydra

Bir rakip şampiyon saldırdığınız kulenin yanında duruyorsa, Vahşi Hydra'nın alan etkili pasifi kulenin saldırılarını üstünüze çekiyor. Bu da kuleleri yıkmak isteyen, ayrık ittirici üst koridorlar için pek mantıklı değil.

KALDIRILDI- KULE BİÇME Vahşi Hydra'nın biçme etkisi artık kulelerin üstünde etkinleşmiyor.

Haşmetli Hydra

Yukarıdaki açıklamanın aynısını düşünün ama "Vahşi" kelimesini "Haşmetli"yle değiştirin. Bu paragrafı yazmak için haşmetli bir çaba gösterildi :)

KALDIRILDI-KULE BİÇME Haşmetli Hydra'nın biçme etkisi artık kulelerin üstünde etkinleşmiyor.

Umbra Mızrağı

Umbra Mızrağı'nın niteliklerini ve bedelini geçtiğimiz Sezon Öncesi Dönem'de arttırarak diğer zırh deşmeye yönelik efsanevi eşyalara benzer hale getirilmişti. Fakat bu değişiklik onu hem fazla zayıflattı hem de Senna ve Pyke gibi destekler için fazla pahalılaştırdı. Bedelini yeniden azaltarak zırh deşme niteliğinden faydalanan destekleri profesyonel düzeye geri getirilmesi umulmaktadır.

BEDEL 2600 ⇒ 2400

ZIRH DEŞME 12 ⇒ 10

Rünler

Yırtıcı

Yırtıcı'nın baskın potansiyelini profesyonel düzeyde geçerli hale gelecek şekilde arttırarak, hızlı hareket edebilen ormancılara (Skarner, Hecarim, Lillia gibi eski kullanıcıları) uygun hale getirilmeye çalışılmaktadır.

HAREKET HIZI ARTIŞI SÜRESİ 1,5 saniye ⇒ 1 saniye

AZAMİ HAREKET HIZI %45 ⇒ %60

Hiçlik Clash'i

Hiçlik temalı Clash'in ikinci hafta sonu 18-19 Eylül tarihlerinde gerçekleşecektir. İkinci hafta sonunun takım kurma aşaması ise 13 Eylül'de başlayacaktır.

Karşılaşma Geçmişi İnternet Sayfası

Karşılaşma geçmişi internet sayfası 7 Eylül'de devre dışı bırakılmıştır. Ama istemci sürümü hâlâ kullanımdadır.

Giderilen Hatalar ve Yaşam Kalitesi Değişiklikleri

- Temel Quinn'in replikleri daha net, temiz ve günümüz kalitesine uygun olacak şekilde yeniden düzenlenmiştir.

- Viego artık Ornn'u ele geçirmişken Pasif - Yaşayan Ocak yeteneğini kullanarak eşya üretememektedir.

- Akshan'ın üzerindeki bir büyü kalkanı kırıldığında E - Kahraman Sallanışı yeteneğinin engellenmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Akshan'ın susturulmuşken E - Kahraman Sallanışı yeteneğini iptal edememesine yol açan hata giderilmiştir.

- Bir ejder veya Vadi'nin Alameti, Dr. Mundo'nun Pasif - Nereye İsterse Oraya Gider yeteneğinin büyü kalkanını bir kere kırdıktan sonra, Mundo'nun o canavara ait sonraki tüm kitle kontrolü etkilerini görmezden gelmesine yol açan hata giderilmiştir.

- Samira'nın Q - Gösteriş yeteneğinin, E - Heyecan Dorukta sırasında kullanıldığında can çalmamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Camille'in E - Kanca Atışı yeteneğinin tek kullanımlık eşya tüketildiğinde iptal olmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Shen W - Ruh Sığınağı bölgesinin içindeyken bir normal saldırıdan isabet aldığında, Pasif - Ki Kalkanı yeteneğinin kalkanının kırılmasına yol açan hata giderilmiştir.

- Sona'nın bir takım arkadaşını Q - Cesaret İlahisi yeteneğinin Melodi haresiyle güçlendirdiğinde, Tanrıça'nın Gözyaşı'nın Mana Yüklemesi yükünü kazanmamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Sona'nın Q - Cesaret İlahisi bir büyü kalkanıyla engellense bile, yeteneğin Accelerando yükü sağlamasına yol açan hata giderilmiştir.

- Singed'in W - Kuvvetli Zamk ipucu, yavaşlatma yüzdesini içerecek şekilde güncellenmiştir.

- Lucian'ın R - İnfaz ipucu, artık canavarlara ilave hasar verdiği bilgisini içermemektedir.

- Ekko'nun Pasif - Z-Kapsülü Rezonansı ipucu, artık orman canavarlarına fazladan hasar verdiği bilgisini içermektedir.

- Soraka'nın E - Ekinoks ipucu, artık yalnızca rakip şampiyonlara hasar verdiği bilgisini içermektedir.

Yakında Gelecek Kostüm ve Renkler

8 Eylül itibariyle yayınlanacak kostümleri aşağıda bulabilirsiniz:

Pentakill III: Lost Chapter Yorick

Pentakill III: Lost Chapter Kayle

Pentakill III: Lost Chapter Olaf

Pentakill III: Lost Chapter Mordekaiser

Pentakill III: Lost Chapter Karthus

Pentakill III: Lost Chapter Sona

Pentakill'in Ahenksizliği Viego

Hextech Tristana

8 Eylül itibariyle yayınlanacak renkleri aşağıda bulabilirsiniz:

Pentakill III: Lost Chapter Yorick

Pentakill III: Lost Chapter Mordekaiser

Pentakill III: Lost Chapter Olaf

Pentakill III: Lost Chapter Karthus

Pentakill III: Lost Chapter Kayle

Pentakill III: Lost Chapter Sona

Pentakill'in Ahenksizliği Viego

10 Eylül 2021, Cuma

Son Eklenen Oyun Haberleri

Neden Yedioyun'u Tercih Etmeliyim?

256 Bit Güvenlik Sertifikası

Tüm alışverişiniz boyunca bilgileriniz
256 Bit Güvenlik Sertifikası'yla
şifrelenmektedir.

3D Secure Ödeme Sistemi

Kredi Kartı ödemelerinizde
3D Secure Güvenlik
Sistemi kullanılmaktadır.

Hızlı ve Anında Teslimat

Tüm siparişleriniz
hızlı ve anında
teslim edilmektedir.

%100 Müşteri Memnuniyeti

Müşterilerimize
%100 müşteri memnuniyeti
garantisi.

7/24 Müşteri Destek

Saat 09:00-23:00 arası canlı destek,
diğer iletişim kanalları ise
7/24 hizmetinizde.

Copyright © 2011-2023 Yedioyun.com
Gösterilen marka ve logo, ZMS Bilgi Sistemleri Bilişim ve İletişim Hizmetleri Limited Şirketi'nin tescilli markasıdır.

Alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Anladım
search user cart money prev next next-1 epin secure payment fast happiness customer-service right-arrow add facebook twitter instagram youtube linkedin pinterest tick mobileuser mobilecart mobilewallet mobileorder mobilechat